بهترین تنظیمات برای بازی پابجی موبایل

بهترین تنظیمات برای بازی پابجی موبایل

آموزش
بدون دیدگاه

همه شما می‌دونین که بازی پابجی نسبت به بقیه باری‌های بتل رویال، محوبیت خیلی بیشتری داره. برای همین هم روزانه و ماهانه، افراد خیلی زیادی اون رو دانلود و نصب می‌کنن. شاید اول کار نتونین عملکرد خیلی خوبی موقع بازی پابجی داشته باشین که بعضی از این مشکلات به‌خاطر درست نبودن تنطیمات هست. برای همین هم من برای شما بهترین تنظیمات برای بازی پابجی موبایل رو توضیح می‌دم تا بتونین به‌راحتی یه بازی دلپذیر رو تجربه کنین.

برای شما هم پیش اومده که توی بازی پابجی مدام می‌بازین و امتیاز کمی می‌‌گیرین. برای این‌که از بروز مشکلات اینجوری پیشگیری کنین، فقط کافیه یه سری تنظمیات رو درست کنین تا خیلی راحت، بین همه رقبا نفر اول بشین.

البته توجه داشته باشین که بعضی از تنطیمات این بازی بسته به سلیقه گیمرها، با همدیگه فرق داره. برای هین هم من بعداً براتون توضیح می‌دم که برای این تنظمیات شخصی، باید چه کارهایی انجام بدین. من تصمیم گرفتم علاوه بر تنظیمات حرفه‌ای، تنطیمات ساده و ابتدایی این بازی رو هم براتون توضیح بدم تا حتی کاربران ابتدایی هم بتونن ازش استفاده کنن.

تنظیمات Basic پابجی

یکی از بهترین گزینه‌هایی که برای تنطیمات پابجی موبایل باید بهش توجه داشته باشین، تنظیمات Basic هست. توی این بخش که مربوط به گزینه‌های اصلی و کلی بازی هست، تقریباً همه گیمرها از یه تنظیمات خاصی استفاده می‌کنن. در ادامه، گزینه‌های مربوط به این تنظیمات رو مشاهده می‌کنین.

تنظیمات Basic پابجی

Aim Assist (کمک برای تیراندازی)

اولین تنظمیات پابجی که به‌صورت پیش‌فرض، برای همه گیمرها فعاله، گزینه Aim Assist هست. بااین‌حال، به دلایل خاصی گیمرهای حرفه‌ای ترجیح می‌دن که این گزینه رو غیرفعال کنن. این گزینه، برای کارهای زیادی به شما کمک می‌کنه که تأثیر زیادی توی نشانه‌گیری داره. اگرچه شاید فکر کنین که این گزینه کمک زیادی به شما می‌کنه، ولی بعضی مواقع اختلالاتی داره که باعث می‌شه شما رو با مشکل مواجه کنه.

Aim Assist که بهترین تنظیمات برای بازی پابجی موبایل شناخته می‌شه، توی بعضی موقعیت‌ها می‌تونه کمک زیادی به شما کنه. ولی باید بدونین که مهم‌ترین دلیلی که باعث بروز اختلال تو این تنظیمات می‌شه، اینه که بقیه حریف‌ها هم از این گزینه استفاده کنن. برای همین هم اگه می‌خواین به یه گیمر حرفه‌ای تبدیل بشین، بهتره که قبل از عادت کردن به Aim Assist، اون رو غیرفعال کنین.

Aim Assist تنظیمات برای بازی پابجی موبایل

Blocked sight warning (جلوگیری از تیراندازی موقع نزدیک شدن به مانع)

یکی دیگه از بهترین تنطیمات پابجی که می‌تونه کمک زیادی به گیمرهای تازه‌کار کنه، گزینه Blocked sight warning هست. این تنظیمات باعث می‌شه که وقتی به یک مانع نزدیک می‌شین، دیگه نتونین تیراندازی کنین. این اخطار بصری توی بازی پابجی می‌تونه کمک زیادی در برنده شدن داشته باشه. برای همین هم اگه تازه پابجی رو نصب کردین، فعال کردن این گزینه خالی از لطف نیست. برای فعال شدن این گزینه، فقط کافیه که روی Enabled ضربه بزنین.

