چطور پیام‌های حذف شده واتساپ را بخوانیم؟

چطور پیام‌های حذف شده واتساپ را بخوانیم؟

آموزش
بدون دیدگاه

امروزه یکی از روش‌های متداو‌ل ارتباطی میان افراد چت کردن در پیام‌رسان واتساپ است. این ارتباط اجتماعی فقط در راستای صحبت‌های دوستانه نیست و گاهی پیام‌های ارسال‌شده اهمیت زیادی پیدا می‌کنند. حتی همین پیام‌ها می‌توانند مدارک مهمی باشند و در موقعیت‌های مختلف به‌کار بیایند. حال اگر مخاطب پس از ارسال پیام آن را پاک کند برای اثبات کلام او چه می‌توان کرد؟ خوشبختانه امکان خواندن پیام ‌های حذف شده واتساپ وجود دارد. در این مقاله قصد داریم بهترین روش‌های خواندن پیام‌های حذف شده در Whatsapp را شرح دهیم تا بتوانید با داشتن این پیام‌ها راه هر نوع سوء‌استفاده و کلاهبرداری احتمالی را ببندید.

خواندن پیام های حذف شده واتساپ در اندروید

روش خواندن پیام های پاک شده whatsapp

واتساپ قابلیت حذف پیام‌های ارسال شده را به کاربران خود داده و برای این قابلیت محدودیت زمانی تعیین کرده است. افراد ظرف یک ساعت می‌توانند پیام‌های خود را پاک کنند. این در حالی است که گیرندگان پیام از حذف‌شدن آن مطلع می‌شوند و به این ترتیب رد پیام‌های پاک‌شده باقی می‌ماند. گاهی این پیام‌های پاک شده برای مخاطب اهمیت زیادی دارد و لازم است از محتوای آن آگاه شود. روش خواندن پیام‌ های حذف شده واتساپ در سیستم عامل اندروید و iOS با هم فرق دارد. نحوه خواندن این پیام‌ها در اندروید می‌تواند به یکی از شیوهای زیر صورت بگیرد:

استفاده از توانایی پشتیبانی واتساپ

 اولین روش خواندن پیام‌های پاک شده Whatsapp می‌تواند استفاده از قابلیت خود پیام رسان واتساپ در پشتیبانی از پیام‌های ارسال شده باشد. واتساپ هر شب ساعت 2 از پیام‌های رد و بدل شده در واتساپ یک نسخۀ پشتیبانی می‌گیرد. اگر شما زمان پشتیبانی از آخرین نسخه را تغییر دهید و روی حالت روزانه بگذارید می‌توانید قبل از پشتیبان‌گیری بعدی به خواندن پیام‌ های حذف شده واتساپ خود بپردازید. مراحل این کار به ترتیب زیر است:

  1. حذف و نصب مجدد واتساپ: واتساپ خود را حذف کنید و دوباره از گوگل پلی آن را نصب کنید.
  2. انتخاب گزینۀ بازیابی: پس از گذراندن مراحل اولیۀ نصب واتساپ، گزینه‌ای خواهید دید که مخصوص بازیابی پیام‌های گذشته است. با انتخاب chat backup می‌توانید چت‌های گذشته را برگردانید.

استفاده از نرم‌افزار Notisave

روش خواندن پیام های حذف شده واتساپ

بعضی از گوشی‌های هوشمند قابلیت دسترسی به Notification Log یا همان تاریخچۀ اطلاع‌رسانی را ندارند. نصب برنامۀ Notisave موجب می‌شود که تمام اطلاع‌رسانی‌های گوشی موبایل برای شما ثبت شوند. به این ترتیب این برنامه می‌تواند یک روش خواندن پیام‌ های حذف شده واتساپ باشد. برای استفاده از این برنامه باید ابتدا آن را از گوگل پلی استور دانلود کنید. پس از نصب Notisave و باز کردن آن، یک لیست از برنامه‌هایی را که از گذشته در گوشی خود نصب کرده‌اید، می‌بینید.

سپس Notisave از شما می‌خواهد که به برنامه دسترسی به اعلان‌ها (Notifications) را بدهید. با قبول این درخواست به بخش تنظیمات برنامه ورود کنید و Passcode را فعال کنید تا فقط خودتان به این اطلاعات دسترسی داشته باشید. پس از طی‌کردن این مراحل شما می‌توانید تمامی اعلان‌ها را در این برنامه مشاهده کنید. بنابراین تمامی پیام‌هایی که در واتساپ برای شما ارسال می‌شوند حتی اگر توسط فرستنده حذف شوند باز هم برای شما قابل رؤیت خواهند بود.

