تنظیمات اینترنت گوشی سامسونگ برای همراه اول و ایرانسل

تنظیمات اینترنت گوشی سامسونگ برای همراه اول و ایرانسل

آموزش
3 دیدگاه

این روزا می‌تونیم خیلی از کارا رو به کمک گوشی‌های هوشمند انجام بدیم. از اونجایی که گوشی‌های هوشمند قابلیت اتصال به اینترنت رو دارن، انجام خیلی از کارا با گوشی شدنیه. مثلا دیگه نیاز نیست برای انتقال پول، برین پای خودپرداز. یا برای سفارش غذا نیازی نیست تا زنگ بزنین به رستوران. برای هر کاری، یه اپلیکیشن یا سایت وجود داره و می‌تونین خیلی از کارا رو به لطف اینترنت و گوشی‌هاتون انجام بدین. خیلی از ماها از گوشی‌های سامسونگ استفاده می‌کنیم و به‌نظر می‌رسه ما ایرانی‌ها خیلی این برند رو دوست داریم.

گوشی‌های سامسونگ، قابلیت‌های زیادی دارن و یکی از اون‌ها،‌ قابلیت اتصال به اینترنت پرسرعت نسل سه، چهار و چهار و نیمه. اما برای این که گوشی سامسونگ بتونه به اینترنت وصل بشه، باید یه سری از تنظیمات رو روی اون انجام داد. بقیه این مطلب رو بخونین تا بفهمین چطوری می‌شه تنظیمات اینترنت گوشی سامسونگ رو برای فعال کردن اینترنت اپراتورای مختلف انجام داد. برای دیدن لیست قیمت گوشی و خرید اون میتونین به سایت ایسل سر بزنین.

تنظیمات اینترنت توی گوشی‌های سامسونگ چیه؟

منظورمون از انجام تنظیمات اینترنت توی گوشی‌های سامسونگ چیه؟

وقتی بعد از مدتی از خرید گوشی سامسونگ گذشت، باید سیمکارت رو داخل گوشی بندازین تا بتونین از اینترنت و بقیه خدمات اپراتور استفاده کنین. در واقع هر باری که شما یه سیمکارت رو میندازین توی گوشی موبایل ، یه اس‌ام‌اس براتون از سمت اپراتور ارسال می‌شه که معمولاً یه متن با مضمون «تنظیمات اینترنت شما ارسال شد» یا یه همچین چیزی، توش نوشته شده.

وقتی که این اس‌ام‌اس ارسال شد، تنها کاری که باید بکنین، ذخیره اون تنظیمات توی گوشیه. این کار خیلی راحته و بعدش می‌تونین به اینترنت وصل شین. حالا یه وقتایی هم ممکنه که این تنظیمات براتون ارسال نشه. در کل ممکنه به علت وجود اختلال توی شبکه، یه وقتایی پیامک‌ها به مقصدشون نرسن. خب اگه این اتفاق افتاد، باید چیکار کنیم؟

از اونجایی که خیلی از ماها یه گوشی سامسونگ تو دستمونه، بهتون می‌گیم که چطوری خودتون تنظیمات اینترنت رو برای این گوشی‌ها انجام بدین. فرقی هم نمی‌کنه کاربر کدوم اپراتور باشین. چون بیشترمون یه سیمکارت همراه اول یا ایرانسل داریم، تنظیم اینترنت گوشی سامسونگ رو برای فعال کردن اینترنت هر کدوم از این اپراتورها، بهتون آموزش می‌دیم.

چطوری تنظیمات اینترنت سامسونگ رو برای اپراتور همراه اول فعال کنیم؟

چطوری تنظیمات اینترنت سامسونگ رو برای اپراتور همراه اول فعال کنیم؟

همراه اول، قدیمی‌ترین اپراتور ایرانه و اولین و قدیمی‌ترین خطوط دائمی، متعلق به این اپراتوره. اگه تنظیمات اینترنت براتون اس‌ام‌اس نشد، می‌تونین از روش‌های زیر برای تنظیم اینترنت گوشی سامسونگ و فعال کردن اینترنت همراه اول استفاده کنین.

