معرفی بازی راست برای اندروید

معرفی بازی راست برای اندروید + آموزش کامل

معرفی بازی و نرم افزار
8 دیدگاه

بازی Rust یکی گیم‌های اندرویدی هستش که شما رو در فضایی رها می‌کنه که برای زنده موندن مجبور به استفاده از خشونت و کشتن دشمنانتون هستین. این بازی در سال 2018 عرضه شده و تونسته نظر اکثر بازیکنان و منتقدین رو جلب کنه. این بازی ابتدا برای پلتفرم‌های PC و کنسول منتشر شده بود و بعدها برای گوشی موبایل‌ها هم عرضه شد. اگه هنوز این بازی رو تجربه نکردین، با معرفی بازی راست برای اندروید در مجله ایسل همراه باشین تا با تمامی نکات ریز و درشت اون آشنا بشین!

مشخصات کلی بازی راست برای اندروید

بازی Rust توسط استودیوی بازی‌سازی Facepunch Studios تولید و عرضه شده. این بازی تونسته امتیاز متوسط 69 رو از منتقدین سایت معتبر متاکریتیک کسب کنه؛ همچنین کاربران این سایت هم نمره 6.4 از 10 رو به این بازی دادن که نشان از عملکرد نسبتاً خوب این بازی در زمینه‌های مختلف داره.

خوندن این مطلب رو بهتون پیشنهاد میکنم: بهترین بازی‌های ماشینی

داستان بازی Rust

داستان بازی راست در سال 2024 روایت می‌‎شه؛ جایی که یه جنگ هسته‌ای باعث شده 95 درصد از جمعیت کره زمین از بین برن و فقط 5 درصد موفق شدن زنده بمونن. افراد باقی‌مونده سعی می‌کنن همدیگه رو بکشن تا منابعی رو که محدود هستن، برای خودشون نگه دارن. حالا شما در نقش شخصیت اصلی بازی Rust باید در این شرایط ترسناک برای نجات خودتون تلاش کنین و کسانی رو که تهدیدی برای جان شما هستن، از بین ببرین.

گیم پلی بازی راست برای اندروید

گیم پلی بازی راست برای اندروید

همونطور که گفتیم بعد از اینکه چندین سال از انتشار نسخه‌های PC و کنسول بازی راست گذشت، این بازی برای اندروید هم منتشر شده. این بازی با گیم پلی خوبی که داره، تونسته طرفداران زیادی رو در کشورهای مختلف پیدا کنه.

وقتی وارد بازی میشین، می‌تونین کاراکتر خودتون رو بسازین؛ برای مثال طبق سلیقه خودتون لباس‌هایی رو که می‌خواین براش انتخاب کنین، سلاح‌های مورد نظرتون رو در اختیارش قرار بدین و اون رو راهی میدان جنگ آخرالزمانی با بازیکن‌های دیگه بکنین.

بازی کنترلرهای ساده‌ای داره ولی در عین حال قدرتمند هستن و می‌تونن کار رو برای شما راحت کنن. چندین دکمه روی صفحه نمایش وجود دارن که با استفاده از اون‌ها می‌تونین کاراکتر خودتون رو کنترل کنین؛ این دکمه‌ها برای تغییر حالت از ایستاده به نشسته و خوابیده و همچنین برای استفاده از سلاح‌ها طراحی شدن. همچنین در سمت چپ صفحه هم کنترلرهایی وجود دارن تا با استفاده از اون‌ها حرکت کاراکتر به جهت‌های مختلف رو کنترل کنین.

با این که داستان بازی در زمان آینده جریان داره، اما لباس‌ها، سلاح‌ها و سایر تجهیزات شبیه تجهیزات انسان‌های اولیه هستن؛ البته بعد از کمی بازی کردن می‌تونین آیتم‌های خودتون رو ارتقا بدین و از سلاح‌های گرم پیشرفته مثل اسلحه‌های تک تیرانداز هم استفاده کنین.

گیم پلی بازی راست برای اندروید شباهت‌های زیادی به ماینکرفت داره. علاوه بر این که می‌تونین با منابعی که به دست میارین، چیزهای مختلف بسازین، این شباهت هم بین این دو گیم وجود داره که باید از این تجهیزات برای مبارزه با سایر بازیکن‌ها و بقا استفاده کنین.

در بازی راست جزئیات به بهترین نحو رعایت شدن تا حس واقعی بودن گیم پلی رو به بازیکن انتقال بدن. برای مثال تیر خوردن از ناحیه سر، بیشترین آسیب رو به بازیکنان می‌زنه یا وقتی وارد آب می‌شین، دنیای زیر آب به خوبی طراحی شده اما نکته جالب ماجرا اینجاست که دقیقاً مثل واقعیت برای مدت کمی می‌تونین زیر آب بمونین؛ در غیر اینصورت خواهید مرد.

شاید از این مقاله خوشت بیاد: بهترین گوشی برای پابجی

آموزش بازی راست برای اندروید

در این قسمت از مقاله به آموزش بازی راست برای اندروید می‌پردازیم. دونستن این نکات برای پیروزی در جنگ برای بقا ضروریه.

