دلیل قطع شدن تماس قبل از بوق خوردن چیه؟

دلیل قطع شدن تماس قبل از بوق خوردن

آموزش
6 دیدگاه

احتمالا برای شما هم پیش اومده که بخواین با کسی تماس بگیرین و به‌جای زنگ خوردن، تماس قطع بشه. به نظر شما دلیل قطع شدن تماس قبل از بوق خوردن چیه؟ این موضوع می‌تونه یکی از آزاردهنده‌ترین چیزهایی باشه که در مواقع اضطراری پیش میاد. فرض کنین که در یک موقعیت مهم قرار گرفتین و باید حتماً با شخصی درباره‌ش مشورت کنین. در این میان، اگه چندین بار تلاش کنین و همچنان نتونین تماس‌تون رو برقرار کنین، احتمالاً حس بدی خواهید داشت.

توجه داشته باشین که دلایل زیادی وجود دارن که شاید باعث بروز مشکلات این شکلی بشن. به همین دلیل هم شما باید همه دلایل احتمالی برای این مشکل رو بدونین تا بتونین در مواقع لازم از اون‌ها استفاده کنین. من در اینجا بعضی از مهم‌ترین دلایل بروز مشکل و همچنین روش‌های حل مشکل “تماس پایان یافت” رو مورد بررسی قرار می‌دم که می‌تونه براتون مفید باشه. موقعی‌که با این مشکلات مواجه می‌شین، باید سؤالای زیر رو اول از خودتون بپرسین:

  • مشکل قطع شدن تماس تلفن فقط برای من پیش اومده یا همه مخاطبان و افراد این مشکل رو دارن؟
  • آیا آنتن گوشی من فعاله یا نه؟
  • آیا قبض گوشیم رو پرداخت کردم یا شارژ کافی برای برقراری تماس دارم؟

وقتی‌که سؤالای بالا رو از خودتون بپرسین، بهتر می‌تونین دلیل قطع شدن تماس رو درک کنین. بعد می‌تونین متوجه بشین که آیا گوشی‌تون مشکل داره یا با یک مشکل سراسری روبرو هستین. حالا بیایین این مشکل رو رفع کنیم.

دلیل پیغام call ended چیه؟

دلیل پیغام call ended چیه؟

همون طور که گفتم، دلیل قطع شدن تماس قبل از بوق خوردن کاملاً متفاوته و شما اول باید دلیل این مشکل رو پیدا کنین تا بتونین یک راه‌حل درست انتخاب کنین. یکی از مهم‌ترین دلایل این مشکل می‌تونه به این دلیل باشه که شما توسط فردی که می‌خواین باهاش تماس بگیرین، بلاک شدین. اگه اون شخص شما رو بلاک کرده باشه، نمی‌تونین تماس بگیرین. همچنین این امکان وجود داره که سیم‌کارت شما از طرف ارائه دهنده خدمات مسدود یا قطع شده باشه.

این مقاله هم شاید به کارت بیاد: نحوه تنظیم ساعت گوشی اندروید

علاوه بر این موارد، این احتمال وجود داره که خود شما تماس‌های خروجی گوشی رو مسدود کرده باشین. نکته مهمی‌که درباره این مسئله وجود داره، اینه که فاکتورهای متعددی می‌تونن دلیل پیغام call ended باشن و نمی‌شه فقط به یک دلیل اکتفا کرد. اما به‌طورکلی، دلایل این مشکل به دو بخش کلی تقسیم می‌شن:

  1. مشکل از گوشی یا شبکه شماست
  2. وقتی‌که مشکل از طرف فرد مقابل یا شبکه گوشی او هست.

روش‌های حل مشکل تماس “پایان یافت”

بعد از این‌که متوجه شدین دلیل پیغام call ended چیه و دلایل متعددی برای این مشکل وجود دارن، باید به دنبال راه‌حل اون باشین. برای این‌که بهتر بتونین این مشکل رو رفع کنین، اول باید تعیین کنین که دلیل قطع شدن تماس قبل از بوق خوردن مربوط به گوشی شماست یا شبکه یا شخص مقابل.

زمانی‌که مشکل از گوشی شماست

اگه چندین بار تلاش کردین که با یک شخص تماس بگیرین و مدام با پیغام قطع تماس یا call ended مواجه شدین، می‌تونین به‌راحتی متوجه بشین که مشکل از طرف شماست. برای این‌که اطمینان شما بیشتر بشه، پیشنهاد می‌کنیم با چند شماره تماس بگیرین و اگه جواب همه تماس‌ها با همه شماره‌ها همین پیغام بود، به‌راحتی می‌تونین این نتیجه رو بگیرین.

البته قبل از همه چیز، مطمئن بشین که شارژ کافی برای برقراری تماس رو دارین و همچنین آنتن گوشی شما کاملاً پر هست. بعد از همه این موارد، اگه همچنان نتونستین تماس موفقی حاصل کنین، روش‌های حل مشکل “تماس پایان یافت” که در پایین اومده رو ببینین و از یکی از اون‌ها استفاده کنین.

