تنظیمات اینترنت گوشی شیائومی

راهکارهایی برای تنظیمات اینترنت گوشی شیائومی

آموزش
بدون دیدگاه

این روزا اونقدر کارهامون به اینترنت وابسته‌اس که بدون داشتن اینترنت همراه، مخصوصا وقتی بیرون از خونه هستیم، قطعا به مشکل برمی‌خوریم. برای همین، وقتی یه گوشی جدید می‌خریم، اول می‌ریم سراغ فعال کردن اینترنت همراهش تا بتونیم بخشی از کارهای آنلاین روزمره‌مون رو انجام بدیم. فعال کردن اینترنت یه گوشیِ جدید ممکنه برای بعضی از ما سخت باشه یا اصلا یه وقتایی ممکنه هرکاری هم می‌کنیم، وصل نشه.

ما تو این مقاله، به‌طور اختصاصی تنظیمات اینترنت گوشی شیائومی رو مورد بررسی قرار می‌دیم که اگر به‌تازگی گوشی شیائومی خریدین یا مدتیه که اینترنت همراهش وصل نمی‌شه، بهتون کمک کنه تا این مشکل رو برطرف کنین. بنابراین، پیشنهاد می‌کنیم که تا انتهای مطلب همراهمون باشین.

تنظیمات اینترنت گوشی شیائومی رو چطور انجام بدیم؟

تنظیمات اینترنت گوشی شیائومی بعضی وقت‌ها براتون ارسال می‌شه ولی خب اگر نشد، باید به صورت دستی وارد کنین که فقط کافیه مراحل زیر رو انجام بدین:

 1. به قسمت تنظیمات (Setting) برین.
 2. گزینه سیم‌کارت‌ها و شبکه‌های تلفن همراه (SIM cards and mobile networks) رو انتخاب کنین.
 3. این قسمت می‌تونین سیم‌کارتی که استفاده می‌کنین رو ببینین تا نقطه اتصال براش تعریف کنین. اگر بیشتر از یه سیم‌کارت دارین، باید برای هرکدوم جدا نقطه اتصال رو وارد کنین.
 4. به بخش نام نقطه دسترسی (Access point names) برین و بعد نقطه اتصال موردنظرتون رو پیدا کنین.
 5. ممکنه اون نقطه اتصال ساخته شده باشه، پس کافیه روی اون بزنین و بعد عددهای قسمت پروکسی (Proxy) و پورت (Port) رو پاک کنین.
 6. بعد از اینکه این اعداد رو پاک کردین، 3 نقطه‌ای رو که اون قسمت پایین هست، بزنین و بعد تغییرات رو سیو (Save) کنین.
 7. تو مرحله آخر، گوشیتون رو یه بار خاموش روشن کنین، بعد دیتا رو که روشن کردین، دیگه می‌تونین از اینترنت همراه گوشی شیائومی استفاده کنین.

خوندن این مطلب رو بهت پیشنهاد میکنم: تنظیمات گوشی شیائومی

برای سیم‌کارت‌های همراه اول، ایرانسل و رایتل چگونه نقطه دسترسی جدید ایجاد کنیم؟

در صورتی که 3g یا 4g روی دیتای گوشی شما نشون داده نمیشه، این یعنی اینه که شما باید نقطه دسترسی (APN) رو به صورت دستی طبق مراحلی که در زیر بهشون اشاره می‌کنیم، وارد کنین:

برای سیم‌کارت‌های همراه اول، ایرانسل و رایتل چگونه نقطه دسترسی جدید ایجاد کنیم؟

 1. به تنظیمات (Setting) برین.
 2. گزینه مدیریت سیم‌کارت و شبکه همراه (SIM Cards and mobile networks) رو انتخاب کرده و بعد رو سیم‌کارت موردنظرتون بزنین.
 3. وارد بخش نام نقطه دسترسی (Access point names) بشین و New APN رو بزنین. تو این قسمت، برای APN و Name، موارد زیر رو وارد کنین:
 • برای سیم‌کارت ایرانسل در بخش‌های APN و Name، عبارت mtnirancell
 • برای سیم‌کارت همراه اول در بخش‌های APN و Name، عبارت mcinet
 • برای سیم‌کارت رایتل در بخش‌های APN و Name، عبارت rightel

بعد از ساختن APN، اون رو ذخیره کنین.

 1. الان کافیه که یه بار، گوشیتون رو خاموش روشن کنین تا با فعال شدن دیتا، بتونین از اینترنت همراه استفاده کنین.