ممکنه این مقاله هم بدردتون بخوره: بهترین بازی‌های موبایلی برای کودکان

Blocked sight warning تنظیمات برای بازی پابجی موبایل

Display left-side fire button (دو گزینه برای شلیک)

این گزینه به شما این امکان رو می‌ده که دو تا گزینه برای شلیک توی صفحه براتون فعال باشه. شاید موقع فعال کردن این تنطیمات، فکر کنین که یکم آزاردهنده هست؛  ولی یکم که بگذره، متوجه می‌شین قابلیت خیلی خوبی هست که توی شرایط حیاتی و بحرانی کمک زیادی به شما می‌کنه. طبیعتاً هرکسی می‌دونه که داشتن دوتا گزینه شلیک بهتر از یکی هست. برای همین هم می‌شه اون رو بهترین تنطیمات پابجی دونست که باید همیشه فعال نگهش دارین.

Display left-side fire button تنظیمات برای بازی پابجی موبایل

FPPSwap (دید بازی به‌عنوان اول شخص)

یکی از بهترین تنطیمات برای بازی پابجی موبایل که می‌تونه کمک زیادی به شما کنه، قابلیت FPPSwap هست. با استفاده از این گزینه، می‌تونین بازی رو با دید اول شخص جلو ببرین. همون‌طور که می‌دونین، این ویژگی به شما این امکان رو می‌ده که موقع بازی کردن، تسلط بیشتری داشته باشین و در نتیجه، احتمال برنده شدن شما هم افزایش پیدا می‌کنه. برای همین هم بهتره همیشه این گزینه رو فعال داشته باشین.

Gyroscope (تیراندازی بدون اشتباه)

استفاده از Gyroscope هم می‌شه به شما کمک کنه که عملکرد خیلی بهتری موقع بازی کردن داشته باشین. این تنظیمات پابجی به شما این امکان رو می‌ده که بتونین درصد اشتباه رو موقع تیراندازی تا حد خیلی زیادی کاهش بدین. برای همین هم اگه می‌خواین تیراندازی دقیقی توی پابجی داشته باشین، فعال کردن این گزینه می‌تونه کمک زیادی بهتون کنه. برای فعال کردن Gyroscope، فقط کافیه گزینه Always on رو در همون بخش انتخاب کنین.

تنظیمات دیگه‌ای هم توی حالت Basic پابجی وجود داره که باید حتما بهشون توجه داشته باشین. اینجا این تنظیمات رو نوشتم و همچنین گفتم که باید اون رو فعال یا غیرفعال کنین. با استفاده از این گزینه‌ها هم می‌تونین عملکرد خیلی خوبی توی بازی پابجی داشته باشین:

 • گزینه شلیک: Bolt-Action / Crossbow
 • گزینه شلیک ساچمه‌ای (Shotgun): فعال
 • حالت Peek and fire: فعال
 • حالت lean mode: فعال
 • حالت scope mode: فعال
 • گزینه باز شدن در: فعال
 • گزینه Play emote: غیرفعال
 • گزینه Slide: غیرفعال
 • بالا رفتن و پرش: Combine
 • گزینه Healing prompt: فعال
 • گزینه Death replay: فعال
 • حالت Damage effect: قرمز

به این مطلب هم سربزن: بهترین گوشی برای بازی پابجی

تنطمیات حرفه‌ای برای گرافیک پابجی

بهترین تنظیمات برای بازی پابجی موبایل که کمک خیلی زیادی بهتون می‌کنه، بخش گرافیکی اون هست که من تو این بخش براتون توضیح می‌دم. البته توجه داشته باشین که تنظمیمات پابجی برای بخش گرافیکی، به مدل گوی شما بستگی داره و اگه گوشی باکیفیت و گرون‌قیمتی داشته باشین، می‌تونین این تنظیمات رو روی بهترین حالت تنظیمات بذارین تا بتونین بهترین تجربه رو از پابجی ببرین.

البته بهتره که این تنظیمات گرافیک رو روی همون حالت پیش‌فرض قرار بدین. چون اکثر مواقع، این بخش از تنظیمات نسبت به مدل گوشی شما تنظیم می‌شه. برای همین هم فرقی نداره کیفیت گوشی شما چجوریه و تو بازه چه قیمتی هست؛ تنظیمات گرافیکی اصولاً با توجه به همه این موضوعات تنظیم می‌شه. ادامه، بعضی از مهم‌ترین گزینه‌های تتظمیات گرافیکی پابجی رو مشاهده می‌کنین.

