روش های حذف تبلیغات شیائومی

کاربردی‌ترین روش‌های حذف تبلیغات شیائومی که به دردتون میخوره

آموزش
2 دیدگاه

روش‌های حذف تبلیغات شیائومی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های کاربرای گوشی‌های شیائومی محسوب می‌شه. اگه از گوشی‌های برند شیائومی استفاده کرده باشین، حتما در بخش‌ها و برنامه‌های مختلف گوشی با تبلیغات مختلفی روبه‌رو شدین.

خیلی از کاربرا بعد از خرید گوشی‌ شیائومی و مشاهده تعداد زیادی از تبلیغات که موقع مراجعه به اکثر اپلیکشن‌ها نمایش داده می‌شن، احساس نارضایتی می‌کنن. خیلی از تبلیغاتی که درباره‌ش صحبت کردیم، در رابط کاربری MIUI به نمایش در میان. این سیستم از برنامه‌های پیش فرض نصب شده، بر روی گوشی‌های شیائومی هست؛ به همین دلیل خیلی از کاربران در سراسر جهان با این مشکل مواجه هستن.

در راستای نارضایتی کاربران در پی نمایش این تبلیغات، این تصمیم رو گرفتم تا در این مقاله از ایسل به بررسی روش‌های مختلف حذف این تبلیغات بپردازم. پس برای این که بتونین، برای همیشه این تبلیغات پر حجم رو از گوشی و سیستم عامل‌تون حذف کنین، همراه من باشین.

آشنایی با روش‌های حذف تبلیغات شیائومی

آشنایی با روش‌های حذف تبلیغات شیائومی

کمپانی شیائومی راهکاری که منجر به حذف 100 درصدی تبلیغات از رابط کاربری بشه، ارائه نکرده. با توجه به این موضوع من در این مطلب نحوه غیرفعال کردن بعضی از اپ‌های موجود در گوشی موبایل رو معرفی و بررسی می‌کنم. اگه مراحل اون‌ رو تا انتها پیش ببرین، موفق به حذف بخش زیادی از تبلیغات خواهید شد.

جدیدترین برندهای گوشی رو میتونین در سایت ایسل ببینین: قیمت گوشی

مسدود کردن اپلیکیشن MSA

مسدود کردن اپلیکیشن MSA

یکی از اصلی‌ترین اپ‌های موجود در گوشی شیائومی که ارتباط مستقیمی با رابط کاربری MIUI داره، اپلیکیشن MSA هست که مخفف شده MIUI System Ads هست. با غیر فعال کردن این اپلیکشن قسمت زیادی از تبلیغاتی که در رابط کاربری MIUI نمایش داده می‌شه، حذف خواهند شد. سیستم کنترلی این اپلیکیشن در قسمت تنظیمات گوشی قرار گرفته، پس برای غیرفعال کردن اون باید مراحل پایین رو ادامه بدین. در مرحله اول و بعد از ورود به بخش تنظیمات، به قسمت Additional Settings برین. بعدش در همین پنل بخش Authorization & revocation رو انتخاب و MSA رو غیرفعال کنین.

محدود کردن تبلیغات در بخش دانلودها

یکی دیگه از روش‌های حذف تبلیغات شیائومی، غیرفعال کردن تبلیغات موجود در قسمت Downloads گوشیه. برای مسدود کردن تبلیغات در این بخش، باید اول به قسمت Downloads برین و بعد در منوی 3 نقطه، گزینه Settings رو انتخاب کنین. در مرحله بعد پنجره‌ای برای شما باز می‌شه که باید گزینه Show recommended content رو مسدود کنین. با محدود کردن این گزینه، خیلی از محتواهای به نمایش دراومده که به نوعی محتواهای پیشنهادی برای شما محسوب می‌شن، حذف خواهند شد.

ممکنه این مقاله هم بدردتون بخوره: تست سخت افزار گوشی شیائومی

غیر فعال کردن بخش تبلیغات در MIUI Themes

غیر فعال کردن بخش تبلیغات در MIUI Themes

تعداد زیادی از روش‌های حذف تبلیغات در گوشی Xiaomi، مرتبط با رابط کاربری MIUI هستن. در این روش، تبلیغاتی که مرتبط با تم‌ها در گوشی شیائومی هستن، غیرفعال می‌شن. برای حذف این تبلیغات، اپ MIUI رو اجرا کرده و به منوی Account برین. در قسمت حساب‌ها، گزینه Settings رو انتخاب و Recommendations رو غیرفعال کنین. با غیرفعال کردن این بخش، تبلیغات زیادی که به عنوان گزینه‌های پیشنهادی نمایش داده می‌شدن، حذف خواهند شد.

