گوشی شیائومی بهتره یا هواوی

گوشی شیائومی برای خرید بهتره یا هواوی؟

مقایسه و رقابت
6 دیدگاه

از بین برندهای تولیدکننده گوشی موجود، برندهای شیائومی و هواوی طرفدارای خیلی زیادی دارن. ولی اگه شما هم بخواین یک گوشی جدید بخرین یا گوشی‌تون رو عوض کنین، کدوم یکی از این برندها رو ترجیح می‌دین؟ من اینجام تا برای شما توضیح بدم که گوشی شیائومی بهتره یا هواوی و می‌خوام هر دوتا رو باهم براتون مقایسه کنم.

اگه بخوام صادقانه حرف بزنم، باید بگم که برند هواوی چندین ساله تو بازاره و خودش رو ثابت کرده. از طرف دیگه، برند شیائومی هم خیلی وقت نیست وارد بازار شده و تو همین مدت کوتاه هم تونسته نظر خیلی از کاربرا رو به سمت خودش جلب کنه. به‌طورکلی، هر کدوم از این برندها ویژگی‌های مخصوصی دارن که شاید شما رو گیج کنن و ندونین کدوم نوع خرید گوشی برای شما بهتره.

مثلاً گوشی‌های برند شیائومی از نظر نرم‌افزاری کیفیت خیلی عالی‌ای دارن و می‌تونن توجه هرکسی رو به سمت خودشون جلب کنن. از طرف دیگه، گوشی‌های هواوی از نظر مواد تولیدی و ساختشون عالی هستن و برای جاهای مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرن. به‌طورکلی، گوشی‌های شیائومی و هواوی رقابت تنگاتنگی باهم دارن.

اگرچه برندهای دیگه‌ای مثل اپل و سامسونگ هم تو بازار هستن و طرفدارای زیادی دارن، ولی من می‌خوام به شما کمک کنم که انتخاب کنین گوشی هواوی بخرین یا شیائومی و بدونین کدوم یکی عملکرد بهتری داره. برای مثال، شرکت‌های تولیدکننده گوشی مثل اپل و سامسونگ از نظر محبوبیت و کیفیت تو سطح اول و دوم قرار می‌گیرن. این در حالیه که هواوی همچنان توی سطح سوم و شیائومی هم چهارم مونده بود. شاید براتون جالب باشه که بدونین امسال شیائومی تونست هواوی رو کنار بزنه و از نظر محبوبیت و کیفیت خودش رو به ردیف سوم برسونه.

وقتی می‌خوام توضیح بدم که گوشی شیائومی بهتره یا هواوی و قابلیت‌های هر کدوم رو برای شما تعریف کنم، لزوماً درباره یه گوشی خاص صحبت نمی‌کنم. به طورکلی، برندهای شیائومی و هواوی رو باهم مقایسه می‌کنم. پس دیگه وقت رو تلف نمی‌کنم، بریم با هم‌دیگه این دو تا شرکت تولیدکننده گوشی رو مقایسه ‌کنیم.

هواوی بخریم یا شیائومی

مقایسه شیائومی با هواوی

احتمالاً برای همتون سؤال پیش اومده که گوشی شیائومی بخریم یا هواوی؟ وقتی به این‌جور سؤالا برمی‌خوریم، بهتره صادقانه جواب بدیم. اگرچه این دوتا شرکت برای تولید گوشی‌های هوشمند فعالیت می‌کنن و گوشی‌های متنوعی می‌فرستن در بازار، ولی اهداف متفاوتی دارن که در ادامه این هدف‌ها رو براتون مشخص می‌کنم.

شاید براتون جالب باشه که بدونین شیائومی فقط روی ساخت و فروش گوشی‌های هوشمند تمرکز نمی‌کنه. این برند افق دید خیلی گسترده‌ای داره و می‌خواد علاوه بر فروش گوشی‌های هوشمند، بقیه اقلام دیجیالی هم به فروش برسونه. این برند داره تلاش می‌کنه که شبیه به شرکت اپل بشه و مثل این برند محبوب، قابلیت‌هایی مثل Apple Pay رو هم به گوشی‌های خودش اضافه کنه. این موضوع باعث شده که شیائومی بیشتر توجه خودش رو روی نرم‌افزار بذاره و خیلی حواسش به سخت‌افزار گوشی‌های خودش نباشه.