گرافیک

یکی از مهم‌ترین تنظیمات پابجی موبایل که تأثیر زیادی تو عملکرد شما داره، حالت گرافیک هست. هیچ فرقی نداره که گوشی شما چیه؛ کلاً با استفاده از این گزینه می‌تونین روان بودن بازی تا حد خیلی زیادی ارتقا بدین. برای همین هم بهتره گزینه گرافیک رو روی حالت smooth قرار بدین تا بتونین علاوه بر داشتن بازی روان، بتونین دشمنان هم بهتر ببینین و راحت‌تر اونا رو بکشین.

شاید بعضی از گیمرهای تازه‌وارد فکر کنن که اگه این گزینه روی حالت smooth باشه، نمی‌تونن به‌خوبی ازش استفاده کنن. چون حالت smooth، پایین‌ترین گرافیکی هست که می‌تونین تنظیم کنین. درحالی‌که این حالت فقط به شما کمک می‌کنه که گوشی شما سبک‌تر باشه و راحت‌تر کار کنه.

فریم ریت

یکی دیگه از بهترین تنظیمات برای بازی پابجی موبایل که کمک زیادی به بهبود عملکرد شما می‌کنه، فریم‌ریت هست. این قابلیت به ما این امکان رو می‌ده که بازی پابجی رو توی روان‌ترین حالت قرار بدین. برای همین هم پیشنهاد می‌کنم که فریم‌ریت رو روی حالت extreme قرار بدین. این گزینه، بالاترین حالت نرخ فریم هست که اگه می‌خواین تفاوت اون با گزینه‌های دیگه رو بفهمین، فقط کافیه که فریم‌رست رو روی حالت Low Frame rate قرار بدین که پایین‌ترین حالته.

بااین‌حال، توجه داشته باشین که اگه گوشی شما یکم قدیمی و یا ضعیف‌تر باشه، این امکان وجود داره که با قرار دادن فریم‌ریت روی حالت extreme، گوشیتون یکم کندتر از قبل کار کنه. برای همین هم تو چنین شرایطی بهتره نرخ فریم رو یکم بیارین پایین‌تر. ولی اگه گوشی شما پیشرفته هست و برای بازی طراحی شده، حالت extreme می‌تونه تجربه فراموش‌نشدنی از پابجی بهتون بده. برای همین هم میی‌شه اون یکی از بهترین تنظیمات برای بازی پابجی موبایل به شمار آورد.

استایل

یکی دیگه از تنظیمات پابجی که با استفاده از اون می‌تونین لذت بازی رو افزایش بدین، گزینه استایل هست. البته توجه داشته باشین که این گزینه بیشتر از همه چیز به سلیقه شخصی شما بستگی داره. برای همین هم برای هر فرد با به نفر دیگه متفاوته. ولی به‌طورکلی، من پیشنهاد می‌کنم که این گزینه رو روی حالت colorful قرار بدین تا بتونین دشمنان رو سریع‌تر از قبل تشخیص بدین و تو بازی موفق بشین.

Anti-aliasing تنظیمات برای بازی پابجی موبایل

Anti-aliasing

این گزینه تأثیر زیادی تو کار کردن فریم‌ریت بازی داره و نمی‌تونه گزینه چندان مثبتی به حساب بیاد. برای همین هم بهتره Anti-aliasing رو روی حالت غیرفعال قرار بدین تا نرخ فریم بازی شما ثابت باشه. برای انجام این کار، کافیه که گزینه Disabled رو انتخاب کنین.

Colorblind تنظیمات برای بازی پابجی موبایل

Colorblind (حالت کوررنگی)

همون‌طور که از اسمش مشخصه، این قابلیت برای اون دسته از گیمرهایی هست که کوررنگی دارن و برخی از رنگ‌ها رو تشخیص نمی‌دن. این افراد بهتره این گزینه رو فعال کنن تا با استفاده از پالت‌های رنگی مخصوص، بتونین دشمنان رو از هم تشخیص بدین.

Shadows تنظیمات برای بازی پابجی موبایل

Shadows

یکی از گزینه‌های دیگه‌ای که توی تنظیمات پابجی دیده می‌شه، گزینه Shadows هست غالباً توی اکثر گوشی‌ها فعال هست. شاید براتون جالب باشه که بدونین این گزینه نه‌تنها هیچ فایده‌ای نداره، بلکه باعث می‌شه که تا حد زیادی عملکرد بازی رو هم کاهش بده. برای همین هم بهتره این گزینه رو خاموش کنین تا مشکلی موقع بازی کردن براتون پیش نیاد.

