عدم نمایش شماره موبایل در تلفن مقصد

آموزش روش‌های عدم نمایش شماره موبایل شما در تلفن مقصد

ترفند های موبایلی
16 دیدگاه

شاید برای شما هم پیش اومده باشه که موقع زنگ خوردن گوشی موبایل ، شماره‌‌ای روی اون نمایش داده نشده و با پیام شماره ناشناس یا Private number رو به رو بشین یا به هر دلیلی ممکنه این ایده به ذهن‌تون رسیده باشه که بخواین از ترفند مخفی کردن شماره موبایل در زمان تماس استفاده کنین.

اما روش اون رو بلد نباشین. شما می‌تونین هم شماره افرادی که با شما تماس می‌گیرن رو مخفی کنین و هم با ترفند‌های ساده‌ای از نمایش شماره خودتون روی موبایل مخاطبین‌تون جلوگیری کنین. در ادامه به بررسی و توضیح بیشتر درباره روش عدم نمایش شماره موبایل در تلفن مقصد می‌پردازم. برای یادگیری این روش کاربردی در ادامه مطلب همراه من باشین.

آموزش مخفی کردن شماره تماس در تلفن‌های هوشمند با برند‌های مختلف

آموزش مخفی کردن شماره تماس در تلفن‌های هوشمند با برند‌های مختلف

معمولا روش‌های مخفی کردن شماره تماس در گوشی‌های اندرویدی با هم یکسان هستن و فقط ممکنه کمی تفاوت داشته باشن اما مراحل به انجام رسوندن عدم نمایش شماره تماس ورودی در سیستم عامل آیفون متفاوت‌تر از سیستم عامل اندروید هست.

شما می‌تونین عدم نمایش شماره موبایل شما در تلفن مقصد رو در ادامه یاد بگیرین اما مواردی که الان بهشون می‌پردازم درباره نشون ندادن شماره تماس مخاطبین‌تون روی گوشی موبایل هست. روش مخفی کردن شماره موبایل تماس گیرندگان در زمان زنگ خوردن گوشی در سه مدل از پرفروش‌ترین تلفن‌های هوشمند یعنی گوشی‌های اپل، سامسونگ و شیائومی رو در ادامه شرح دادم:

عدم نمایش تماس ورودی گوشی اپل

عدم نمایش تماس ورودی گوشی اپل

اگه به دنبال عدم نمایش شماره موبایل در تلفن مقصد نیستین و قصد شما عدم نمایش تماس دریافتی روی گوشی اپل هست، این راه حل مناسب شماست. می‌دونین که عموما تنظیمات تلفن‌های آیفون با بقیه گوشی‌های همراه متفاوته.

برای عدم نمایش شماره تماس ورودی در تلفن‌های اپل کافیه به بخش Setting موبایل‌تون برین. بعد از اون گزینه Phone رو انتخاب کنین.  در مرحله بعد گزینه Show My Caller ID رو لمس کنیدن. حالا می‌تونین تیک Show My Caller ID رو غیر فعال کنین و به آسونی از نمایش شماره موبایل افراد تماس گیرنده به گوشی آیفون‌تون جلوگیری کنین.

عدم نمایش تماس ورودی گوشی سامسونگ

عدم نمایش تماس ورودی گوشی سامسونگ

اگه شما از گوشی سامسونگ استفاده می‌کنین و می‌خواین شماره موبایلی روی نمایشگر شما ظاهر نشه، روشی که از اون باید استفاده کنین کمی متفاوت‌تر از راه‌های عدم نمایش شماره موبایل در تلفن مقصد هست و این کار فقط از طریق Setting انجام می‌شه. به منوی برقراری تماس یا Phone برین.

علامت سه نقطه‌ای که در بالای صفحه نمایش قرار داره رو انتخاب کنین. وارد Setting بشین و در این صفحه روی  Call Setting ضربه بزنین. در اینجا گزینه‌ای به اسم Additional Settings رو می‌بینین. بعد از وارد شدن به این بخش، منویی دیده می‌شه که باید Caller ID رو در این قسمت لمس کنین.

بعد از این مرحله چند گزینه به شما نمایش داده می‌شه که با انتخاب Hide Number هیچ شماره تماس ورودی روی گوشی شما نشون داده نمی‌شه و به راحتی از نمایش شماره موبایل مخاطبین‌تون روی تلفن همراه جلوگیری می‌کنین.

