بیمه گوشی موبایل برای چی مناسبه

بیمه گوشی موبایل برای چی مناسبه؟

آموزش
3 دیدگاه

بیمه گوشی یکی از قابلیت‌های کاربردیه که تضمین می‌کنه حتی اگه هر مشکلی هم برای گوشی به وجود اومد، پول‌تون هدر نمی‌ره. در حال حاضر، قیمت گوشی هوشمند نسبتا زیاد است و به همین دلیل هم هیچ‌کس نمی‌خواد کل پولی که برای خرید گوشی داده، هدر بره.

مثلاً فرض کنین که یک گوشی می‌خرین و وقتی به دست‌تون می‌رسه، می‌بینین که شکسته و یا ترک برداشته. در این شرایط، عکس‌ العمل شما چیه؟ از طرف دیگه، مثلا فکر کنین که وقتی تازه یک گوشی گرون ‌قیمت خریدین، یهو یکی بیاد و ازتون بدزدش.

این موضوع واقعا می‌تونه یکی از آزاردهنده‌ترین اتفاقاتی باشه که شاید برای هر کسی پیش بیاد. برای همین هم باید به دنبال روشی باشین تا از بروز مشکلات این‌ جوری پیشگیری کنین و جلوی ضرر رو بگیرین. البته خیلی سخته که از دزدیده یا شکسته شدن سهوی گوشی پیشگیری کنیم.

با این ‌حال، با استفاده از بیمه گوشی می‌تونین کاری کنین که حتی اگه مشکلی هم برای گوشی‌تون به وجود اومد، باز هم هزینه شما برگرده و خیلی نگران پول‌تون نباشین. من در این مقاله، اطلاعات کافی درباره بیمه اسمارت‌فون‌ها در اختیارتون قرار می‌دم که آگاهی از اون‌ها می‌تونه کمک زیادی به شما کنه.

بیمه گوشی موبایل چیه و چه کاربردی داره؟

بیمه گوشی موبایل چیه و چه کاربردی داره؟

یکی از مهم‌ترین سؤالاتی که برای خیلی از کاربران گوشی‌های هوشمند به وجود میاد، اینه که بیمه گوشی موبایل چیه؟ بیمه اسمارت‌فون هم مثل هر بیمه دیگه‌ای، به خسارات ناشی از بروز حادثه و یا اتفاقات غیرمترقبه گفته می‌شه که باعث می‌شه اتفاقی برای گوشی بیفته. عملکرد این بیمه هم مثل بیمه بقیه وسایل گرون‌قیمت هست و درصورت آسیب دیدن گوشی، می‌تونین بخش زیادی از هزینه اون رو برگردونین.

اگه خواستی بیشتر در مورد این مقاله بدونی: اتصال انواع گوشی به تلویزیون

به همین دلیل هم اگه حتی احتمال می‌دین که گوشی شما خیلی در معرض خراب شدن و یا شکستن هست، پیشنهاد می‌کنم که حتماً از بیمه استفاده کنین تا در صورت بروز هر مشکلی، بتونین هزینه لازم برای گوشی رو از بیمه بگیرین، گوشی‌تون رو تعمیر کنین و نهایتا یک گوشی جدید بخرین.

بیمه گوشی چه فرقی با گارانتی داره؟

بیمه گوشی چه فرقی با گارانتی داره؟

شاید خیلی از افراد فکر کنن که چون گوشی‌شون گارانتی داره، دیگه نیازی به بیمه گوشی ندارن. با این‌ حال، باید بهتون اطمینان بدم که بیمه تسهیلات و خدمات خیلی بهتری رو در اختیار شما قرار می‌ده و می‌تونین بیشتر از گارانتی روی برگشت پول‌تون حساب باز کنین.

