نحوه ردیابی گوشی با گوگل مپ (Google Map)

نحوه ردیابی گوشی با گوگل مپ (Google Map)

ترفند های موبایلی
1 دیدگاه

آیا تا حالا براتون پیش اومده که گوشی همراه خودتون رو گم کرده باشین؟ این اتفاقیه که ممکنه برای هرکدوم از ما پیش بیاد و قطعاً که ناخوشایند هم هست؛ اما نگران نباشین، در این مطلب همه‌ی چیزی رو که باید درباره نحوه ردیابی گوشی با گوگل مپ برای یافتن تلفن همراهتون بدونین، توضیح داده‌ایم.

در واقع این قابلیت با استفاده از سرویس متفاوت Google به نام Find My Device انجام می‌شه که در رابط کاربری خود از Google Maps برای کمک به پیدا کردن مکان دستگاه شما (یا دستگاه‌ها، در صورت داشتن چند دستگاه) استفاده می‌کنه. در این مقاله آموزش ردیابی گوشی با گوگل مپ رو توضیح می‌دهیم. اگر می‌خواهید در این مورد بدونین تا انتهای این مقاله با ما همراه باشین.

روش ردیابی گوشی با گوگل مپ

روش ردیابی گوشی با گوگل مپ

استفاده از سرویس «Find My Device» آسونه و مجموعه‌ای از ویژگی‌های امنیتی مفید رو ارائه می‌ده؛ چه بخواین مکان یابی گوشی موبایل گمشده با گوگل مپ رو انجام بدین، چه بخواین تلفن  از راه دور زنگ بخوره، چه دستگاه رو ایمن کنین و پیامی رو نمایش بدین، یا حتی از راه دور پاک کنین. این سرویس به شما کمک خواهد کرد تا ردیابی گوشی گمشده رو با گوگل مپ انجام بدین.

به طور خلاصه برای ردیابی گوشی با گوگل مپ یا قفل کردن گوشی همراهتون، دستگاه باید:

 •   روشن باشه.
 •   به سیستم حساب Google از قبل وارد شده باشین.
 •   حتما به اینترنت گوشی یا وای فای متصل باشین.
 •   در Google Play قابل مشاهده باشه.
 •   تنظیم «مکان» روشن باشه.
 •   قابلیت «Find My Device» فعال باشه.
 • اگر برای «راستی‌آزمایی دومرحله‌ای» قراره از تلفنی استفاده کنین که اون رو گم کرده‌این و دیگه به اون دسترسی ندارین، باید حتما کد پشتیبان داشته باشین.

Find My Device سرویس ردیابی گوشی با گوگل مپ

Find My Device سرویس ردیابی گوشی با گوگل مپ

اول از همه، باید وارد حساب Google خود بشین. شما می‌تونین از دسکتاپ، لپ‌تاپ، تبلت، تلفن دیگه‌ای یا همه‌ی چیزی که به اون دسترسی دارین، استفاده کنین. در این مثال، ما از Google Chrome در یک سیستم لپ‌تاپ استفاده کرده­‌ایم.

در مرحله بعدی  Find My Device Google رو در  www.android.com/find باز کنین. به همین دلیله که ابتدا باید به حساب Google خود وارد بشین، زیرا باید در دستگاهی که به دنبال پیدا کردن اون هستین، حساب گوگل همگام سازی شده باشه.

هنگامی که با موفقیت به سیستم وارد شدین، صفحه Google Find My Device رو مشاهده خواهید کرد. اگر چندین دستگاه دارین، در گوشه سمت چپ بالا، دستگاه‌های مختلف وارد شده به سیستم رو نشون می‌ده. روی دستگاه مربوطه کلیک کنین تا ردیابی گوشی با گوگل مپ انجام بشه؛ با این حال اگر تلفن گم‌شده آفلاین باشه قابل ردیابی نخواهد بود (و هشدار “دسترسی به دستگاه امکان‌پذیر نیست” نمایش داده می‌شه).

مکان­‌ یابی موفق گوشی گمشده با گوگل مپ، نمایی از موقعیت مکانی دستگاه نشون می‌ده. به این ترتیب روی نقشه، اطلاعاتی درباره مکان تلفن دریافت خواهید کرد؛ البته این مکان تقریبیه و ممکنه دقیق نباشه. اگر تلفنتون پیدا نشد، در صورت در دسترس بودن، آخرین مکان معلوم اون رو خواهید دید.