فعال کردن اینترنت همراه اول روی گوشی سامسونگ با استفاده از کد دستوری

توی این روش باید یه کد دستوری یعنی #231*10* رو شماره‌گیری کنین تا تنظیمات اینترنت گوشی سامسونگ براتون انجام بشه. این کد رو که شماره‌گیری کردین، بعدش یه پیامک حاوی تنظیمات اینترنت براتون ارسال می‌شه.

این مقاله هم شاید به کارت بیاد: بهترین گوشی‌ سامسونگ

فعال کردن اینترنت همراه اول روی گوشی سامسونگ با استفاده از ارسال پیامک

با فرستادن مدل دقیق گوشی‌تون به شماره ۸۰۰۸ هم می‌شه تنظیمات اینترنت رو دریافت کرد. کافیه مدل گوشی‌تون رو به این شماره ارسال کنین تا اس‌ام‌اس تنظیمات اینترنت براتون بیاد.

تنظیم اینترنت گوشی سامسونگ روی همراه اول به روش دستی

تنظیم اینترنت گوشی سامسونگ روی همراه اول به روش دستی

اما اگه با ارسال پیامک یا شماره‌گیری کد دستوری هم نتونستین پیامک تنظیمات اینترنت رو دریافت کنین، می‌تونین به روش دستی این کارو به راحتی انجام بدین. واسه انجام این کار، اول از همه برین توی تنظیمات گوشی‌تون.

بعدش باید گزینه Connections رو پیدا کنین. حالا باید به گزینه‌ای ببینین به نام Mobile Network. با لمس این گزینه، بعدش باید دنبال یه گزینه به نام Access Point Name بگردین.

خب، حالا اگه یه سیمکارت توی گوشی‌تون دارین که هیچی، اما اگه دو تا سیمکارت دارین، باید اون سیمکارتی که همراه اوله رو انتخاب کنین. این کارو که انجام دادین، یه صفحه‌ای براتون باز می‌شه که بالای اون، یه گزینه به نام Add وجود داره.

این مقاله هم شاید برات جذاب باشه: تنظیمات صفحه نمایش گوشی سامسونگ

بعد از این‌که این گزینه رو که لمس کنین، چن تا بخش خالی میاد که باید خودتون پرش کنین. توی بخش Name، بنویسن MCI-Internet و توی بخش APN هم بنویسین mcinet. خب، کار تمومه و فقط این گزینه‌ای که ساختین رو توی همین بخش، انتخاب کنین تا اینترنت گوشی سامسونگ شما روی اپراتور همراه اول فعال بشه.

چطوری تنظیمات اینترنت سامسونگ رو برای اپراتور ایرانسل فعال کنیم؟

چطوری تنظیمات اینترنت سامسونگ رو برای اپراتور ایرانسل فعال کنیم؟

اما اگه یه سیمکارت ایرانسل داشته باشین هم می‌تونین با انجام روش‌هایی، تنظیمات اینترنت گوشی سامسونگ رو انجام بدین و اینترنت اپراتور ایرانسل رو فعال کنین.

فعال کردن اینترنت ایرانسل روی گوشی سامسونگ با استفاده از کد دستوری

برای این کار باید کد دستوری #۲*۴*۵۵۵* رو شماره‌گیری کنین. بعدش تنظیمات اینترنت ایراسنل براتون اس‌ام‌اس می‌شه و کافیه که اون رو ذخیره کنین.

این مطلب هم بهت کمک می‌کنه: بهترین تنظیمات گوشی سامسونگ

فعال کردن اینترنت ایرانسل روی گوشی سامسونگ از طریق وبسایت

واسه فعال کردن اینترنت ایرانسل روی گوشی سامسونگ‌تون، می‌تونین از طریق سایت این اپراتور هم اقدام کنین. اگه دستگاه‌ دیگه‌ای دارین که به اینترنت متصل می‌شه، کافیه با استفاده از اون دستگاه به سایت Irancell.ir مراجعه کنین. بعدش باید توی صفحه اصلی این سایت، قسمت جستجو رو پیدا کنین.