این مقاله هم حتما به دردت می‌خوره: رابط کاربری گوشی چیست

مثلً اگه از زمان گارانتی گوشی شما نگذشته باشه و فقط بخشی از قطعات اون دچار مشکل شد، می‌تونین از گارانتی اون استفاده کنین تا قطعات جدید رو به‌ جای قبلی بذارن. توجه داشته باشین که گارانتی فقط برای عدم کارایی گوشی مورداستفاده قرار می‌گیره و اگه مشکلی برای گوشی شما به وجود اومد، دیگه گارانتی هیچ مسئولیتی قبول نمی‌کنه.

مثلاً گارانتی هیچ ارتباطی با شکستگی و یا دزدیده شدن گوشی شما نداره. این‌ در حالیه ‌که اگه گوشی‌تون بشکنه و یا دزدیده بشه، می‌تونین از بیمه همه هزینه گوشی‌تون رو بگیرین. به همین دلیل  هم می‌شه گفت که گارانتی به هیچ عنوان نمی‌تونه جای بیمه گوشی رو بگیره و بهتره که هرچه سریع‌تر، گوشی‌تون رو بیمه کنین.

پس به ‌طور کلی، گارانتی نسبت به بیمه، خدمات خیلی محدودتری داره و حتی خیلی وقت‌ها اصلا پاسخگوی نیازهای شما نیست. نکته مهمی که باید درباره این مسئله بدونین، اینه که حتی اگه گوشی شما گارانتی هم داشته باشه ولی در گوشی کوچک‌ترین اثری از باز شدن قاب اصلی گوشی باشه، گارانتی شاملش نمی‌شه. به همین دلیل هم اصلاً نمی‌شه گارانتی رو جایگزین خوبی برای بیمه گوشی دونست.

شرایط بیمه گوشی

شرایط بیمه گوشی

در حال حاضر، فرقی نداره که برند گوشی شما چیه؛ شما می‌تونین همه گوشی‌ها از هر برندی رو خیلی راحت بیمه کنین و درصورت بروز هر مشکلی، هزینه اون رو دریافت کنین. با این‌ حال، باید بدونین که بیمه کردن گوشی شرایط خاصی داره که حتی اگه گوشی‌تون رو بیمه هم کنین، باید این شرایط رو داشته باشین تا بتونین هزینه گوشی رو پس بگیرین. بعضی از مهم‌ترین شرایط بیمه برای گوشی، شامل موارد زیر می‌شن.

به این مطلب هم سر بزن: بهترین دوربین‌های سلفی گوشی

شکستگی گوشی

شکستگی گوشی

مهم‌ترین اتفاقاتی که تحت پوشش بیمه گوشی‌های هوشمند قرار می‌گیرن، شامل مواردی مثل شکستگی و ضربه می‌شن. بیشتر از 80 درصد مواقعی که افراد گوشی‌هاشون رو برای تعمیر پیش تعمیرکار گوشی می‌برن یا می‌خوان از بیمه پول گوشی رو بگیرن، مربوط به شکستگی و یا ضربه دیدن گوشی هست. وقتی گوشی شما اونقدر خراب می‌شه که دیگه نمی‌تونین اون رو تعمیر کنین، می‌تونین هزینه اون رو از بیمه بخواین.

دزدیده شدن گوشی

دزدیده شدن گوشی

دزدیده شدن هم یکی دیگه از مواردی هست که می‌تونن هزینه گوشی‌تون رو از بیمه بگیرین. در صورتی ‌که گوشی شما رو دزد برد و بعد از این‌که تأیید شد این مسئله واقعیت داره، می‌تونین هزینه گوشی‌تون ور دریافت کنین. در حال حاضر به‌ خاطر قیمت خیلی بالای گوشی‌های هوشمند، بیمه کردن این محصولات می‌تونه بهتون کمک کنه که درصورت دزدیده شدن گوشی، بخش زیادی از هزینه شما برگرده. به همین دلیل هم من پیشنهاد می‌کنم که حتما از بیمه گوشی برای این موضوع استفاده کنین.