عدم نمایش تماس ورودی گوشی شیائومی

عدم نمایش تماس ورودی گوشی شیائومی

غیر فعال کردن نمایش شماره روی صفحه نمایش گوشی شیائومی هم کار راحتیه. برای عدم نمایش شماره تماس گیرنده در گوشی شیائومی، وارد برنامه Phone یا همون برقراری تماس بشین. علامت سه نقطه رو پیدا کنین و روی اون ضربه بزنین. حالا وارد بخش Setting بشین. گزینه Caller ID And Spam رو لمس کنین. تیک گزینه See Caller And Spam ID رو بردارین و این قابلیت رو غیر فعال کنین.

از این به بعد شماره افرادی که با گوشی شیائومی شما تماس می‌گیرن رو روی تلفن‌تون نمی‌بینین. تا به اینجا مخفی کردن شماره تلفن تماس گیرندگان روی گوشی رو توضیح دادم. حالا به ترفند‌های عدم نمایش شماره موبایل در تلفن مقصد می‌پردازم‌‌.

استفاده از کد مخفی کردن شماره موبایل در زمان تماس

استفاده از کد مخفی کردن شماره موبایل در زمان تماس

زمان‌هایی ممکنه بنا به دلایل شخصی نخواین شماره شما روی گوشی مخاطب مورد نظر بیفته یا تا زمانی که جواب تلفن رو نداده، شما رو نشناسه. در این زمان‌ها استفاده از کد‌های مخفی ساده‌ترین راه ممکنه که در زمان کوتاهی خواسته شما رو محقق می‌کنن.

این مقاله هم شاید به کارت بیاد: برنامه پسورد برای موبایل

کد مخفی برای مشترکین همراه اول و ایرانسل

کد مخفی برای مشترکین همراه اول و ایرانسل

اگه مشترک یکی از این دو اپراتور هستین و به دنبال روش عدم نمایش شماره موبایل در تلفن مقصد باشین، می‌تونین به راحتی قبل از گرفتن شماره مشترک مورد نظر کد ۰۲۱۲۹۹۸۰ رو بزنین و بعدش شماره مخاطب رو وارد کنین.

این روش در بعضی از مناطق کارایی داره و با اون به هدف خودتون یعنی عدم نمایش شماره تماس خود در تلفن مقصد می‌رسین اما ممکنه با استفاده از این روش به هدف‌تون نرسین و به سادگی نتونین این کار رو انجام بدین. در این صورت شما می‌تونین از راه‌های دیگه‌ای که برای مخفی کردن شماره موبایل در زمان تماس در ادامه‌ ذکر می‌کنم استفاده کنین.

این مقاله هم شاید برات جذاب باشه: بهترین برنامه‌های حسابداری مخصوص موبایل

کد مخفی کردن شماره موبایل در زمان تماس برای خط ثابت

کد مخفی کردن شماره موبایل در زمان تماس برای خط ثابت

اگه علتی که دارین مطالب عدم نمایش شماره موبایل در تلفن مقصد رو می‌خونین اینه که می‌خواین شماره تلفن ثابت منزل یا محل کارتون روی گوشی فرد مورد نظر نیفته، کافیه کد *۶۷ رو شماره‌گیری کنین و بعد از اون شماره فرد مورد نظر رو وارد کنین. در این حالت شما به صورت ناشناس با اون فرد تماس خواهید گرفت.

کد مخفی کردن شماره تماس برای استان تهران

کد مخفی کردن شماره تماس برای استان تهران

شاید هدف شما از دنبال کردن مطلب عدم نمایش شماره موبایل در تلفن مقصد، تماس با یک شماره در استان تهران باشه و بخواین از نمایش شماره‌تون روی تلفن فرد مورد نظر جلوگیری کنین.

برای این کار اول کد ۰۲۱۲۹۹۸۰ رو وارد کنینو بعدش شماره ۸ رقمی مربوط به استان تهران که برای فرد مورد نظر هست رو بگیرین. نکته‌ای که در این روش وجود داره اینه که نیازی به گرفتن کد شماره تهران یعنی ۰۲۱ قبل از شماره مقصد نیست.

خرید شماره مجازی برای مخفی کردن شماره موبایل

خرید شماره مجازی برای مخفی کردن شماره موبایل

یکی دیگه از راه‌هایی که به وسیله اون می‌تونین به عدم نمایش شماره موبایل در تلفن مقصد برسین، استفاده از شماره‌های مجازیه که با خرید اون امکان برقراری تماس به صورت مخفیانه وجود داره. این شماره‌ها کاملا مجازی هستن و در واقعیت وجود خارجی ندارن.