فعال کردن اینترنت ایرانسل روی گوشی سامسونگ از طریق وبسایت

حالا توی قسمت جستجو، «تنظیمات اینترنت» رو سرچ کنین. بعدش تو نتیجه‌ای که بهتون نشون داده می‌شه، «دریافت آنلاین تنظیمات اینترنت همراه» رو انتخاب کنین. خب، حالا کافیه شماره تلفن ایرانسلی خودتون رو وارد کنین تا تنظیمات اینترنت برای گوشی سامسونگ‌تون، پیامک بشه.

تنظیم اینترنت گوشی سامسونگ روی ایرانسل به روش دستی

اگه هیچ‌کدوم از روش‌های قبلی جواب نداد، چاره‌ای نیست جز این که خودتون تنظیمات اینترنت رو به صورت دستی اعمال کنین. این کار، مشابه انجام تنظیمات برای فعال کردن اینترنت همراه اول روی گوشی سامسونگ انجام می‌شه، ولی با دو تفاوت.

اول این که در قسمت Name، باید کلمه Irancell-Internet رو تایپ کنین و در قسمت APN هم  باید کلمه mtnirancell رو بنویسین. بعدش کافیه گزینه‌ای که ساختین رو انتخاب کنین تا گوشی سامسونگ شما به اینترنت ایرانسل وصل بشه.

این مقاله هم حتما به دردت می‌خوره: راه اندازی گوشی سامسونگ

جمع بندی

خب، امیدواریم که از این آموزش خوشتون اومده باشه. اگه یه وقت نتونستین تنظیمات اینترنت گوشی سامسونگ خودتونو فعال کنین، می‌تونین از روش‌هایی که تو این مطلب گفتیم، استفاده کنین و به راحتی به اینترنت وصل شین. ما توی ایسل براتون آموزش‌ها و ترفندهای جذاب دیگه‌ای هم گذاشتیم که اگه دوست داشتین می‌تونین اونا رو بخونین.

ایسل یه سایت فروش اینترنتی کالای دیجیتال و تجهیزات جانبی مربوط به اونه که اجناس اصلی رو با قیمت خیلی خوب عرضه می‌کنه. اگه دوست داشتین یه سری به سایت ما بزنین!

سوالات متداول

‌می‌شه با مراجعه به بخش تنظیمات گوشی، اطلاعات مربوط به شبکه اینترنت اپراتور مورد نظرتون را وارد کنین و به اینترنت وصل بشین.

3.4/5 - (5 امتیاز)

3 دیدگاه. Leave new

 • تحریریه ایسل
  دی 3, 1402 12:29 ب.ظ

  سلام ایسلی عزیز!
  ساده‌ترین راه برای فعالسازی اینترنت برای سیمکارت‌های ایرانسل استفاده از کد دستوری است. برای این منظور می‌توانید کد دستوری #2*4*555* را از خط ایرانسل خود شماره‌گیری کنید. با شماره‌گیری این کد دستوری کد USSD اینترنت ایرانسل اجرا می‌شود و یک پیامک حاوی تنظیمات GPRS ایرانسل (Configuration Message) برای شما ارسال می‌شود.🙏🌹

  پاسخ
 • سلام تنظیمات گوشی من سامسونگ a۷است به هم خورده وبه اینترنت همراه ایرانسل وصل نمیشه وسیم کارت در گوشی دیگر کار می کند ولی در این گوشی اینترنت وصل نمی شود منظور ایرانسل چیکار کنم

  پاسخ
  • تحریریه ایسل
   دی 3, 1402 12:30 ب.ظ

   سلام ایسلی عزیز!
   ساده‌ترین راه برای فعالسازی اینترنت برای سیمکارت‌های ایرانسل استفاده از کد دستوری است. برای این منظور می‌توانید کد دستوری #2*4*555* را از خط ایرانسل خود شماره‌گیری کنید. با شماره‌گیری این کد دستوری کد USSD اینترنت ایرانسل اجرا می‌شود و یک پیامک حاوی تنظیمات GPRS ایرانسل (Configuration Message) برای شما ارسال می‌شود.🙏🌹

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

عضویت در خبرنامه

لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

همچنین شاید دوست داشته باشید!