شاید از این نوشته‌ هم خوشت بیاد: تقویت صدای گوشی

لازم به ذکره که به دزدیده شدن هر چیزی با زور و اجبار، در حقوق و بیمه، شکست حرز گفته می‌شه. به همین دلیل هم می‌شه گفت که شکست حرز برای پرداخت هزینه گوشی توسط بیمه، فقط در صورتی هست که کسانی با زور، تهدید و حتی درگیری، گوشی شما رو ازتون بگیرن. از این ‌رو، می‌شه نتیحه گرفت که اگه کسی یهویی گوشی‌تون رو از دست‌تون کش بره، اسمش شکست حرز نیست و مشمول بیمه هم نمی‌شه.

ورود آب به گوشی

ورود آب به گوشی

هر یک از گوشی‌های موجود در بازار، میزان مقاومت متفاوتی در برابر آب دارن و حتی خیلی از اون‌ها می‌تونن تا عمق 1 متری آب هم دوام بیارن. این‌ در حالیه‌ که خیلی از گوشی‌ها هم از این ویژگی پشتیبانی نمی‌کنن و به همین دلیل هم احتمال داره داخل اون‌ها آب بره و آسیب ببینن. در این شرایط، شما می‌تونین به بیمه‌کننده گوشی مراجعه کنین و بعد از تعیین خسارت، هزینه موردنظر رو دریافت کنین.

خراب شدن گوشی با نوسانات برق

خراب شدن گوشی با نوسانات برق

اگرچه احتمال این‌که این مشکل برای گوشی شما به وجود بیاد خیلی کمه، ولی باز هم بیمه این موضوع رو تحت پوشش قرار داده. این احتمال وجود داره که گوشی شما وقتی که داخل پریز داره شارژ می‌شه، مشکلاتی از طرف نوسانات برق براش پیش بیاد و گوشی خراب بشه. در این شرایط هم جای هیچ نگرانی نیست؛ چون بیمه گوشی، خراب شدن گوشی با نوسانات برق رو هم تحت پوشش قرار می‌ده.

این مطلب رو از دست نده: راهنما خرید گوشی موبایل

خراب شدن گوشی به‌خاطر بلایای طبیعی

خراب شدن گوشی به‌خاطر بلایای طبیعی

درصورتی‌که گوشی شما به‌خاطر بلایای طبیعی دچار هر مشکلی شد، می‌تونین هزینه اون رو از بیمه دریافت کنین. پس اگه با مشکلاتی مثل سیل، آتش‌سوزی، زلزله و موارد این‌چنینی مواجه شدین، می‌تونین هزینه گوشی رو از بیمه دریافت کنین.

حرف آخر

بیمه گوشی اهمیت خیلی زیادی داره و به شما این امکان رو می‌ده که هزینه‌های ناشی از خسارت وارده به گوشی رو دریافت کنین. پس اگه شما هم می‌خواین حتی بعد از آسیب دیدن یا دزدیده شدن گوشی هزینه اون رو دریافت کنین و پول‌تون هدر رفته باشه، پیشنهاد می‌کنم از بیمه استفاده کنین. همیشه گفتن که پیشگیری بهتر از درمانه؛ پس بهتره اول یکم هزینه بیشتر بپردازین تا بعداً مطمئن باشین حتی اگه مشکلی هم برای گوشی‌تون پیش بیاد، پولش رو می‌گیرین.

سوالات متداول

درصورتی‌که بخواین، می‌تونین گوشی‌های دست دوم هم بیمه کنین و بیمه فقط مختص گوشی‌های نو نیست.

بعد از بیمه کردن درصورتی‌ که مشکلی برای گوشی شما به وجود بیاد، می‌تونین طی یک سال تا 2 بار از بیمه گوشی‌تون استفاده کنین.

نظر شما راجع به این مقاله چیست؟

3 دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

عضویت در خبرنامه

لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

همچنین شاید دوست داشته باشید!