محدود کردن تبلیغات در قسمت Mi Video

محدود کردن تبلیغات در قسمت Mi Video

یکی دیگه از روش‌های حذف تبلیغات شیائومی مراجعه به اپلیکیشن Mi Video هست. برای حذف تبلیغات مرتبط با این بخش، باید به اپ Mi video مراجعه کرده و منوی Account رو انتخاب کنین. بعد به گزینه Settings رفته و گزینه‌های Push message و Online Recommendation رو انتخاب و غیرفعال کنین. با استفاده از این روش، تمام تبلیغاتی که با توجه به وجود این اپ در پنل کاربری شما به نمایش در می‎ومدن، حذف خواهند شد.

مسدود کردن تبلیغات در Mi File Manager

مسدود کردن تبلیغات در Mi File Manager

برای اجرای یکی دیگه از ترفندهای حذف تبلیغات در گوشی Xiaomi باید به قسمت مدیریت پوشه‌های شخصی یا همون File Manager مراجعه کنین. بعد از ورود به این اپلیکیشن، از منوی سمت چپ گزینه Settings رو انتخاب کرده و به بخش About برین. در این قسمت باید گزینه Recommendations رو غیرفعال کنین. مثل تمام مواردی که در بالا گفتم، در این اپلیکیشن هم با غیرفعال کردن بخش پیشنهادات، بخش زیادی از محتواهای تبلیغاتی مرتبط، برای شما نمایش داده نخواهند شد.

ممکنه این مقاله هم بدردتون بخوره: پرفروش ترین گوشی شیائومی

غیر فعال کردن تبلیغات در بخش Mi Music

غیر فعال کردن تبلیغات در بخش Mi Music

یکی دیگه از روش‌های حذف تبلیغات شیائومی، محدودکردن محتواهای تبلیغاتی مرتبط با بخش Music هست. برای حذف تبلیغات این اپلیکیشن هم باید از طریق منوی موجود در سمت چپ، به قسمت تنظیمات برین و گزینه Advanced settings رو انتخاب کنین. بعد در این بخش هم گزینه پیشنهادات یا همون Recommendations رو غیرفعال کنین. می‌شه گفت که نحوه حذف تبلیغات در گوشی شیائومی، تقریبا از یک الگوی واحد پیروی می‌کنه.

حذف تبلیغات موجود در بخش Mi Browser

حذف تبلیغات موجود در بخش Mi Browser

وارد اپ Mi Browser بشین و بعدش در سمت راست و پایین صفحه، گزینه منو رو انتخاب کنین. در ادامه مثل موارد قبلی به بخش تنظیمات و Advanced برین. برای حذف تبلیغات در گوشی شیائومی از طریق اپلیکیشن Mi Browser، باید گزینه Top sites order رو انتخاب کنین. بعد از انتخاب Top sites order، قسمت Recommendations رو غیرفعال کنین تا دیگه تبلیغات مربوط به این بخش نمایش داده نشن.

محدود کردن تبلیغات Mi Security

محدود کردن تبلیغات Mi Security

برای حذف تبلیغاتی که مرتبط با بخش امنیت گوشی شیائومی هستن، باید اول به خود اپلیکیشن Mi Security مراجعه کنین. بعد در بالای صفحه علامت چرخ دنده رو پیدا کرده و روی اون کلیک کنین. برای حذف تبلیغات این بخش، باید 2 مورد رو غیرفعال کنین. در مرحله اول بعد از ورود به بخش منو، روی Receive Recommendation کلیک کرده و اون رو غیرفعال کنین. درنهایت هم با مراجعه مجدد به منو و انتخاب بخش Cleaner و غیرفعال کردن قسمت Recommendation، می‎‌تونین تا حد زیادی از پخش تبلیغات این بخش جلوگیری کنین.

محدود کردن قدرت دستگاه در جمع‌آوری اطلاعات شخصی

محدود کردن قدرت دستگاه در جمع‌آوری اطلاعات شخصی

یکی دیگه از روش‌های حذف تبلیغات شیائومی، جلوگیری از جمع‌آوری اطلاعات شخصی توسط گوشیه. برای انجام این کار، باید به تنظیمات مراجعه کنین و قسمت Additional Settings رو انتخاب کنین. بعد در قسمت Privacy گزینه Ad services رو پیدا کرده و بخش Personalized ad Recommendation رو از حالت فعال بودن خارج کنین.

نکته‌ی مهمی که در مورد این روش حذف تبلیغات گوشی شیائومی وجود داره، اینه که غیرفعال کردن Personalized ad Recommendation، به صورت مستقیم در حذف تبلیغات موثر نیست. در واقع مسدودکردن این بخش، باعث می‌شه که نحوه کارکرد شما توسط گوشی ضبط نشه. در یک توضیح کلی می‌شه گفت که با استفاده از این روش، الگوی حرکتی شما در گوشی و موارد کارکرد شما از گوشی، دیگه ضبط و تشخیص داده نمی‌شن.