از طرف دیگه، می‌شه گفت که برند هواوی خیلی متفاوت‌تره. این برند با سال‌های خیلی زیادی که تو این زمینه کار کرده، گوشی‌های هوشمند رو در اختیار کاربرا قرار می‌ده. در نتیجه، شما هم می‌تونین متوجه بشین که تو این همه سال می‌تونسته وقت زیادی برای ساخت گوشی‌های خودش بذاره و در نتیجه، تا حد زیادی تو ساخت اونا پیشرفت کنه.

علاوه بر این، اگه می‌خواین بدونین که گوشی شیائومی بهتره یا هواوی و توی انتخاب دچار مشکل شدین، باید بگم شرکت هواوی از نظر بازاریابی هم فرق داره و مثل شیائومی نیست که همون اول گوشی‌های خودش رو به صورت آنلاین می‌فروخت.

شاید این سوال برات پیش بیاد که: آیا می‌دونین بهترین گوشی شیائومی کدومه ؟!

برخلاف هواوی، روابط بین‌المللی شیائومی خیلی خوبه. درحالی‌که هواوی تو همه این مدت‌ها فقط روی بازار محلی تمرکز کرده بود و فقط به چندتا کشور گوشی می‌فروخت، شیائومی تعداد زیادی از کشورها مثل هند رو مشتری خودش کرده. در نتیجه، شیائومی گوشی‌های میان‌رده و باکیفیت خودش رو به مشتری‌های متنوعی می‌فروشه.

پس، وقتی حرف از روابط بین‌المللی و فروش جهانی می‌شه، شیائومی یه قدم میاد جلوتر. یکی دیگه از دلایلی شیائومی تونسته تو همین زمان کوتاه مشتری‌های زیادی از همه جای جهان به دست بیاره، اینه که گوشی‌های باکیفیتی با قیمت خیلی به صرفه‌ای عرضه می‌کنه. امروز شیائومی توسته بعد از سامسونگ بیشترین فروش در بازار جهانی رو به خودش اختصاص بده.

شیائومی بخریم یا هواوی

مقایسه بازاریابی هواوی با شیائومی

اگه همچنان براتون سؤاله که شیائومی بخریم یا هواوی و نمی‌تونین یه انتخاب درست داشته باشین، باید این دوتا برند رو از نظر مدل بازاریابی هم با همدیگه مقایسه کنم. وقتی حرف از بازاریابی می‌شه، برندهای هواوی و شیائومی خیلی متفاوت عمل می‌کنن.

هواوی که سال‌های زیادی تو این زمینه کار کرده، از بازاریابی سنتی استفاده می‌کنه. تو این تبلیغات، هواوی یه لیستی از سلبریتی‌هایی رو به مردم معرفی می‌کنه که از گوشی‌های هواوی استفاده می‌کن. یا حتی ممکنه از روش‌های دیگه‌ای برای نشون دادن محصولات خودش استفاده کنه.

وقتی می‌پرسین گوشی شیائومی بهتره یا هواوی و حرف از تبلیغات می‌شه، باید بگم که هواوی از نظر تبلیغات سنتی خیلی عملکرد خوبی داشته. این برند از بیلبوردهای تبلیغاتی خیلی بزرگی استفاده کرده. این نشون می‌ده که هواوی فقط به پخش کردن پوسترهای کوچیک برای جذب مشتری بسنده نکرده. از طرف دیگه، شما می‌تونین ببینین که این برند با استفاده از روش‌های سنتی تبلیغات، چه کارهایی که نکرده!

از طرف دیگه، وقتی حرف از تبلیغات مدرن می‌شه، متوجه می‌شیم که شیائومی کلاً با هواوی فرق داره. این شرکت ترجیح داده به جای استفاده از روش‌های سنتی برای تبلیغات، از شیوه‌های جدیدتر و کانال‌های اینترنتی استفاده کنه. این موضوع باعث شده که شیائومی بتونه از نظر بازاریابی اینترنتی عملکرد خیلی خوبی داشته باشه.