چرا اینترنت همراه گوشی شیائومی به‌خوبی کار نمی‌کنه؟

اگر مراحل تنظیماتی که در بالا گفته شد رو انجام دادین ولی همچنان نمی‌تونین وارد مرورگر بشین و سرچ کنین، بهتره این مواردی رو هم که باعث می‌شه اینترنت گوشی وصل نشه، چک کنین، مثل:

چرا اینترنت همراه گوشی شیائومی به‌خوبی کار نمی‌کنه؟

حالت هواپیما (Airplane Mode)

وقتی گوشی تو حالت هواپیما باشه، نه امکان تماس براتون هست و نه استفاده از نت همراه. گاهی پیش میاد که ممکنه فراموش کرده باشین حالت هواپیما رو غیرفعال کنین. این باعث می‌شه که شما هرچقدر هم که برای تنظیمات اینترنت گوشی وقت بذارین، عملا نتیجه‌بخش نباشه. پس لازمه که این مورد رو هم درنظر داشته باشین که در چنین مواقعی، اون رو چک کنین که غیرفعال باشه.

شاید این مقاله به دردت بخوره: مشکلات گوشی شیائومی

نوع شبکه اتصال (Network Connection Type)

باتوجه به منطقه‌ای که هستین و نوع گوشی‌ای که استفاده می‌کنین، موجب میشه تا نت همراه به شبکه‌های مختلفی متصل میشه. پس این مورد رو هم باید درنظر بگیرین که برای بعضی از گوشی‌ها ممکنه نوع شبکه اتصال به نحوی باشه که اتصال رو با مشکل مواجه کنه. برای رفع این مشکل، بهتره که تنظیمات اینترنت گوشی شیائومی رو روی Auto Connect بذارین که بهترین اتصال رو داشته باشه.

راه‌اندازی مجدد (Restart)

همیشه هم نیازی نیست که تنظیمات خاصی برای اینترنت گوشی انجام بدین، حتی با یه سری کارهای ساده مثل Restart کردن، ممکنه مشکل اتصال حل بشه. این روش، هرچند ممکنه ساده و بی‌اهمیت به‌نظر برسه، ولی میشه امتحان کرد که حتی ممکنه زودتر از روش‌های دیگه، مشکل اتصال رو رفع کنه.

تنظیمات اینترنت گوشی شیائومیمحدودیت استفاده از دیتای همراه

برای بعضی از گوشی‌ها ممکنه این تنظیمات وجود داشته باشه که از حد مشخصی که بگذره، نتونین از اینترنت همراهش استفاده کنین. برای اینکه ببینین این محدودیت روی گوشی شما هم اعمال شده یا نه، این مراحل رو دنبال کنین:

 1. وارد تنظیمات گوشی بشین.
 2. ابتدا Data usage و بعد Restrict mobile data usage رو انتخاب کنین.
 3. تو این بخش می‌تونین بررسی کنین که اگر محدودیتی وجود داره، اون رو غیرفعال کنین.

وارد کردن مجدد سیم‌کارت

یکی از راهکارهایی که ممکنه مشکل اینترنت همراه گوشی شیائومی رو برطرف کنه، اینه که سیم‌کارت رو یه بار خارج کنین. فقط توجه داشته باشین که قبل از خارج کردن، گوشی رو خاموش کرده باشین. بعد، چند ثانیه صبر کنین تا دوباره ارتباط بین گوشی و سیم‌کارت برقرار بشه.

تنظیمات اینترنت گوشی شیائومی - وارد کردن سیم کارت

این مطلب رو از دست نده: نکات مهم در خرید گوشی شیائومی

حجم مصرفی اینترنت

گاهی‌اوقات ممکنه اونقدر درگیر شبکه‌های مجازی بشیم که اصلا فراموش کنیم حجم اینترنت مصرفی رو چک کنیم. پس یادتون باشه که این رو هم درنظر داشته باشین که اگر اتصال برقرار نمیشه، احتمال داره که بسته اینترنتی شما به صفر رسیده باشه.

به‌روزرسانی گوشی

یکی از مواردی که می‌تونه روی اتصال نت همراه گوشی تأثیر بذاره، عدم آپدیت کردن برنامه‌هاست. پس لازمه که این رو هم چک کنین که اگر به مدت طولانی گوشی رو آپدیت نکردین، برای سریع‌تر کردن عملکرد گوشی و اتصال نت همراه، به‌موقع آپدیت کنین.

سخن پایانی

مشکلاتی که در مورد اتصال اینترنت گوشی‌های شیائومی وجود داره، به بد بودن اون مربوط نمیشه. هر برندی و هر نوع گوشی، تنظیمات خاص خودش رو داره که باید طبق مراحل و مواردی که بالا بهشون اشاره شد، انجام بشه. در مواقعی که هیچ کدوم از راهکارهای گفته‌شده برای تنظمیات اینترنت گوشی شیائومی عمل نکرد، می‌تونین با یکی از نمایندگی‌های شیائومی مشکل رو در میون بذارین تا هرچه زودتر برطرف بشه.

سوالات متداول

وارد تنظیمات گوشی که شدین، گزینه SIM cards and mobile networks و بعد Mobile network diagnostic رو انتخاب کنین. تو این قسمت می‌تونین ببیین که کیفیت و سرعت اینترنت شما در چه حدیه.

نظر شما راجع به این مقاله چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پربازدیدترین ها

همچنین شاید دوست داشته باشید!