Brightness (روشنایی)

یکی از بهترین تظیمات پابجی که تأثیر زیادی توی تشخیص دشمنان داره، گزینه Brightness هست. این گزینه که روشنایی صفحه موقع بازی کردن رو نشون می‌ده، هرچی بیشتر باشه، می‌تونه عملکرد بهتری هم داشته باشه برای همین هم برای شرایط عادی، بهتره مزان روشنایی رو تقریباً روی 115 درصد قرار بدین. البته توجه داشته باشین که این موضوع برای مسیرهای مه‌آلود بازی، برعکس می‌شه و بهتره روشنایی رو توی این شرایط یکم کمتر کنین.

Brightness تنظیمات برای بازی پابجی موبایل

تنظیمات خودکار گرافیک

همون‌طور که قبل از این هم گفتم، تنظیمات گرافیک گوشی هر کسی بسته به مدل گوشی موبایل، از قبل به‌صورت پیش‌فرض تنظیم شده. ولی اگه همه گزینه‌هایی که تا حلا گفتم رو تغییر دادین، بهتره که تنظیما خودکار گرافیک رو خاموش کنین. چون اگه این گزینه غیرفعال نباشه، ممکنه همه گزینه‌های تنظیمات گرافیک دوباره به حالت اول برگرده.

تنظیمات پابجی برای وسایل نقلیه

شاید بعضی از گیمرهای تازه‌وارد فکر کنن که استفاده از وسیله نقلیه تأثیر چندانی توی بازی نداره. ولی باید بدونین که شما می‌تونین با استفاده از چندتا دکمه ساده، عملکردتون توی بازی رو خیلی افزایش بدین. این گزینه برای موقعیت‌های حساسیت‌زا از اهمیت خلی بیشتری برخورداره. برای همین هم بهتره از وسایل نقلیه استفاده کنین تا کمتر دچار اشتباه بشین.

برای برداشتن خودکار وسایل نقلیه، کافیه که گزینه auto pick-up رو فعال کنین. البته گزینه Auto pick-up pistols برای برداشتن خودکار تپانچه هست که شاید بهش نیاز نداشته باشین. یکی از بهترین تنظیمات برای بازی پابجی که بهتره اون رو فعال کنین، گزینه برداشت خودکار کوله پشتی هست.

             شاید این مقاله به کارت بیاد: بهترین فیلترشکن برای بازی پابجی

تنظیمات پابجی برای رنگ‌بندی دوربین

یکی دیگه از بهترین تنظیمات پابجی که می‌تونه عملکرد شما رو افزایش بده، گزینه رنگ بندی دوربین هست. اکثر گیمرهای حرفه‌ای پابجی، ترجیح می‌دن که از گزینه‌های قرمز، سبز و یا صورتی استفاده کنن. چون این رنگ‌‌ها نسبت به بقیه رنگ‌ها، واضح‌تر هستن و راحت‌تر می‌شه اونا رو تشخیص داد.

تنظیمات پابجی برای پخش صدا

برای پخش صدا هم باید به گزینه‌های خاصی توجه داشته باشین. برای این‌که بتونین توی پابجی صدا رو با بهترین کیفیت بشنوین، بهتره کیفیت SFX رو روی بالاترین میزان، یعنی گزینه high قرار بدین. البته گزینه Ultra هم وجود داره که پیشنهاد نمی‌شه. چون این گزینه می‌تونه گوشی‌های ضعیف‌تر رو با مشکل مواجه کنه و باعث بشه که این گوشی‌ها کمی کند کار کنن.

حرف آخر

پابجی یکی از محبوب‌ترین و بهترین بازی‌های بتل رویال شناخته می‌شه که گزینه‌های زیادی برای بهتر کردن عملکرد شما داره. اگه شما هم می‌خواین عملکرد بهتری موقع بازی کردن داشته باشین، استفاده از بهترین تنظیمات برای بازی پابجی موبایل به شما کمک زیادی می‌کنه. برای استفاده از این قابلیت‌ها، اول به گوشیتون هم دقت داشته باشین.

سوالات متداول

شاید بعضی از افراد فکر کنن که استفاده از تنظیمات پابجی فقط برای گیمرهای تازه‌وارد که با این بازی آشنایی ندارن مناسبه. درحالی‌که حتی گیمرهای حرفه‌ای هم می‌تونن از این تنظیمات استفاده کنن که علاوه بر بهبود عملکرد بازی، حرفه‌ای‌تر از قبل هم بشن.

3/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

عضویت در خبرنامه

لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

همچنین شاید دوست داشته باشید!