علوه بر این، شیائومی فقط به استفاده از لیست سلبریتی‌ها برای تبلیغات بسنده نکرده، بلکه این شرکت تصمیم گرفته از اینفلوئنسرهای دیگه‌ای توی فضای مجازی استفاده کنه. این کار نه‌تنها باعث شد که مشتریای خیلی بیشتری جذب کنه، بلکه سطح تعامل مشتریا با این برند هم خیلی افزایش پیدا کرد.

شاید این موضوع یکی از مهم‌ترین دلایلیه که شیائومی‌ای که فقط کمی بیشتر از ده سال سابقه داره، تونسته خودش رو به برندی مثل هواوی و حتی سامسونگ برسونه. این روش تبلیغاتی تونسته تا حد زیادی شیائومی رو به همه مردم جهان بشناسونه.

به این مطلب هم سربزن: ساخت اکانت هواوی

مقایسه شیائومی و هواوی از نظر خدمات به مشتری

مقایسه شیائومی و هواوی از نظر خدمات به مشتری

موضوع خدمات به مشتری یکی از موضوعات خیلی مهمیه که باید بدونین گوشی شیائومی بهتره یا هواوی . این موضوع نه‌تنها باعث شد که تعامل مردم با این برندها تا حد زیادی افزایش پیدا کنه، بلکه تعداد مشتریا هم روزبه‌روز بیشتر شد و افراد بیشتری اونارو می‌خریدن.

وقتی حرف از خدمات به مشتری می‌شه، باید بدونین که این موضوع برای هواوی به بازار عرضه‌ای که گوشی رو میده بستگی داره. به‌خاطر داشتن شعبه‌های مختلف،  هواوی از نظر خدمات‌رسانی به مشتری عملکرد خیلی خوبی داره. اکثر وقتا هیچ مشکلی برای پرداخت و ارسال گوشی‌های هواوی به مشتریا وجود نداره.

از طرف دیگه، شاید براتون جالب باشه که بدونین شیائومی از این نظر یکم عملکرد ضعیف‌تری داره. دلیل این موضوع هم اینه که گوشی‌های شیائومی باید از چین و چندتا کشور دیگه به مشتری برسه و هزینه‌های مربوط به ارسال گوشی‌ها با کشتی تقریباً زیاده. برای رسوندن گوشی‌ها به مشتری، این شرکت زمان بیشتری هم صرف می‌کنه و زمان نسبتاً زیادی طول می‌کشه که به دستشون برسه. چون این شرکت به کمک افراد و شرکت‌های دیگه گوشی‌هارو به بقیه می‌رسونه.

پس به‌طورکلی، می‌تونیم نتیحه بگیریم که برند هواوی از نظر خدمت‌رسانی به مشتری تو سطح بالاتری نسبت به شیائومی قرار گرفته. دلیل این موضوع هم اینه که این برند شعبه‌های زیاده داره و می‌تونه گوشی‌ها رو از شعبه‌های مختلف به مشتری برسونه. این در حالیه که شعبه‌های خیلی کمتری برای برند شیائومی وجود داره و این موضوع باعث می‌شه که نتونه به‌خوبی هواوی به مشتری خدمت‌رسانی کنه.

مقایسه گوشی‌های شیائومی با هواوی

مقایسه گوشی‌های شیائومی با هواوی

اگه می‌خواین بدونین که گوشی شیائومی بهتره یا هواوی و توی خرید یکی از این گوشی‌ها شک دارین، به این بخش توجه کنین. به‌طورکلی، نمیشه گوشی‌های مشخصی از این دوتا برند رو با همدیگه مقایسه کرد. چون هر یکی از اونا قابلیت‌های منحصربه‌فردی دارن. بااین‌حال، اینجا من یکم توضیح می‌دم که کیفیت هواوی بهتره یا شیائومی و براتون دلیل اونا رو هم می‌گم.