عدم فعال کردن گزینه محدودیت تماس

عدم فعال کردن گزینه محدودیت تماس

اولین کاری که برای رفع مشکل قطع تماس در گوشی‌تون باید انجام بدین، اینه که چک کنین گزینه محدودیت یا مسدود کردن تماس رو فعال نکرده باشین. توجه داشته باشین که این روش برای کاربرای اندروید پاسخ می‌ده. این احتمال وجود داره که شما به اشتباه گزینه محدودیت یا مسدود کردن تماس رو در تماس‌های خروجی‌تون فعال کرده باشین و این موضوع می‌تونه مهم‌ترین دلیل قطع شدن تماس قبل از بوق خوردن باشه.

برای رفع این مشکل، باید گوشی اندرویدی‌تون رو باز کنین و وارد گزینه تنظیمات بشین. اون قدر به پایین اسکرول کنین تا گزینه app’s رو ببینین و بعد روی گزینه system app settings کلیک کنین. حالا روی گزینه call settings ضربه بزنین و وارد advanced settings بشین. مجدداً به پایین اسکرول کنین تا به گزینه call barring برسین و روی اون ضربه بزنین.

نگاهی به صفحه بندازین و ببینین که آیا این گزینه در گوشی موبایل شما فعال هست یا نه. با نگاه کردن به تصویر می‌بینین که این گزینه رو می‌شه برای تماس‌های ورودی و تماس‌های بین‌المللی فعال یا غیرفعال کنین.

همچنین این قابلیت برای تماس‌های خروجی هم به همین صورت عمل می‌کنه. در صورت فعال بودن، می‌تونین روی گزینه disable کلیک کرده و اون را غیر فعال کنین. برای گرفتن نتیجه بهتر، گوشی‌تون رو مجدداً ری‌استارت کنین. بعد از انجام این کار، مجدداً با شخص دیگه‌ای تماس بگیرین و ببینین آیا مشکل حل شده یا نه. در غیر این صورت، به دنبال راه‌حل دیگه‌ای باشین.

تغییر شبکه

تغییر شبکه

یکی دیگه از بهترین روش‌های حل مشکل call ended در گوشی‌های اندرویدی، تغییر شبکه‌ست که افراد زیادی ازش استفاده می‌کنن و با استفاده از اون مشکل‌شون رو برطرف می‌کنن. درصورتی‌که دلیل قطع شدن تماس قبل از بوق خوردن مربوط به شبکه گوشی شما باشه، برای استفاده از این راه‌حل کافیه که وارد تنظیمات گوشی‌تون بشین و روی گزینه سیم‌کارت و شبکه‌های موبایل (SIM card and mobile networks) کلیک کنین.

بعد از این‌که روی گزینه سیم‌کارت کلیک کردین، گزینه‌ای می‌بینین که می‌تونین VoLTE رو فعال کنین.  همچنین در این بخش می‌تونین حالت شبکه گوشی‌تون رو روی گزینه‌های دیگه‌ای مثل اتصال خودکار، 3G  یا 2G قرار بدین. بعد از استفاده از این روش هم با شخصی تماس بگیرین و در صورت رفع نشدن مشکل، ادامه این مقاله از ایسل رو مطالعه کنین.

آپدیت سیستم

آپدیت سیستم هم از روش‌های دیگه حل مشکل call ended هست که به شما کمک می‌کنه مشکل قطع شدن گوشی قبل از بوق خوردن رو حل کنین. برای حل این مشکل با استفاده از این روش، می‌تونین وارد تنظیمات گوشی بشین و گزینه درباره گوشی (about phone) رو پیدا کنین. در نهایت، کافیه که روی گزینه آپدیت سیستم (system update) ضربه بزنین و در صورت دیدن گزینه دانلود آپدیت، اون رو انتخاب کنین و ببینین آیا مشکل حل می‌شه یا نه.

پاک کردن حافظه پنهان و داده‌ها

پاک کردن حافظه پنهان و داده‌ها

اگه مشکل قطع شدن تماس همچنان بر طرف نشه، می‌تونین از طریق پاک کردن حافظه پنهان و داده‌ها امتحان کنین که آیا این مشکل برطرف می‌شه یا نه. از انجام این کار هیچ هراسی نداشته باشین و مطمئن باشین که با پاک کردن حافظه پنهان، مخاطبین یا شماره‌های مهم گوشی‌تون اصلاً حذف نخواهند شد. اگه دلیل قطع شدن تماس قبل از بوق خوردن مربوط به این موضوع باشه، برطرف خواهد شد.

برای استفاده از این روش، مثل بقیه روش‌ها باید وارد تنظیمات گوشی شده و به پایین اسکرول کنین تا گزینه برنامه‌ها (apps) رو ببینین. phone رو جستجو کنین تا بتونین برنامه مربوط به اون رو مشاهده کنین. برنامه تلفن رو باز کنین و روی فضای ذخیره‌سازی (storage) اون ضربه بزنین.

