تنظیمات گوشی شیائومی

تنظیمات گوشی شیائومی: صفر تا صد تنظیمات گوشی خود را یاد بگیرید!

آموزش
4 دیدگاه

در این مقاله، شما رو با گزینه‌های مختلف موجود در منوی تنظیمات گوشی شیائومی آشنا می‌کنیم. از تنظیمات بی‌سیم و شبکه گرفته تا باتری و بهینه‌سازی عملکرد، همه تنظیماتی رو که برای بهترین استفاده از گوشی شیائومی خود باید بدونید رو بررسی کرده‌ایم. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشین. اگه دنبال خرید گوشی شیائومی هستین، میتونین از طریق سایت ایسل لیست قیمت گوشی شیائومی رو بررسی کنین و بعد خریدتون رو انجام بدین.

آنچه در این مطلب خواهید خواند:

اینترنت و شبکه بی‌سیم Wireless & Networks

1. اینترنت و شبکه بی‌سیم Wireless & Networks

بعد از خرید گوشی، اولین بخش از منوی تنظیمات موبایل شما به تنظیمات اینترنت و شبکه‌های بی سیم اختصاص داره. در این قسمت به شبکه‌های Wi-Fi متصل میشید و استفاده از داده تلفن همراه و موارد دیگه بی‌سیم رو تنظیم می‌کنید.

وای فای Wifi

برای اتصال به شبکه وای فای کافیه در منوی تنظیمات روی گزینه وای فای “Wi-Fi” ضربه بزنید و شبکه مورد نظر خودتون رو انتخاب کنید. همچنین با تغییر گزینه دستیار وای فای “Wi-Fi assistant” به طور خودکار به شبکه‌های وای فای عمومی و پر سرعت متصل می‌شید.

شاید از این نوشته‌ هم خوشت بیاد: بهترین گوشی شیائومی

داده تلفن همراه Mobile Data

در این قسمت تنظیمات مختلفی برای شبکه اینترنت سیم کارت وجود داره. مثلاً می‌تونید اینترنت سیم کارت رو خاموش یا روشن کنید یا شبکه‌ها و نوع اونا رو تغییر بدید. برای مدیریت مصرف داده تلفن همراه، به بخش مصرف داده تلفن همراه “Mobile data usage” در منوی تنظیمات برید. در اینجا میزان داده‌ای که قبلا استفاده کردید رو می‌بینید، می‌تونید هشدار مصرف داده رو تنظیم و استفاده از داده پس‌زمینه رو برای برنامه‌های جداگانه محدود کنید.

بلوتوث Bluetooth

اگر قصد دارید با بلوتوث به دستگاهی متصل بشید و اتصالات موجود رو مدیریت کنید باید وارد این بخش بشید. همچنین برای پخش هم‌زمان صدا از طریق دو دستگاه بلوتوث متصل، گزینه بلوتوث دوگانه “Dual audio” رو تغییر بدید.

دستگاه و حریم خصوصی Device & Privacy

2. دستگاه و حریم خصوصی Device & Privacy

در بخش دوم منوی تنظیمات، تنظیمات دستگاه و حریم خصوصی وجود داره. در این قسمت امنیت دستگاه، خدمات مکان و… رو مدیریت می‌کنید.

امنیت Security

برای مدیریت تنظیمات امنیتی دستگاه، به بخش امنیت “Security” در منوی تنظیمات برید. در اینجا می‌تونید برای موبایلتون قفل بزارید، مجوزهای برنامه رو مدیریت کنید. همچنین با فعال کردن گزینه یافتن دستگاه “Find device” در صورت گم شدن یا دزدیده شدن، موبایل شما ردیابی میشه.

خدمات مکان یابی Location Services

در بخش مکان “Location” امکان تغییر تنظیمات مکان رو دارید. مثلاً گزینه دقت مکان “Location accuracy” رو تغییر بدید تا دقت یافتن موقعیت مکانی دستگاهتون بهتر بشه. همچنین در این بخش امکان مدیریت دسترسی برنامه‌های مختلف به موقعیت مکانی رو هم دارید.

به این مطلب هم سر بزن: گوشی های ضد آب شیائومی

حریم خصوصی Privacy

در این قسمت مجوزهای برنامه رو بررسی و دسترسی گزارش تماس‌ها، مخاطبین موبایل و… رو کنترل کنید.