این مطلب هم بهت کمک می‌کنه: سایه گوگل نویگیشن

به همین علت نیازی به استفاده از سیم کارت ندارین و به همین علت هویت شما ناشناس می‌مونه. برای دسترسی به این شماره‌ها، شما می‌تونین خودتون شماره مجازی رو بسازین و به صورت رایگان تماس‌های ناشناس برقرار کنین و یا از سایت‌های معتبری که شماره مجازی می‌فروشن، این شماره‌ها رو خریداری کنین و اینجوری به صورت مخفیانه تماس برقرار کنین.

نرم افزار‌های عدم نمایش شماره موبایل در تلفن مقصد

بین روش‌های گفته شده، اپلیکیشن‌های عدم نمایش شماره موبایل در تلفن مقصد هم وجود دارن که با دانلود و نصب اون‌ها می‌تونین شماره موبایل‌تون رو مخفی کنین. در ادامه چهار برنامه و نرم افزار مخفی سازی شماره تماس گیرنده رو معرفی می‌کنم:

Hide My Phone Number عدم نمایش شماره موبایل شما در تلفن مقصد

1) Hide My Phone Number

این برنامه‌ی اندرویدی به سادگی مخاطبین تلفن همراه‌تون رو مدیریت می‌کنه. با نصب و استفاده از این اپلیکیشن می‌تونین انتخاب کنیم که شماره تلفن‌تون برای همه مخاطبین یا مخاطب‌های خاص‌تون مخفی بشه. این کار توسط کد پنهان کردن که برای کشور‌های مختلف متفاوته، انجام می‌شه.

از مزایای این اپلیکیشن اینه که کار کردن باهاش راحته و به آسونی عدم نمایش شماره موبایل در تلفن مقصد رو برای شما فراهم می‌کنه. این برنامه رو می‌تونین از گوگل پلی یا از برنامه‌ها و سایت‌های معتبر دانلود کنین.

Hidden Call عدم نمایش شماره موبایل شما در تلفن مقصد

2) Hidden Call

یکی دیگه از برنامه‌ها برای برقراری یک تماس مخفی Hidden Call هست که برای عدم نمایش شماره موبایل در تلفن مقصد می‌تونین ازش استفاده کنین. کافی قبل از وارد کردن شماره تلفن مخاطب، کد #۳۱# رو وارد کنین و در نهایت بعد از ثبت کد، شماره مورد نظر رو شماره‌گیری کنین تا یک تماس مخفی رو تجربه کنین. این برنامه هم برای سیستم عامل اندروید طراحی شده.

اگه خواستی بیشتر در مورد این مقاله بدونی: برنامه برای مدیریت کار ها در گوشی

Hide Phone Number Contacts عدم نمایش شماره موبایل شما در تلفن مقصد

3) Hide Phone Number Contacts

یکی دیگه از برنامه‌هایی که می‌تونهدبه شما در زمینه عدم نمایش شماره موبایل در تلفن مقصد کمک کنه، Hide Phone Number Cuntacts هست که برای سیستم عامل اندروید قابل استفاده‌ست.

بعضی از ویژگی‌های این برنامه عبارتند از: محافظت از مخاطب‌های پنهان شده به وسیله پین کد، محیط کاربری آسون، امکان وارد کردن مخاطب جدید، امکان پنهان کردن مخاطب‌های مورد نظر از دید دوستان.

Call Recorder عدم نمایش شماره موبایل شما در تلفن مقصد

4) Call Recorder

تنها برنامه عدم نمایش شماره موبایل در تلفن مقصد که برای هر دو سیستم عامل Android و IOS جواب می‌ده، Call Recorder هست. شاید در ابتدا بعد از نصبش با یک برنامه ضبط صدا مواجه بشین؛ اما زمانی که کمی جست و جو کنین، از طریق بخش اکانت، دو گزینه می‌بینین که اولین مورد ضبط صدا هست و دومی مربوط به مخفی کردن شماره تماسه. استفاده از این برنامه هزینه داره اما در ابتدا بعد از نصب، می‌تونین چند دقیقه با اون تماس رایگان داشته باشین.

میزان اعتبار، در بالا سمت راست نمایش داده می‌شه. نکته‌ای که موقع استفاده از این برنامه باید بدونین اینه که این برنامه زمان تماس از یک شماره ثالث برای برقراری ارتباط استفاده می‌کنه.

