چه روش‌هایی برای خرید شارژ مستقیم همراه اول وجود دارد؟

چه روش‌هایی برای خرید شارژ مستقیم همراه اول وجود دارد؟

آموزش
بدون دیدگاه

یکی از انواع سیم‌کارت‌های همراه اول، سیم‌کارت اعتباری است که برای استفاده از آن ابتدا باید مبلغی را به‌عنوان اعتبار حساب، شارژ کرد. با شارژ کردن سیم‌کارت به‌میزان اعتبار وارد شده، امکان مکالمه، ارسال پیامک و… را خواهید داشت. راه‌های مختلفی برای شارژ کردن سیم‌کارت همراه اول وجود دارد. در این مطلب، روش‌های خرید شارژ مستقیم همراه اول را توضیح می‌دهیم.

انواع سیم‌کارت‌های همراه اول

همراه اول یکی از اپراتورهای ارائه‌دهنده خدمات مخابراتی و شرکت ارتباطات سیار است که سیم‌کارت‌های آن سال‌ها است که به‌فروش می‌رسند و جزو پرطرفدارترین سیم‌کارت‌های ایران هستند. این اپراتور ارائه‌دهنده سیم‌کارت‌هایی با پیش‌شماره استانی است و انواع مختلفی از سیم‌کارت‌ها را تولید و ارائه می‌کند. در یک تقسیم‌بندی کلی، سیم‌کارت‌های این اپراتور را می‌توان به دو دسته سیم‌کارت‌های اعتباری و دائمی تقسیم کرد.

  • سیم‌کارت‌های اعتباری: سیم‌کارت اعتباری سیم‌کارتی است که لازمه استفاده از آن، شارژ کردن و افزایش اعتبار آن است. بعد از شارژ کردن سیم‌کارت، به‌میزان اعتبار افزوده‌شده، می‌توان از آن استفاده کرد و به مکالمه پرداخت یا برای دیگران پیامک ارسال کرد. سیم‌کارت اعتباری تا زمانی‌که شارژ مالی داشته باشد، قابل استفاده است و بعد از آن تا زمان شارژ مجدد، امکان تماس و ارسال پیام خروجی با سیم‌کارت وجود ندارد و تنها می‌توان به تماس‌های دریافتی پاسخ داد و پیام‌های ورودی را مشاهده کرد. سیم‌کارت‌های اعتباری همراه اول، انواع مختلفی دارند که خدمات آن‌ها از نظر تعداد پیامک مجاز در روز، اینترنت اولیه و… متفاوت است.

  • سیم‌کارت‌های دائمی: از دیگر انواع سیم‌کارت‌های همراه اول می‌توان به سیم‌کارت‌های دائمی این اپراتور اشاره کرد. تفاوت سیم‌کارت دائمی و اعتباری در عدم‌نیاز به شارژ اعتبار است و مبلغ مکالمات، پیامک‌های ارسال‌شده و… به‌صورت قبض برای شماره صادر می‌شود و دارنده سیم کارت موظف است ماهانه یا در زمان سررسید سقف اعتبار، قبض سیم‌کارت خود را پرداخت کند.

انواع سیم‌کارت‌های همراه اول

عدم‌پرداخت قبض سیم‌کارت دائمی هم باعث یک‌طرفه شدن آن می‌شود. در سیم‌کارت‌های یک‌طرفه، امکان تماس یا ارسال پیامک به شخصی دیگر وجود ندارد و تنها می‌توان تماس‌ها و پیامک‌ها را از سمت دیگر شماره‌ها دریافت کرد. سیم‌کارت‌های دائمی همراه اول هم انواع مختلفی دارند که از نظر مدت‌زمان مجاز مکالمه، سقف اعتبار میان‌دوره، بسته اینترنت اولیه و… باهم تفاوت دارند.