وقتی برای اولین بار وارد بازی می‌شین، چیزی جز سنگ و مشعل تو دستتون ندارین. از سنگی که در اختیارتون هست، باید برای قطع درختان و خرد کردن سنگ‌های دیگه استفاده کنین و در مرحله بعدی از منابع به دست اومده، سلاح بسازین؛ سلاح‌هایی مثل نیزه، چاقو و …

آموزش بازی راست برای اندروید

برای بقا در بازی راست برای اندروید همیشه قرار نیست دشمنان خودتون رو بکشین؛ بعضی وقت‌ها تنها راه برای زنده موندن اینه که فرار کنین و در فرصت مناسب برای کشتن اون‌ها برگردین. در غیر اینصورت چیزی جز باخت نصیبتون نمی‌شه.

از جذابیت‌های بازی می‌شه به قابلیت Craft اشاره کرد. با این قابلیت می‌تونین منابع مختلف رو از جاهای مختلف جمع‌آوری کنین و با توجه به منابعی که جمع کردین، آیتم‌های مختلفی بسازین؛ برای مثال می‌تونین با استفاده از تبر خودتون، درخت‌ها رو قطع کنین و با استفاده از چوب‌هایی که به دست میارین، برای خودتون خانه‌های چوبی بسازین. ساختن این پناهگاه‌ها برای بقا در این شرایط آخرالزمانی ضروریه!

در نقشه بازی مناطقی وجود دارن که به تشعشعات رادیو اکتیو آلوده هستن. بسته به این که چه زرهی داشته باشین و تا چه حد بتونین جلوی این تشعشعات مقاومت کنین، می‌تونین وارد این مناطق بشین. سطح‌های مختلفی برای آلودگی هسته‌ای وجود داره که طبیعتاً سطح آسیب متفاوتی رو ایجاد می‌کنه. مناطقی که به اشعه‌های رادیو اکتیو آلوده هستن، به 4 سطح جزئی، کم، متوسط و زیاد تقسیم‌بندی شدن. قرار گرفتن در مناطقی که سطح رادیو اکتیو بالایی دارن، به زره‌های بسیار قدرتمندی نیاز داره.

وقتی توسط دشمنان یا حیوانات کشته می‌شین، یا از بلندی میفتین و یا به هر دلیل دیگه‌ای می‌میرین، در یه مکان تصادفی از نقشه بیدار می‌شین؛ البته تمامی اسلحه‌ها و زره‌های شما ازتون گرفته می‌شه و شما دوباره باید فقط با یه سنگ و مشعل شروع به مبارزه با دشمنانتون بکنین.

نقشه گسترده بازی راست

تصویر پایین، نقشه بازی راست برای اندروید رو نشون می‌ده که بازیکنان در نقاط مختلف اون با همدیگه می‌جنگن. در این دنیای آخرالزمانی نقشه بازی از جنگل‌ها، چمنزارها، بیابان‌ها، مرداب‌ها و مناطق کوهستانی و برفی تشکیل شده. درصد بزرگی از نقشه به چمنزارها اختصاص داده شده و بخش‌های دیگه هم عمدتاً متعلق به مناطق بیابانی و کوهستانی هستن.

کوه‌ها تقریباً در کل نقشه پراکنده هستن و اگه به ارتفاعات اون‌ها برین، می‌تونین شاهد منظره‌های برفی زیبا باشین. اگه می‌خواین کابین‌های متروکه و محل‌های کمپ رو بگردین و دنبال منابع باشین، حاشیه‌های مرداب‌ها بهترین گزینه برای این کار هستن. مرداب‌های این بازی با قطر بیشتر از 150 متر رو می‌تونین روی نقشه به صورت دایره‌ای شکل ببینین.

نقشه گسترده بازی راست

جاده‌ها هم بهترین مکان برای پیدا کردن جعبه‌های ابزار و بشکه‌هایی هستن که ممکنه چیزهای ارزشمندی ازشون به دست بیارین. در دنیای بازی راست برای اندروید بناهای بزرگی وجود دارن که می‌تونین داخل اون‌ها، آیتم‌های مورد نظرتون رو بخرین یا با چیزهایی که دارین، مبادله کنین. البته این مکان‌ها محافظت‌شده هستن و موقع ورود بهشون باید کاملاً مراقب باشین.

در دریاهای بازی Rust معمولاً هیچ موجود زنده‌ای پیدا نمی‌شه اما اگه خوب در این دریاها جستجو کنین، می‌تونین آیتم‌های ارزشمندی مثل بشکه‌های نفت رو پیدا کنین. همچنین در کف دریاها و کنار کشتی‌های غرق‌شده، جعبه‌های زیادی پیدا می‌شن که ممکنه آیتم‌های ارزشمندی داخلشون وجود داشته باشن.

غارها در نقشه قابل تشخیص نیستن و می‌تونن در هر جایی از نقشه وجود داشته باشن؛ امکانش هست که در گشت و گذارهایی که دارین، غارهایی رو پیدا کنین که آیتم‌های ارزشمندی داخلشون پنهان شده باشن. همچنین از شکار حیوانات هم می‌تونین منابع مفیدی به دست بیارین؛ اما یادتون باشه که مواجهه با بعضی حیوانات می‌تونه خطر مرگ رو برای شما در پی داشته باشه.