ممکنه این مقاله هم بدردتون بخوره: گوشی ضد آب شیائومی

آیا روش‌های حذف تبلیغات شیائومی موثر هستن؟

آیا روش‌های حذف تبلیغات شیائومی موثر هستن؟

شرکت تولیدکننده گوشی‌های شیائومی همیشه به دنبال سود کمتر اما بازار گسترده‌تره. این برند سالانه محصولات باکیفیت اما ارزون قیمت وارد بازار می‌کنه؛ بنابراین حاشیه سودش رو در کمترین حد ممکن نگه می‌داره. با در نظر گرفتن این موارد می‌توان نتیجه گرفت که برند شیائومی برای کسب درآمد، نیازمند منابع تامین‌کننده دیگه‌ای هم هست.

یکی از این منابع پر سود و درآمدزا، نمایش تبلیغات گسترده بر روی پنل‌های کاربری مشتریاش هست. همونطور که اشاره کردم به طور کلی راهکارهای مشخصی برای حذف تبلیغات در گوشی شیائومی ارائه نشده؛ اما با بهره‌گیری از ترفندهای ذکر شده، می‌شه بهترین نتیجه ممکن رو گرفت و تعداد این تبلیغات رو به کمترین حدش رسوند.

البته مد نظر داشته باشین که این تبلیغات و نحوه عملکرد اون‌ها در مدل‌های مختلف شیائومی متفاوته. کمپانی شیائومی برای کشورهای مختلف، مدل‌های متنوعی رو طراحی کرده و تونسته میلیون‌ها کاربر رو به خودش جذب کنه. اما تقریبا خیلی از کاربرا از وجود تبلیغات در برنامه‌های این گوشی ناراضی هستن. استفاده از روش‌های حذف تبلیغات شیائومی تا حد زیادی این نارضایتی رو کاهش خواهد داد.

به این مطلب هم سر بزن: بهترین گوشی شیائومی

آیا تبلیغات در پلتفرم‌های دیگه‌ای هم نمایش داده می‌شن؟

آیا تبلیغات در پلتفرم‌های دیگه‌ای هم نمایش داده می‌شن؟

یکی از سوالاتی که برای خیلی از کاربرای گوشی‌های شیائومی پیش میاد، اینه که آیا تبلیغات در پلتفرم‌های دیگه هم وجود خواهند داشت؟ ممکنه بعضی اوقات با نصب یک برنامه روی سیستم گوشی، تعدادی تبلیغ به شما نمایش داده بشه. که به احتمال زیاد این مورد براتون ناخوشایند خواهد بود. در این مورد هم جای نگرانی نیست؛ چون راهکاری برای حذف این تبلیغات هم وجود داره که در این قسمت بررسی می‌کنم.

بهتره در اولین قدم و بعد از نصب یک برنامه یا اپلیکشن روی گوشی و مشاهده تبلیغات، به سرعت وارد بخش تنظیمات بشین و گزینه Receive Recommendation رو غیرفعال کنین. در این حالت دیگه تبلیغات مربوط به اون اپ، روی گوشی‌تون نمایش داده نمی‌شن.

با به کار بردن روشی که در بالا بهش اشاره کردم، دیگه موقع ورود به اپ مورد نظر در گوشی‌تون، با تعداد زیادی از تبلیغات روبرو نمی‌شین. این تبلیغات برای خیلی از کاربرا آزاردهنده خواهد بود؛ چون زیاد بودنشون می‌تونه تمرکز کاربر رو به هم بزنه و از طرفی این تبلیغات بعضی وقتا محتواهای اصلی گوشی رو هم می‌پوشونن. به طور مثال خیلی از کاربرای مدل‌های جدید این برند، ادعا می‌کنن که گاهی اوقات با ورود به فایل‌های شخصی، تبلیغات به سرعت نمایش داده می‌شن و محتواهای اصلی رو پنهان می‌کنن.

ممکنه این مقاله هم بدردتون بخوره: بهترین باتری گوشی شیائومی

سخن پایانی

در این مقاله روش‌های حذف تبلیغات شیائومی رو معرفی و بررسی کردم؛ چون این تبلیغات کارکرد خوب گوشی‌های شیائومی رو تحت تاثیر خودش قرار می‌دن و همچنین باعث نارضایتی کاربر هم می‌شن. با استفاده از روش‌های ذکر شده می‌تونین به حذف تبلیغات در گوشی شیائومی بپردازین و زمان مراجعه به اپلیکیشن‌های مختلف دیگه شاهد نمایش تبلیغات متعدد نباشین.

نظر شما راجع به این مقاله چیست؟

2 دیدگاه. Leave new

  • یه سری تبلیغاتم موقع دیدن فیلم و موسیقی برام پخش میشه. امکان حذف کردن اونا هم هست؟

    پاسخ
  • سلام گوشی شیائومی که قراره بخرم MIUI13 داره. ایا روی اون هم تبلیغات هست؟

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

عضویت در خبرنامه

لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

همچنین شاید دوست داشته باشید!