3. صفحه نمایش Display

در این قسمت شما به تمام تنظیمات مربوط به صفحه نمایش گوشی موبایل دسترسی دارید.

روشنایی صفحه نمایش Display Brightness

در این قسمت سطح روشنایی صفحه نمایش “Brightness level” رو به صورت دستی تنظیم کنید یا گزینه روشنایی خودکار “Automatic brightness” رو فعال کنید تا دستگاه شما سطح روشنایی رو بر اساس شرایط نور محیط تنظیم کنه.

اندازه فونت Font Size

در قسمت اندازه متن “Text size” اندازه دلخواه خود رو برای متن‌های موبایل انتخاب کنید. همچنین برای تنظیم اندازه کلی موبایل، گزینه اندازه نمایشگر “Display size” رو تغییر بدید.

صدا و لرزش Sound & Vibration

4. صدا و لرزش Sound & Vibration

در این قسمت امکان تغییر آهنگ زنگ دستگاه، صدای اعلان و موارد دیگه رو دارید.

آهنگ زنگ Ringtone

برای تنظیم آهنگ زنگ گوشی شیائومی، به بخش صدا و لرزش “Sound & vibration” برید و روی گزینه آهنگ زنگ “Ringtone” ضربه بزنید. در این قسمت از بین مجموعه‌ای از آهنگ‌های زنگ پیش فرض، موسیقی مورد علاقه خودتون رو انتخاب یا آهنگ دلخواهتون رو بارگذاری کنید.

صدای اعلان Notification Sound

در این قسمت صدای اعلانات مثلاً دریافت پیامک رو تنظیم می‌کنید. همچنین برای فعال کردن صدا یا ویبره هنگام لمس صفحه، از گزینه لرزش در لمس “Vibrate on touch” استفاده کنید.

این مطلب رو هم حتما بخون: مخفی سازی برنامه ها در گوشی شیائومی

حالت مزاحم نشوید DND Mode

در قسمت مزاحم نشوید یک برنامه زمانی رو تنظیم و دریافت اعلانات خود رو با توجه به شرایط شخصی سازی می‌کنید. مثلاً از ساعت 12 شب تا 7 صبح اگه پیامکی براتون ارسال بشه، اعلانی دریافت نمی‌کنید.

5. اطلاعیه‌ها و مرکز کنترل Notifications & Control Center

برای کنترل اعلانات، اولویت بندی اونها و… وارد این قسمت بشید.

مدیریت اطلاع رسانی

در بخش اعلان‌های برنامه “App notifications” مشخص می‌کنید که کدوم برنامه‌ها مجاز به ارسال اعلان‌ها هستند و اولویت اعلان‌ها رو تعیین می‌کنید.

مرکز کنترل

این قسمت مربوط به پنل نوتیفیکیشن‌ها و تنظیمات سریع هست. شما با استفاده از این قسمت به دلخواه میان‌برهایی به برنامه‌های مورد علاقه‌تون می‌سازید، آیکون‌هایی رو اضافه یا حذف می‌کنید، چیدمان اونها‌ رو تغییر می‌دهید و…

صفحه اصلی و تصویر زمینه

6. صفحه اصلی و تصویر زمینه

اگر قصد تغییر چیدمان یا تصویر زمینه صفحه اصلی موبایل‌تون دارید باید وارد این بخش از تنظیمات بشید.

صفحه اصلی Home Screen

در بخش صفحه اصلی “Home screen” طرح‌بندی صفحه اصلی دستگاه، اندازه نماد برنامه‌ها و… رو شخصی سازی می‌کنید. همچنین با فعال سازی گزینه “App drawer” همه برنامه‌هاتون رو در منو قرار بدید و صفحه اصلی رو شخصی سازی کنید.

این مطلب رو از دست نده: امنیت گوشی شیائومی

تصویر زمینه Wallpaper

در این قسمت یک تصویر زمینه برای صفحه اصلی و صفحه قفل دستگاه‌تون انتخاب می‌کنید. می‌تونید این تصویر زمینه رو از بین گزینه‌های پیش فرض و آماده یا از گالری گوشی‌تون انتخاب کنید.