اگرچه شیائومی از نظر ساخت و طراحی شاید وقت زیادی برای گوشی‌های خودش نذاشته باشه، ولی از نظر نرم‌افزار و گزینه‌های رابط کاربری تمام تلاش خودشو کرده. این در حالیه که گوشی‌های برند هواوی از نظر ساخت و طراحی، کیفیت خیلی بالایی دارن. البته این گوشی‌ها از نظر نرم‌افزاری یه مشکلاتی دارن که شاید یکم شما رو اذیت کنن.

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که درباره نرم‌افزار گوشی‌های هواوی باید بدونین، اینه که از خدمات سرویس‌های گوگل پشتیبانی نمی‌کنن. چون این برند از طرف ایالات متحده و گوگل تحریم شده و هیچ کدوم از این برنامه‌ها تو گوشی‌های جدید هواوی وجود نداره. ولی شاید براتون سؤال پیش بیاد که کیفیت هواوی بهتره یا شیائومی و از نظر ساختار قابلیت‌های کدوم یکی بهتره و تونسته نظر منتقدارو به خودش جلب کنه، باید بگم که هواوی از نظر طراحی عملکرد بهتری داشته.

شاید این مقاله برات جذاب باشه: بهترین گوشی شیائومی

دوربین هواوی بهتره یا شیائومی

دوربین هواوی بهتره یا شیائومی؟

این احتمال وجود داره که شما بخواین از گوشی برای عکاسی و یا فیلمبرداری استفاده کنین. تو این شرایط، شاید براتون سؤال پیش بیاد که دوربین هواوی بهتره یا شیائومی و از کدوم یکی می‌شه برای عکاسی استفاده کرد؟ برای جواب به این سؤال، باید بگم که تو این زمینه، هواوی بدون هیچ حرفی برنده میدون می‌شه.

پس اگه می‌خواین بدونین که گوشی شیائومی بهتره یا هواوی و فکرتون رو درگیر کرده، میشه گفت که گوشی‌های پرچمدار هواوی نسبت به پرچم‌دارای شیائومی، عملکرد دوربین فوق‌العاده بهتری دارن. یکی از مهم‌ترین دلایل این مسئله هم اینه که هواوی برای ساخت گوشی‌های سری Mate و P، با شرکت لایکا همکاری کرده و دوربین این شرکت رو برای گوشی‌های خودش تعبیه کرده.

در نتیجه، برای جواب دادن به این سؤال که دوربین هواوی بهتره یا شیائومی، می‌شه با اطمنان گفت که هواوی یه سر‌و گردن از شیائومی بالاتره. حتی می‌شه که دوربین گوشی‌های هواوی یکی از بهترین‌های جهانه. وقتی حرف از دوربین می‌شه، حتی دوربین هواوی با برندی مثل اپل رقابت می‌کنه.

بااین‌حال، گوشی‌های برند شیائومی تو همین چند سال اخیر، با دوربین‌های نسبتاً باکیفیت‌تری عرضه شده. گوشی شیائومی می 11 اولترا هم یه مثال خوب برای دوربین‌های باکیفیت این برنده. ولی این برند می‌تونه از نظر دوربین با هواوی رقابت کنه؟ هرگز!

قیمت هواوی بهتره یا شیائومی

قیمت هواوی بهتره یا شیائومی؟

یکی دیگه از سؤالای خیلی مهمی که خیلی از مشتریا می‌پرسن، اینه که قیمت هواوی بهتره یا شیائومی و کدوم یک از این برندها گوشی‌های اقتصادی‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تری عرضه می‌کنه؟ برای جواب به این سؤال، باید بدونین که این دوتا برند گوشی‌های متنوع با قیمت‌های مختلفی رو برای کاربرای مختلف در نظر گرفتن.