نصب برنامۀ + WhatsRemoved

نحوه خواندن پیام های حذف شده واتساپ

یکی از این نرم‌افزارهای بسیار کارآمد که به منظور بازیابی خواندن پیام های حذف شده واتساپ طراحی شده‌اند «+ WhatsRemoved» که می‌توانید آن را از گوگل پلی دانلود کنید. عملکرد این برنامه به این صورت است که از بخش ثبت اعلان گزارش اعلانات را ذخیره می‌کند. این برنامه فقط مخصوص گوشی‌های با سیستم عامل اندروید است و برای گوشی‌های آیفون چنین قابلیتی ندارد. در ضمن برای فیس بوک و اینستاگرام هم می‌توان از این برنامه استفاده کرد.

روش خواندن پیام‌های پاک شده واتساپ به کمک این برنامه به این صورت است که پس از نصب با Terms and Conditions موافقت می‌کنید و به برنامه اجازه می‌دهید که به اعلانات شما دسترسی پیدا کند.  پس از طی کردن این مراحل خواهید دید که اگر پیامی توسط فرستنده حذف شد این برنامه به شما در قالب یک اعلان اطلاع خواهد داد. برای خواندن پیام های حذف شده لازم است روی قسمت DETECTED بزنید. با انتخاب این گزینه می‌توانید پیام‌های پاک شده را بخوانید. به غیر از این برنامه همان‌طور که در بالا اشاره کردیم برنامه‌های دیگری هم برای این کار طراحی شده‌اند.

اما این نکته را مد نظر داشته باشید که شما با نصب این اپلیکیشن به شخص سومی اجازۀ داشتن پیام‌ها را می‌دهید و در واقع با میل و اختیار خود امنیت اطلاعات داخل گوشی و واتساپ را پایین می‌آورید. بنابراین هنگام نصب این برنامه اولویت‌های امنیتی و ضرورت نصب آن را در نظر بگیرید. در صورتی که گوشی خود را مجدداً راه‌اندازی کنید این برنامه‌ها دیگر اثری نخواهند داشت و قادر به خواندن پیام‌ های حذف شده واتساپ نخواهید بود.

خواندن پیام های حذف شده واتساپ در آیفون

روش خواندن پیام های پاک شده واتساپ

پس از آموزش نحوه خواندن پیام‌ های حذف شده واتساپ در اندروید به سراغ آموزش این کار در گوشی‌های آیفون می‌رویم. آنچه تا به اینجا مشخص شده این است که حتی اگر طرف مقابل پیام ارسالی خود را پاک کند، این اتفاق به طور کامل صورت نگرفته است و پیام او در بخش پشتیبانی واتساپ همچنان وجود دارد. حال اگر شما از گوشی آیفون استفاده می‌کنید و قصد بازیابی و خواندن پیام ‌های حذف شده واتساپ را دارید لازم است به یکی از روش‌های زیر عمل کنید:

استفاده از تاریخچۀ مکالمات

گاهی این شما هستید که پیامی را پاک کرده‌اید و به جای اینکه گزینه «حذف برای همه» را انتخاب کنید آن پیام را فقط برای خودتان حذف کرده‌اید. در این حالت می‌توانید از مخاطب خود درخواست کنید به بخش پشتیبانی واتساپ رجوع کند و پیام شما را بازیابی کند. این روش فقط در مواقعی امکان‌پذیر است که با مخاطب خود راحت باشید و بتوانید از او چنین درخواستی کنید. در حالت‌های دیگر بهتر است روی تکنولوژی فضای ابری گوشی خودتان حساب کنید. چراکه این تکنولوژی همواره از همه چیز یک نسخۀ پشتیبانی نگه می‌دارد.

بازیابی با پشتیبان‌گیری iCloud

روش خواندن پیام های پاک شده whatsapp

وقتی برنامۀ واتساپ را نصب می‌کنید این برنامه به حساب iCloud متصل می‌شود (دسترسی به iCloud فقط در حالتی امکان‌پذیر است که Apple ID خود را قبلاً در آن ثبت کرده باشید). از این رو شما فرصت بازیابی پیام‌ها از طریق iCloud را دارید. برای استفاده از آن و خواندن پیام ‌های حذف شده واتساپ باید ابتدا به بخش تنظیمات این برنامه رجوع کنید. سپس از قسمت chats گزینۀ chat backup را بزنید. در صورت که این گزینه برای شما فعال بود لازم است واتساپ را حذف کرده و دوباره نصب کنید.

پس از نصب هنگامی که وارد حساب کاربری می‌شوید روی گزینۀ Restore Chat History بزنید. به این ترتیب تمام پیام‌هایی که حذف کرده بودید بازیابی خواهند شد. در صورت وجود فضای خالی در گوشی می‌توانید به طور کامل پیام‌های واتساپ را از طریق پشتیبان‌گیری iCloud بازیابی کنید. در این حالت به بخش تنظیمات مراجعه کنید و پس از انتخاب گزینۀ General و سپس Reset گزینۀ Erase all contents and Settings را انتخاب کنید.

