وی پی ان ایران، مشکل گشای عدم اتصال به سایت ها و بانک های ایرانی در خارج از کشور

وی پی ان ایران، مشکل گشای عدم اتصال به سایت ها و بانک های ایرانی در خارج از کشور

آموزش
بدون دیدگاه

در این مقاله، نحوه کار با نرم‌افزارهای بانکی و نحوه استفاده اینترنت بانک رفاه برای ایرانیان خارج از کشور را بررسی می‌کنیم. بانکداری موبایلی خدماتی است که توسط یک بانک یا مؤسسه مالی دیگر ارائه می‌شود و به مشتریان خود اجازه می‌دهد تا تراکنش‌های مالی را با استفاده از یک تلفن هوشمند یا تبلت انجام دهند. برخلاف بانکداری اینترنتی، همراه بانک بر پایه نرم‌افزار است که توسط مؤسسه مالی مربوطه برای این منظور ارائه می‌شود. قابل ذکر است که خدمات ارائه شده در هردو شیوه بانکداری اینترنتی و همراه بانک یکسان است و تنها تفاوت آن‌ها در بستری است که این خدمات ارائه می‌شوند. بانکداری تلفن همراه معمولاً به‌صورت 24 ساعته در دسترس است. بانکداری تلفن همراه به متصل بودن تلفن همراه به شبکه اینترنت بستگی دارد.

درباره بانک سپه

بانک سپه یکی از بانک‌های معتبر و پیشرو در صنعت بانکداری ایران است که با سابقه‌ای حرفه‌ای و تعهد به ارائه خدمات بانکی باکیفیت، درخشش خود را ثابت کرده است. این بانک که از سال ۱۳۱۳ شروع به کارکرده و به‌مرورزمان با توسعه و ارتقا خدمات، به یکی از بزرگ‌ترین و پرافتخارترین نهادهای مالی در ایران تبدیل شده است. یکی از ویژگی‌های بانک سپه، ارائه‌ خدمات گسترده و متنوع به افراد، شرکت‌ها و صنایع مختلف است. این بانک علاوه بر خدمات اصلی بانکی، امکاناتی چون خدمات اینترنتی، کارت‌های اعتباری با قابلیت‌های برتر و خدمات مشتریان حقوقی را نیز ارائه می‌دهد. بانک سپه با به‌روز بودن در زمینه فناوری اطلاعات و امنیت مالی، این امکان را برای مشتریان خود فراهم می‌کند تا به‌صورت آنلاین به حساب‌های خود دسترسی داشته باشند و از خدمات بانکی راحت و امن بهره‌مند شوند.

ویژگی‌های همراه بانک سپه

انجام امور بانکی از طریق بانکداری تلفن همراه، اینترنت بانک رفاه برای ایرانیان خارج از کشور و داخل کشور به ویژگی‌های آن نرم‌افزار ارائه شده توسط بانک بستگی دارد و معمولاً شامل اطلاع از مانده‌حساب و لیست آخرین تراکنش‌ها، پرداخت الکترونیکی صورت‌حساب و قبض‌ها، واریز چک از راه دور، تأیید دریافت چک، انتقال وجه بین حساب‌های مشتری یا دیگران و خرید شارژ تلفن همراه برای شخص و دیگران است. استفاده از برنامه بانکداری تلفن همراه سهولت استفاده، سرعت و امکان استفاده در هر شرایطی را افزایش می‌دهد و همچنین امنیت را بهبود می‌بخشد؛ زیرا با مکانیسم‌های امنیتی دستگاه تلفن همراه داخلی کاربر یکپارچه می‌شود. امکانات نرم‌افزار شامل موارد زیر است:

 • پرداخت تمامی قبوض
 • انتقال وجه بین دو کارت بانکی
 • اعلام وضعیت موجودی
 • وضعیت سپرده‌های شخص
 • انتقال وجه به‌صورت پایا
 • صورت‌حساب سپرده
 • انتقال وجه به ‌حساب بانکی دیگران
 • خرید شارژ
 • امکان مسدودکردن کارت که در مواقع ربوده شدن یا گم‌شدن کارت امری ضروری است
 • تغییر سپرده‌های کارت
 • اعمال محدودیت به کارت
 • گزارش‌های کارکرد کارت
 • امکان خوداظهاری شماره همراه
 • مشاهده اطلاعات مربوط به تسهیلات
 • خدمات مربوط به دسته‌چک
 • گزارش وضعیت دسته‌چک و…

دلایل تغییر آدرس IP

دلایل تغییر آدرس IP

اگر می‌خواهید حریم خصوصی شما در شبکه اینترنت امنیت بالایی داشته باشد یا به محتوا، وب‌سایت و یا نرم‌افزارهایی که برای جغرافیا شما محدودیت وجود دارد دسترسی داشته باشید، آدرس IP خود را تغییر دهید تا این مشکلات برطرف شوند. دلایل عمده تغییر آدرس IP شامل موارد زیر است:

محافظت از حریم خصوصی آنلاین

وقتی آدرس IP خود را تغییر می‌دهید، موقعیت جغرافیایی خود را پنهان می‌کنید. هکرها و همچنین وب‌سایت‌هایی که فعالیت وب شما را ردیابی می‌کنند، نمی‌توانند تشخیص دهند که در چه مکانی هستید. حتی اگر فقط گهگاهی از اینترنت استفاده می‌کنید، یک آدرس IP جدید می‌تواند خیالتان را راحت کند.