این مقاله هم شاید برات جذاب باشه: ثبت لوکیشن در ویز

البته در فرایند ردیابی گوشی با گوگل مپ، گزینه‌های بیشتری پیش روی شماست. در سمت چپ نقشه، سه سرویس وجود داره که اگر گوشی نداشته باشین، می‌تونین از آن‌ها استفاده کنین:

 • Play Sound:  از راه دور باعث می‌شه دستگاه انتخابی شما تا پنج دقیقه زنگ بخوره، که می‌تونه برای پیدا کردن اون در جایی در اطراف خانه مفید باشه.
 • Secure Device:  در صورت گم شدن گوشی باید مطمئن باشین که قفله و هیچکسی نمی‌تونه از گوشی شما استفاده کنه. در واقع کنترل قفل کردن دستگاه و خروج از سیستم  Googleرو به شما می‌ده. با فعال کردن این گزینه می‌تونین دستگاه خودتون رو پیدا کنین و حتی بهتر از آن، می‌تونین شماره تلفنی رو ثبت کنین که اگر کسی با گوشی شما برخورد کنه، می‌تونه با شما تماس بگیره.
 • Erase Device:  اگه تمام امید خود رو برای پیدا کردن گوشیتون از دست داده‌این، می‌تونین از راه دور همه چیز رو برای همیشه در دستگاه خود پاک کنین.

بهتره مطمئن بشین که سرویس موقعیت‌یابی رو در تلفن خود فعال کرده‌این و به گوگل اجازه ردیابی موقعیت مکانی تلفن خود رو داده‌این. برای انجام این کار، به تنظیمات> Google بروید. Find My Device رو بزنین. با روشن کردن این گزینه ردیابی برای شما فعال می‌شه. با این حال،Find My Device معمولاً تا زمانی که یک حساب Google به تلفن خود اضافه کرده باشین، روشنه.

به این ترتیب، اگر زمانی گوشی خود رو گم کردین، می‌تونین به سرعت از یکی از این ویژگی‌ها برای محافظت از اطلاعات خود استفاده کنین. برای فعال کردن تاریخچه موقعیت مکانی نیز مسیر زیر رو دنبال کنین:

setting>google>manage your google account>data & personalization>manage your activity controls>location history=On

 Find My Device چگونه باعث مدیریت داده‌های شما خواهد شد؟

 Find My Device چگونه باعث مدیریت داده‌های شما خواهد شد؟

گوگل اطلاعات خاصی رو جمع‌آوری می‌کنه تا به شما کمک کنه دستگاه گم‌شده رو پیدا کنین. برخی‌ از این عملکردها از خدمات Google Play استفاده می‌کنن. برای مثال«Find My Device»  داده‌های زیر رو جمع‌آوری می‌کنه:

 • مکان‌های تقریبی و دقیق
 • شناسه‌های دستگاه یا دیگر شناسه‌ها برای اهداف و عملکرد سرویس
 • عملکرد سرویس
 • پیشگیری از تقلب
 • و امنیت.

گوگل از این شناسه‌ها برای مرتبط کردن دستگاه‌های Android شما با حسابتون استفاده می‌­کنه. به‌طور کلی ردیابی گوشی با گوگل مپ در موقعیت‌های مختلف بسیار مفید خواهد بود.

یکی از مزیت‌­های گوگل مپ ردیابی گوشیه که در بالا یکی از این رو­ش‌­ها رو توضیح دادیم. احتمالا برای شما هم اتفاق افتاده که گوشی خود رو گم کرده، جا گذاشته باشین یا گوشی همراهتون به سرقت رفته باشه. در این مواقع استفاده از قابلیت ردیابی گوشی با گوگل مپ می‌تونه به پیدا کردن گوشی­‌تون کمک زیادی کنه.

این مقاله هم شاید به کارت بیاد: بهترین درگاه پرداخت معتبر

از دیگر مزیت‌­های مکان‌­یابی گوشی گمشده با گوگل مپ، برای والدینیه که می‌­خوان از موقعیت مکانی فرزند خود با خبر بشن یا در صورت گم شدن فرزند خود، با توجه به اینکه امروزه تقریبا اکثر بچه­‌ها گوشی هوشمند دارن، می‌­تونن با این سرویس فرزند خودشون رو پیدا کنن. پس سرویس ردیابی گوشی با گوگل مپ برای اون دسته از خانواده­‌هایی که فرزند کودک خودشون رو گم کرده‌ان، می‌تونه بسیار مفید باشه.

جمع‌­بندی

این مقاله در مورد نحوه ردیابی گوشی با گوگل مپ بود. گوگل بدون نقض حریم خصوصی افراد سرویس ردیابی گوشی با گوگل مپ رو در اختیار کاربران قرار داده که در بسیاری موارد می‌تونه کمک‌­کننده باشه. برای کاربران تلفن همراه، همیشه امنیت اطلاعات موجود در گوشی در اولویته و در صورت به سرقت رفتن گوشی یا گم کردن آن، ردیابی گوشی با گوگل مپ می‌تونه در حفظ امنیت این اطلاعات به کاربران کمک کنه.

سوالات متداول

شاید برای شما هم اتفاق افتاده که گوشی خودتون رو جا گذاشته باشین یا به سرقت رفته باشه. در این مواقع استفاده از قابلیت ردیابی گوشی با گوگل مپ می‌تونه به پیدا کردن گوشی­‌تون کمک زیادی کنه. علاوه بر این، حتی به‌عنوان والدین هم می‌تونین از موقعیت فرزند خودتون خبردار بشین.

2.5/5 - (8 امتیاز)

1 دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

عضویت در خبرنامه

لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

همچنین شاید دوست داشته باشید!