باتری و عملکرد Battery & Performance

7. باتری و عملکرد Battery & Performance

این قسمت برای بررسی و مدیریت مصرف باتری یا افزایش کارایی اون هست.

استفاده از باتری Battery Usage

در این قسمت بررسی می‌کنید که کدوم برنامه‌ها بیشترین مصرف باتری رو دارند و تنظیمات صرفه‌جویی در مصرف انرژی دستگاهتون رو اعمال می‌کنید.

کارایی Performance

همچنین می‌تونید عملکرد دستگاه‌تون رو با استفاده از گزینه حالت عملکرد “Performance mode” افزایش بدید. این کار عملکرد دستگاه‌تون رو خیلی بهتر می‌کنه اما ممکنه روی عمر باتری تأثیر منفی بزاره.

تنظیمات اضافی Additional Settings

8. تنظیمات اضافی Additional Settings

بخش آخر منو به تنظیمات اضافی اختصاص داره که ممکنه شامل تنظیمات زبان و ورودی، گزینه‌های دسترسی و به‌روزرسانی‌های سیستم باشه.

زبان و ورودی Language & Input

در این قسمت به تنظیمات زبان و صفحه‌کلید موبایل‌تون دسترسی دارید. همچنین با فعال کردن گزینه نمایش صفحه‌کلید مجازی “Show virtual keyboard” از قابلیت صفحه کلید شناور استفاده کنید.

خوندن این مطلب رو هم بهت پیشنهاد می‌کنم: شخصی سازی گوشی شیائومی

دسترسی Accessibility

در این بخش ویژگی‌هایی اضافی و پیشرفته‌ای مثل وارونگی رنگ، بزرگ‌نمایی و… رو فعال می‌کنید.

به روز رسانی‌های سیستم System Updates

در بخش به‌روزرسانی‌های سیستم و برنامه “System & app updates” به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار دستگاه و برنامه‌ها رو بررسی و دانلود کنید.

نکته پایانی تنظیمات گوشی شیائومی زبان فارسی

گوشی‌های شیائومی با طیف گسترده‌ای از تنظیمات و گزینه‌های اضافی عرضه شده‌اند که به شما در شخصی سازی دستگاه و بهبود عملکردش کمک می‌کنن. با دنبال کردن این آموزش، باید درک خوبی از تنظیمات مختلف موجود در منوی تنظیمات گوشی شیائومی پیدا کرده باشید.

با این وجود اگه سوالی دارید، اون رو در بخش نظرات با ما در میون بزارید تا کارشناسان ما به اون‌ها پاسخ بدن و مشکل‌تون رو حل کنن.

سؤالات متداول

برای تغییر تصویر پس زمینه، در منوی تنظیمات به بخش تصویر زمینه برید و از گزینه‌های پیش فرض یا از گالری دستگاه‌تون تصویر مورد نظر رو انتخاب کنید.

برای بررسی به‌روزرسانی نرم افزار، به «به‌روزرسانی‌های سیستم و برنامه» در منوی تنظیمات برید.

4/5 - (3 امتیاز)

4 دیدگاه. Leave new

 • درود بشما بانو، بنده شیائومیt13خریدم برای تنظیم زنگ گوشی دچارمشکل شدم همراه با صدای زنگ هنگام پاسخگویی به مخاطب صدای زنگ دیگه هم خیلی آرام میاد که مانع از رسیدن صدای پشت خطی میشه لطفاً راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
 • minecraftherobrawun
  بهمن 16, 1402 2:18 ب.ظ

  سلام
  ببخشید میشه بگید که اگه تو گوشی شائومی تو تنظیمات بیشتر
  گذینه بازگرداندن به حالت پیش فرضو بزنیم چه اتفاقی می‌افته؟؟؟؟؟

  پاسخ
 • چجوری پیش زنگ بگذاریم؟
  برای شیامی

  پاسخ
  • تحریریه ایسل
   بهمن 4, 1402 11:08 ق.ظ

   سلام ایسلی عزیز!
   سیمکارت گوشیتون رو بگید که چی هست تا بتونم راهنماییتون کنم.🌹

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

عضویت در خبرنامه

لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

همچنین شاید دوست داشته باشید!