در اینجا روی Erase Now کلیک کنید و رمز عبورتان را وارد کنید تا به طور کامل پاک‌سازی انجام شود. در مرحلۀ بعد در بخش تنظیمات گوشی Restore from iCloud Backup را انتخاب کنید و وارد حساب کاربری خود در iCloud شوید. در اینجا با انتخاب فایل پشتیبانی امکان خواندن پیام‌ های حذف شده واتساپ برای شما فراهم می‌شود. البته این نکته را در نظر داشته باشید که در این روش تمام داده‌های قبلی شما از گوشی حذف می‌شوند و برای گرفتن نتیجه از قبل باید یک نسخۀ پشتیبانی از واتساپ در iCloud موجود باشد. در غیر این صورت این روش نتیجه نمی‌دهد و تنها اتفاقی که افتاده این است که کل داده‌های گوشی پاک شده‌اند.

بازیابی با پشتیبان‌گیری iTunes

روش های خواندن پیام های حذف شده واتساپ

در صورتی که پیام‌های خود را به iTunes فرستاده باشید می‌توانید از این طریق برای بازیابی پیام‌های حذف شده استفاده کنید. در این روش ابتدا iTunes را روی کامپیوتر باز کنید (یا Finder را روی مک باز کنید). گوشی آیفون خود را به کامپیوتر متصل کنید و روی گزینۀ Trust This Computer کلیک کنید. پس از انتخاب گوشی روی گزینۀ Restore Backup بزنید.

پس از انتخاب Restore رمزی را که برای پشتیبان‌گیری انتخاب کرده بودید وارد کنید. پشتیبان‌گیری صرفاً برای خواندن پیام‌ های حذف شده واتساپ نیست بلکه تمام آنچه پشتیبان‌گیری شده بازیابی می‌شود و شما نمی‌توانید محتوای داخل فایل پشتیبانی را ببینید که این یک نکتۀ منفی در استفاده از روش پشتیبان‌گیری iTunes به حساب می‌آید.

بازیابی با کمک برنامۀ iMyFone D-Back

روش خواندن پیام های پاک شده واتساپ

در شرایطی که هیچ نسخه‌ای برای پشتیبانی به iCloud یا iTunes ارسال نکرده باشید، می‌توانید از این برنامه برای بازیابی پیام‌های خود استفاده کنید. روش استفاده از iMyFone D-Back  برای خواندن پیام‌ های حذف شده واتساپ به این ترتیب است که اول از همه لازم است برنامه iMyFone D-Back را در کامپیوتر نصب کنید و سپس گوشی خود را به کامپیوتر متصل کنید. پس از آنکه دستگاه شما شناخته شد به مرحله بعد ورود خواهید کرد.

در این مرحله باید فایل‌هایی را که نمی‌خواهید حذف شوند، انتخاب کنید. بنابراین واتساپ را انتخاب کنید و سپس scan را بزنید. با اسکن‌شدن اطلاعات واتساپ تمامی پیام‌های حذف شده را خواهید دید. اگر می‌خواهید برخی از این پیام‌ها را بازیابی کنید کافی است آن‌ها را انتخاب و روی گزینه Recover کلیک کنید.

جمع‌بندی

خواندن پیام ‌های حذف شده واتساپ چه در گوشی‌های اندروید و چه در گوشی‌های iOS شدنی است. اما ساده‌ترین راه برای حفظ و نگه‌داری از این پیام‌ها استفاده از امکانات خود برنامه واتساپ است. در صورتی که شما از این برنامه برای ردوبدل کردن پیام‌های بسیار مهم استفاده می‌کنید، توصیۀ ما این است که حتماً در قسمت تنظیمات واتساپ پشتیبانی روزانه را انتخاب کنید تا از وجود یک نسخه پشتیبانی‌شده همواره اطمینان داشته باشید. این نکته را در نظر داشته باشید که پشتیبان‌گیری مداوم می‌تواند شما را از خطر از دست‌دادن مطالب با ارزش دور کند اما اگر در نهایت به دردسر افتادید راه‌هایی برای جبران و بازیابی پیام‌ها وجود دارد.

علاوه‌بر خود برنامه واتساپ امروزه برنامه‌های زیادی برای خواندن پیام‌ها در هر دو سیستم عامل طراحی شده‌اند که روش استفاده از پرمخاطب‌ترین برنامه‌ها در این مقاله به تفصیل شرح داده شد و شما می‌توانید با طی‌کردن گام‌به‌گام این شیوه‌ها به نتیجه مطلوب برسید.

نظر شما راجع به این مقاله چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

عضویت در خبرنامه

لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

همچنین شاید دوست داشته باشید!