از نظر قیمت، شیائومی گوشی‌های ارزون‌تری توی بازار عرضه می‌کنه؛ درحالی‌که گوشی‌های هواوی هم قیمت خوبی دارن. پس اگه می‌خواین بدونین که گوشی شیائومی بهتره یا هواوی و کدوم یکی از نظر اقتصادی به‌صرفه‌تره، باید بگم که شیائومی با قیمت خیلی خیلی مقرون‌به‌صرفه‌تری عرضه می‌شه. درنتیجه، می‌تونم بگم که گوشی‌های شیائومی برای کسایی که می‌خوان استفاده بیشتری رو از پولشون ببرن، یه گزینه عالی به نظر می‌رسه.

البته این به معنی این نیست که قیمت گوشی‌ هواوی خیلی بالاس. فقط گوشی‌های این برند نسبت به شیائومی، یکم گرون‌ترن. پس در جواب این سؤال که قیمت هواوی بهتره یا شیائومی، فهمیدیم که شیائومی از این نظر برنده میشه.

نرم‌افزار شیائومی بهتره یا هواوی

نرم‌افزار شیائومی بهتره یا هواوی؟

علی‌رغم همه این ویژگی‌ها، به نظر شما بهتره شیائومی بخریم یا هواوی؟ اگه رابط کاربری و نرم‌افزار هم اهمیت زیادی براتون داره، باید بدونین که از این نظر، برند شیائومی به‌راحتی می‌تونه از هواوی جلو بزنه. چون همون‌طور که قبل از اینم گفتم، گوشی‌های هواوی از سرویس‌های گوگل پشتیبانی نمی‌کنن و هیچ‌‌کدوم از برنامه‌های کاربردی و جذاب گوگل رو توی گوشی‌های هواوی نمی‌بینیم. پس در نتیجه، با خرید گوشی‌ شیائومی شما می تونین از برنامه‌های جذاب و کاربردی گوگل لذت زیادی ببرین.

شیائومی بخریم یا هواوی؟

الان‌که برندهای هواوی و شیائومی رو با هم‌دیگه براتون مقایسه کردم، به نظر شما شیائومی بخریم یا هواوی؟ شما فکر می‌کنین که گوشی شیائومی بهتره یا هواوی و کدوم یکی از نظر اقتصادی به‌صرفه‌تره؟ من همه اطلاعات لازم درباره این موضوع رو در اختیار شما قرار دادم. پس اگه شما هم می‌خواین یه گوشی از یکی از برندهای هواوی یا شیائومی رو خریداری کنین، این مقاله می‌تونه کمک زیادی بهتون کنه.

سوالات متداول

یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های گوشی‌های هواوی اینه که با دوربین‌های لایکا عرضه می‌شن. این موضوع باعث شده که کیفیت دوربین گوشی‌های هواوی خیلی عالی باشه. به همین دلیل هم اگه می‌خواین از گوشیتون برای عکاسی و یا فیلمبرداری استفاده کنین، مطمئن باشین که هواوی از این نظر بهترینه.

از نظر قیمت برند شیائومی برنده میدونه. یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت این برند، گوشی‌های مقرون‌به‌صرفه‌ایه که روانه بازار می‌کنه. پس اگه می‌خواین یه گوشی باکیفیت و مقرون‌به‌صرفه خریداری کنین، مطمئن باشین که برند شیائومی می‌تونه پول شما رو ذخیره کنه.

1/5 - (1 امتیاز)

6 دیدگاه. Leave new

  • شیائومی تونسته تو این مدت کوتاه به نتیجه دلخواه خودش برسه و از هواوی جلوبزنه
    من شیائومی دارم و مادر من گوشی هواوی و با اینکه گوشی جدیدتری گرفته ناراضی هست .

    پاسخ
  • وقتی درجنگ شیرمیمیره شقال جاشومیگیره اگرتنریم آمریکا نبود شیاعومی حرفی برای گفتن نداشت شیاعومی جای هواوی رو گرفته ودلیلش معلومه که شرکت هواوی درتامین چیبست مشکل داره وتحریمه ونتونسته گوشیهای زیادی تولید کنه اما با توسعه هارمونی اواس دراینده صدرصد ازسامسونگ جلومیزنه وبه اپل میرسه

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

عضویت در خبرنامه

لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

همچنین شاید دوست داشته باشید!