بد نیست این مطلب رو هم بخونی: بهترین بازی فکری برای اندروید

نکته‌هایی برای تازه واردهای بازی راست

اگه به تازگی بازی Rust رو شروع کردین، احتمالاً اشتباهات زیادی در این بازی دارین که ممکنه باعث بشن بازی براتون سخت بشه. در این بخش از مقاله مهم‌ترین نکاتی رو که به عنوان یک بازیکن بازی راست برای اندروید باید رعایت کنین، توضیح می‌دیم:

برای خودتون نیزه بسازین

یکی از واجب‌ترین آیتم‌هایی که باید همون اول بازی بسازین، نیزه هستش که از اون برای دفاع از خودتون و کشتن دشمنان استفاده می‌کنین. نیزه ابتدایی‌ترین سلاحی هستش که می‌تونین با استفاده از منبع چوب، اون رو بسازین.

امنیت پناهگاه خودتون رو بالا ببرید

بعد از اینکه پناهگاهتون رو ساختین، باید به فکر مراقبت از اون باشین. پلیرهای حرفه‌ای در کمین هستن تا شما رو جلوی در پناهگاهتون بکشن و همه منابعی رو که در پناهگاهتون مخفی کردین، به غارت ببرن. بهترین راه برای رفع این تهدید اینه که خونه‌تون رو به صورت <<Air lock>> بسازین. یعنی اگه دشمنان از در اول رد شدن، درهای دیگه‌ای باشن که به راحتی نشه از اون‌ها رد شد.

در شب آشپزی نکنین

آشپزی کردن راه خوبی برای آرامش پیدا کردن در بازی راست برای اندروید به شمار می‌ره اما وقتی این کار رو در شب انجام بدین، خودتون رو به یک هدف خیلی آسون برای دشمنان تبدیل می‌کنین. با روشن کردن آتش در شب در واقع به دشمنان اطلاع می‌دین که در کجا قرار دارین و چطور می‌شه شما رو پیدا کرد.

دانلود بازی راست برای اندروید

پناهگاهتون رو بیش از حد مجلل نسازین

با این که گفتیم امنیت پناهگاهتون رو افزایش بدین، اما این که خونه‌تون رو خیلی زیبا و مجلل بسازین، باعث می‌شه توجه دشمنان رو به سمت خودتون جلب کنین. اون‌ها برای غارت منابعتون به سمتتون میان و شما کار سختی برای دفاع از خودتون خواهید داشت.

مواظب تشعشعات رادیواکتیو باشین

ممکنه وقتی تازه وارد بازی می‌شین در بعضی مناطق، ساختمان‌های متروکه‌ای رو ببینین که منابع زیادی هم داخلشون وجود دارن؛ شما هم خوشحال از این هستین که منابع زیادی رو بدون کشتن دشمنان به دست آوردین. اما ورود به این مناطق بعضی وقت‌ها می‌تونه باعث مرگ شما بشه؛ چرا که مناطقی در بازی هستن که تشعشعات شدید رادیو اکتیو در اون‌ها وجود داره و وارد شدن به اون‌ها مساویه با مرگ بازیکن.

به جای درست ضربه بزنین

موقع قطع درخت‌ها یا خرد کردن سنگ‌ها یه ضربدر قرمز براتون نمایش داده می‌شه که با ضربه زدن روی اون، سرعت به دست آوردن منابع براتون افزایش پیدا می‌کنه. اگه تو بازی راست برای اندروید تازه وارد هستین، توجه به این ضربدر قرمز رو فراموش نکنین.

ممکنه این مطلب به دردتون بخوره: بهترین بازی‌های جنگی

دانلود بازی راست برای اندروید

علی‌رغم این که مدتی هست بازی Rust برای اندروید منتشر شده، اما در سایت‌های ایرانی به ندرت می‌تونین این بازی رو پیدا کنین. برای دانلود بازی راست برای اندروید می‌تونین از طریق سایت‌های خارجی اقدام کنین. همچنین از طریق لینک زیر می‌تونین این بازی رو به صورت مستقیم دانلود کنین:  لینک دانلود

نتیجه‌گیری

بازی راست برای اندروید یکی از گیم‌های اکشن آنلاین هستش که با عرضه در این پلتفرم موبایلی، بیشتر از همیشه برای خودش طرفدار پیدا کرده. در این مقاله علاوه بر این که این بازی رو به صورت کامل معرفی کردیم، آموزش بازی راست برای اندروید رو هم مورد بررسی قرار دادیم. با تجربه این بازی آنلاین می‌تونین با هزاران بازیکنان از سراسر دنیا برای زنده موندن رقابت کنین و لحظات مهیجی رو برای خودتون رقم بزنین.

سوالات متداول

حداقل سیستم عامل مورد نیاز برای اجرای بازی راست روی اندروید، اندروید 7 هستش.

3.3/5 - (16 امتیاز)

8 دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

عضویت در خبرنامه

لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

همچنین شاید دوست داشته باشید!