دسترسی به وب‌سایت‌های مسدود شده

گاهی اوقات برخی وب‌سایت‌ها به دلایل امنیتی آدرس‌های IP خارج از محدوده جغرافیایی خاصی را محدود می‌کنند. اگر در خارج از ایران هستید و می‌خواهید به نرم‌افزارهای بانکی یا به دنبال راهی برای اتصال فیلیمو برای خارج کشور هستید آدرس IP خود را تغییر دهید.

دسترسی به محتوای منطقه‌ای

اگر اغلب برای کار یا تفریح سفر می‌کنید، ممکن است دسترسی به محتوای منطقه‌ای مانند رویدادهای ورزشی برایتان دشوار باشد. شما می‌توانید این مشکل را با یک آدرس IP جدید حل کنید. این روش به وب‌سایت‌ها این تصور را می‌دهد که از یک منطقه تأیید شده در تنظیمات آن‌ها استفاده می‌کنید.

عیب‌یابی مسائل

این که روترهای جدید به دستگاه‌ها آدرس IP اشتباهی بدهند غیرمعمول نیست. اگر روتر خود را مجددا تنظیم و فعال کنید، می‌توانید به‌راحتی این مشکل و همچنین برخی از اشکالات فناوری اطلاعات دیگری که ممکن است با آن مواجه شوید را حل کنید. بسیاری از متخصصان فناوری اطلاعات توصیه می‌کنند روتر خود را هنگام تصمیم به تغییر دادن IP و قبل از اینکه اشتباه و اشکالی به‌وجود بیاید، مجددا تنظیم و فعال کنید.

آدرس IP چیست

آدرس IP چیست؟

آدرس IP در واقع آدرس پروتکل اینترنت است. این آدرس یک شماره شناسایی است که با یک کامپیوتر یا شبکه کامپیوتری خاص مرتبط است. هنگام اتصال به اینترنت، آدرس IP به رایانه‌ها و دستگاه‌های مختلف متصل به شبکه اینترنت امکان ارسال و دریافت اطلاعات را می‌دهد. آدرس‌های IP به طور خودکار با استفاده از یک الگوریتم یکپارچه توسط Internet of Assigned Numbers Authority (IANA) تولید می‌شوند. سپس IANA بلوک‌های آدرس IP را به ثبت‌های اینترنتی منطقه‌ای (RIR) اختصاص می‌دهد که به نوبه خود این بلوک‌ها را از نظر جغرافیایی بین ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی (ISP) توزیع می‌کنند.

برای ایجاد آدرس‌های IP شخصی برای مشتریان خود، ISPها معمولاً از تکنیکی به نام (DHCP) استفاده می‌کنند. DHCP به دستگاه‌ها اجازه می‌دهد تا هنگام اتصال به شبکه، یک آدرس IP به طور خودکار اختصاص دهند.

به‌راحتی آدرس IP خود را با VPN تغییر دهید تا اتصال به اینترنت بانک رفاه برای ایرانیان خارج از کشور فراهم شود

برای تغییر آدرس IP به هر دلیلی، چه برای دسترسی به محتوا، نرم‌افزار یا وب‌سایت خاص یا برای دستیابی حریم خصوصی امن، استفاده از VPN یکی از امن‌ترین و مطمئن‌ترین راه‌ها برای دستیابی به این اهداف است. یک VPN آدرس IP واقعی شما را با آدرس IP سرور پنهان می‌کند و مرور ترافیک اینترنت شما را رمزگذاری می‌کند تا هیچ شخص دیگری فعالیت‌هایی را که شما به‌صورت آنلاین انجام می‌دهید را نبیند و به آن‌ها دسترسی نداشته باشد. پیشنهاد ما به شما این است که ای پی‌های امن برای VPN خود تهیه کنید.

جمع‌بندی

در متن فوق به مباحث مختلفی اشاره شده است. ابتدا به بانکداری موبایلی و ویژگی‌های آن پرداخته شده، سپس ویژگی‌ها و خدمات بانک سپه معرفی شده است. همچنین در قسمتی از متن، دلایل تغییر آدرس IP و اهمیت استفاده از وی پی ان برای افزایش امنیت و دسترسی به محتواهای منطقه‌ای موردبحث قرار گرفته است. در نهایت، توصیه شده است که برای تغییر آدرس IP از ابزارهای امن مانند VPN استفاده شود. این ابزارها از امکانات رمزگذاری و پنهان‌سازی برای حفاظت از حریم خصوصی و افزایش امنیت در اتصال به اینترنت بهره می‌برند. برای خرید وی پی ان ایران و ای پی‌های امن مربوط به ایران به سایت سرف تانلز مراجعه کنید.

نظر شما راجع به این مقاله چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

عضویت در خبرنامه

لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

همچنین شاید دوست داشته باشید!