بعد در پایین صفحه می‌تونین گزینه‌های پاک کردن داده (clear data) و پاک کردن حافظه پنهان (clear cache) رو ببینین و روی اون‌ها ضربه بزنین. بعد از این‌که گوشی‌تون رو ری‌استارت کردین، خیلی احتمال داره مشکل call ended براتون حل بشه.

فعال کردن مجوز گوشی

فعال کردن مجوز گوشی

اگه مشکل همچنان حل نشد، نگاهی به مجوز برنامه‌هاتون در تنظیمات بندازین. این امکان وجود داره که شما ناخواسته به برنامه تلفن مجوز تماس نداده باشین و به همین دلیل هم نتونه تماس بگیره. برای این کار، قسمت تنظیمات رو باز کنین و وارد app بشین. بعد از پیدا کردن برنامه تلفن، اون رو باز کنین. اون قدر پایین اسکرول کنین که گزینه permissions رو ببینین.

بعد از کلیک روی این بخش، گزینه phone رو انتخاب کنین. حالا مطمئن بشین که شما تمام مجوزهای لازم برای برقراری تماس رو به این برنامه دادین و همه گزینه‌ها فعال هستن. در صورتی که هر کدوم از اون‌ها غیر فعال هستن، به‌راحتی می‌تونین اون رو فعال کنین. اگه دلیل قطع شدن تماس قبل از بوق خوردن از طرف شما باشه، احتمالاً یکی از روش‌های بالا برای حل اون‌ها مناسب هستن.

زمانی که مشکل از طرف مقابل هست

بعد از این‌که همه روش‌های حل مشکل call ended رو از طرف گوشی خودتون مورد بررسی قرار دادین و بازم نتونستین با شخص مقابل تماس برقرار کنین، این احتمال وجود داره که مشکل از طرف روبرو هست. در ادامه هم اطلاعاتی درباره این موضوع در اختیار شما قرار می‌دم که می‌تونه مفید باشه.

شخص مقابل شما رو بلاک کرده باشه

یکی از دلایل قطع شدن گوشی قبل از بوق خوردن اینه که شخص مقابل شما رو بلاک کرده باشه. در بعضی گوشی‌های هوشمند، وقتی‌که شخصی شما رو بلاک می‌کنه، به محض زنگ زدن به یک باره بوق می‌زنه و بعد به‌طورکلی قطع می‌شه و یا با گزینه call ended مواجه می‌شین. با این‌حال، بعضی مواقع ممکنه که شخص مقابل در حال مکالمه باشه و با این گزینه مواجه بشین.

برای این‌که بتونین این مشکل رو برطرف کنین و مطمئن بشین که شخص مقابل واقعاً شما رو بلاک کرده یا نه، با یک شماره تلفن دیگه با همون گوشی به شخص مقابل زنگ بزنین. اگه تماس برقرار شد، یعنی شخص مقابل شما رو بلاک کرده.

شاید شماره غیر فعال شده

شاید شماره غیر فعال شده

یک دلیل قطع شدن تماس قبل از بوق خوردن اینه که شاید شماره مقصد غیرفعال شده باشه. در این صورت، صدای زنگی که می‌شنوین اصلاً واقعیت نداره و کلاً تماس برقرار نمی‌شه. برای رفع این مشکل هم می‌تونین یک پیام متنی برای شخص مقابل ارسال کنین و ببینین آیا پیام ارسال می‌شه یا نه. اگه پیام شما تحویل داده نشد، متوجه می‌شین که شماره فرد مقابل غیرفعال شده.

سؤالات متداول درباره دلیل قطع شدن تماس قبل از بوق خوردن

کلام آخر

دلیل مشکل قطع شدن تماس قبل از بوق خوردن یکی از مهم‌ترین معضلاتیه که ذهن بیشتر کاربرای گوشی هوشمند رو به خودش درگیر کرد. من در این مقاله، اطلاعات مهمی‌درباره این موضوع در اختیار شما قرار دادم که می‌تونن مفید باشن. برای رفع این مشکل، قبل از هرکاری باید بدونین که آیا مشکل از طرف گوشی شماست یا شخص مقابل. برای هر مشکل، راه‌حل‌های متنوع وجود دارن که من در این مقاله از مجله تکنولوژی ایسل به بررسی اون‌ها پرداختم.

سؤالات متداول

به‌طورکلی، دو دلیل وجود داره که مشکل از طرف فرد مقابل باشه و با استفاده از این روش می‌تونین متوجه بشین. اولین موضوع اینه که شاید فرد مقابل شما رو بلاک کرده باشه که وقتی با یک شماره دیگه باهاش تماس می‌گیرین، متوجه این موضوع می‌شین. همچنین این امکان وجود داره که شماره شخص موردنظر شما غیرفعال شده باشه که با ارسال یک پیام متنی به اون شماره، متوجه صحت این موضوع می‌شین.

3.7/5 - (3 امتیاز)

6 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پربازدیدترین ها

همچنین شاید دوست داشته باشید!