عدم توانایی مخفی کردن شماره موبایل در تمامی تماس‌ها

عدم توانایی مخفی کردن شماره موبایل در تمامی تماس‌ها

گاهی اوقات حتی با استفاده از روش‌های گفته شده هم نمی‌تونین شناسه تماس‌تون رو از کسایی که باهاشون تماس می‌گیرین، مخفی کنیدن و در واقع هیچ راه قطعی برای عدم نمایش شماره موبایل در تلفن مقصد وجود نداره. در این موارد، شماره شما برای بعضی از شماره‌های ضروری و خاص قابل مشاهده خواهد شد.

این مقاله هم حتما به دردت می‌خوره: برنامه ساخت پست اینستاگرام

برنامه‌هایی هم وجود داره که در صورت نصب اون‌ها می‌شه فهمید که چه کسی با شما در حال تماس گرفتنه. به همین دلیل اگه از ترفند‌های مخفی کردن شماره تماس برای کسایی که این برنامه‌ها رو روی تلفن هوشمندشون دارن استفاده کنین، احتمال این که شماره شما شناخته بشه زیاده.

جمع بندی

در این مقاله به روش‌های عدم نمایش شماره موبایل شما در تلفن مقصد و همچنین راهی برای عدم نمایش شماره تماس ورودی مخاطبین روی تلفن همراه‌تون پرداختم. همون طور که شرح دادم، با استفاده از کد‌های دستوری، نرم افزارهای عدم نمایش شماره موبایل و یا خرید شماره مجازی عدم نمایش شماره موبایل در تلفن مقصد امکان پذیره.

اما اگه مخاطب شما از برنامه‌هایی که می‌شه فهمید چه کسی تماس گرفته استفاده کنه، یا شماره مورد نظر جزو شماره‌های ضروری یا خاص باشه، احتمال این که شماره شما قابل مشاهده و شناسایی باشه، وجود داره. نظرتون رو در مورد این روش‌ها و ترفندها در کامنت بهمون بگین.

سوالات متداول

برنامه‌های Hide My Phone Number، Hidden Call، Hide Phone Number Contacts و Call Recorder به کارتون میان.

4/5 - (14 امتیاز)

16 دیدگاه. Leave new

 • من اول کد رو زدم بعد شماره موبایل رو با ۰۹۱۲ زدم میگه در شبکه موجود نمیباشد

  پاسخ
 • سلام خانم گرامی مدت زیادی هست که تلفن ناشناس بنده و خانواده را اذیت می کنند امکان راهنمایی هست؟

  پاسخ
 • سلام وقت بخیر برنامه هست ک زنگ بزنن فقط صدا بده تصویر و شماره نیاد و بتونن از جایی زنگ بزنن ک ما نفهمیم؟

  پاسخ
 • جهانشاه مشیری
  مهر 22, 1402 2:20 ق.ظ

  سلام از چه راهی میتونم با شما تماس داشته باشم

  پاسخ
  • تحریریه ایسل
   آبان 2, 1402 3:41 ب.ظ

   سلام ایسلی عزیز!
   شماره ی مجموعه ی ایسل 91005000 هست
   و از این راه می‌تونید با ما در ارتباط باشید.

   پاسخ
 • همش دروغه هیچ کدوم جواب نمیده

  پاسخ
  • تحریریه ایسل
   مهر 13, 1402 4:03 ب.ظ

   سلام دوست عزیز!
   ممکنه روی بعضی از گوشی ها کار نکنه.

   پاسخ
  • اگه همچین امکانی بود خلافکاران چه کارهای مرتکب نمیشدن باهاش ،،تقریبا در تمام دنیا فقط دولت‌ها ونهادهای امنیتی به این سرویس دسترسی دارن

   پاسخ
 • مطلب خوبی بود ممنون

  پاسخ
 • می شود شما ه تلفن را مخفی کرد ولی این عمل جرمه اگر اینجوری وبه راحتی اینکار بشود انجام داد که کار مخابرات شرمنده ام کی…… است . یک کلام خودتونو اذیت نکنید نمی شود همه کشورها این قابلیت را عمومی نکرده اند ‌

  پاسخ
 • گوشی من شیاوومی پوکو ایکس تری هست مراحل رو انجام دادم ولی عمل نکرد مشکل از چیه؟

  پاسخ
 • سلام باباچراالکی میگیدمن هرکاری کردم روگوشی سامسونگ جواب نمیده

  پاسخ
 • من گوشی mi شیائومی دارم ولی این روش عدم نمایش تماس ورودی گوشی شیائومی جواب نداد.

  پاسخ
 • صفرزاده
  دی 19, 1401 1:26 ب.ظ

  برای رایتل هم همچین کدهایی وجود داره؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

عضویت در خبرنامه

لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

همچنین شاید دوست داشته باشید!