انقلاب در ارتباطات: اندروید 15 با قابلیت ارسال پیامک ماهواره‌ای از راه رسید!

انقلاب در ارتباطات: اندروید 15 با قابلیت ارسال پیامک ماهواره‌ای از راه رسید!

اخبار
بدون دیدگاه

ارتباطات an essential part of human life. از روزگاران قدیم، انسان‌ها همواره به دنبال راه‌هایی برای برقراری ارتباط با یکدیگر بوده‌اند. از دود و آتش گرفته تا تلگراف و تلفن، تکنولوژی ارتباطات همواره در حال تکامل بوده است.

در دنیای امروز، گوشی‌های هوشمند به ابزاری اصلی برای برقراری ارتباط تبدیل شده‌اند. با این حال، هنوز هم مناطقی در جهان وجود دارند که از پوشش شبکه تلفن همراه محروم هستند. این موضوع می‌تواند برای افرادی که در این مناطق زندگی می‌کنند یا سفر می‌کنند، مشکل‌ساز باشد.

قابلیت جدید اندروید 15:

گوگل در حال توسعه قابلیتی جدید برای اندروید 15 است که به کاربران امکان می‌دهد از طریق ماهواره پیامک ارسال و دریافت کنند. این قابلیت می‌تواند برای افرادی که در مناطق بدون آنتن‌دهی زندگی می‌کنند یا سفر می‌کنند، بسیار مفید باشد.

برای استفاده از این قابلیت، کاربران باید گوشی خود را به یک مودم ماهواره‌ای خارجی متصل کنند. این مودم‌ها به طور جداگانه به فروش می‌رسند و ممکن است شامل هزینه اشتراک ماهانه باشند. هنگامی که مودم ماهواره‌ای به گوشی متصل شد، کاربران می‌توانند از طریق برنامه پیام‌رسان پیش‌فرض اندروید، پیامک ارسال و دریافت کنند. پیامک‌ها از طریق ماهواره ارسال و دریافت می‌شوند، بنابراین نیازی به اتصال به شبکه تلفن همراه نیست.

گوگل در بیانیه‌ای اعلام کرده است که این قابلیت جدید در حال توسعه است و هنوز تاریخ دقیقی برای انتشار آن مشخص نشده است. با این حال، گوگل انتظار دارد که این قابلیت در سال 2024 به طور عمومی منتشر شود.

مزایا و معایب از این قابلیت اندروید 15

مزایا

  • امکان برقراری ارتباط در مناطق بدون آنتن‌دهی
  • افزایش ایمنی برای افراد در مناطق دورافتاده
  • راهی برای ارتباط در مواقع اضطراری

معایب

  • نیاز به خرید مودم ماهواره‌ای خارجی
  • احتمالاً شامل هزینه اشتراک ماهانه
  • ممکن است در همه گوشی‌ها پشتیبانی نشود

تاثیر این قابلیت بر قیمت گوشی‌ها

هنوز مشخص نیست که این قابلیت چه تاثیری بر قیمت گوشی‌ها خواهد داشت. با این حال، انتظار می‌رود که گوشی‌هایی که از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند، کمی گران‌تر از گوشی‌های معمولی باشند. قابلیت جدید ارسال پیامک ماهواره‌ای در اندروید 15 می‌تواند انقلابی در دنیای ارتباطات ایجاد کند. این قابلیت به کاربران امکان می‌دهد تا در هر نقطه‌ای از جهان با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

نظر شما راجع به این مقاله چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

عضویت در خبرنامه

لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

همچنین شاید دوست داشته باشید!