سیم‌کارت‌های همراه اول چه خدماتی دارند؟

پیش از صحبت در مورد چگونگی خرید شارژ مستقیم همراه اول، بهتر است با خدمات سیم‌کارت‌های این اپراتور و مواردی که با خرید شارژ می‌توان از آن‌ها استفاده کرد، آشنا شوید. تمام سیم‌کارت‌های همراه اول، اعم از اعتباری و دائمی، خدمات زیر را به کاربران ارائه می‌کنند:

مکالمه

مکالمه اصلی‌ترین خدمات تمام سیم‌کارت‌ها در اپراتورهای مختلف است. همان‌طورکه اشاره شد، چه در سیم‌کارت‌های اعتباری و چه در سیم‌کارت‌های دائمی، مکالمه تا زمانی امکان‌پذیر است که سیم‌کارت اعتبار لازم برای مکالمه را داشته باشد. درواقع، پس از اتمام شارژ سیم‌کارت یا سررسید قبض آن، دیگر نمی‌توان از سرویس مکالمه استفاده کرد.

سرویس مکالمه برای تماس‌های داخلی یعنی تماس‌هایی که از خط همراه اول با خط همراه اول گرفته می‌شوند، هزینه کمتری دارد و برای تماس‌های برون‌شبکه با اپراتورهای دیگر مانند ایرانسل و رایتل هزینه بالاتری دارد.

در کنار آن، همراه اول خدمات رومینگ و امکان تماس با خارج از کشور را نیز در سرویس‌ مکالمات خود ارائه می‌کند که هزینه آن نسبت‌به تماس‌های دیگر، به‌طور قابل‌توجهی بیشتر است. اپراتور همراه اول برای به‌صرفه کردن هزینه مکالمات، بسته‌هایی ویژه برای این کار را ارائه می‌کند که با خرید شارژ مستقیم همراه اول، افزودن مبلغ به قبض یا پرداخت مستقیم هزینه بسته می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

سیم‌کارت‌های همراه اول چه خدماتی دارند؟

پیامک

پیامک از دیگر خدماتی است که در سیم‌کارت‌های همراه اول هم امکان استفاده از آن وجود دارد. هزینه ارسال پیامک به نوع اپراتور دریافت پیام بستگی ندارد و انگلیسی یا فارسی‌بودن متن پیام در تعرفه آن موثر است. همراه اول برای کاهش هزینه پیامک نیز بسته‌های ویژه‌ای دارد که دارندگان سیم‌کارت‌های اعتباری و دائمی، امکان استفاده از آن را دارند.

اینترنت

از دیگر خدمات همراه اول می‌توان به اینترنت پرسرعت آن اشاره کرد. همراه اول جزو پیشگامان ارائه اینترنت پرسرعت در میان اپراتورهای ارتباطات سیار به‌شمار می‌رود و پوشش شبکه اینترنتی آن گسترده است. اینترنت همراه اول نیز مانند دیگر اپراتورها به‌صورت بسته‌های حجمی و زمان‌دار ارائه می‌شود و کاربران این امکان را دارند که باتوجه‌به میزان استفاده خود، بسته مناسب را خریداری کنند.

دقت کنید که درصورت اتمام بسته و عدم تهیه مجدد یا تمدید آن، هزینه‌های استفاده از اینترنت سیم‌کارت مستقیما از شارژ سیم‌کارت اعتباری کسر شده یا به قبض سیم‌کارت‌های دائمی افزوده می‌شوند.

روش های خرید شارژ مستقیم همراه اول

برای استفاده از خدمات گفته‌شده، در سیم‌کارت‌های اعتباری همراه اول، ابتدا باید سیم‌کارت را شارژ کرد. روش‌های مختلفی برای خرید شارژ سیم‌کارت همراه اول وجود دارد که بهترین آن، خرید شارژ مستقیم است. به‌منظور خرید شارژ مستقیم همراه اول می‌توان از راه‌های زیر استفاده کرد:

  • مراجعه به فروشگاه آنلاین همراه اول: در فروشگاه آنلاین همراه اول می‌توانید شارژ تهیه کنید و مستقیما آن را به شماره خود انتقال دهید. برای این‌ کار باید به آدرس اینترنتی فروشگاه یا اپلیکیشن همراه من مراجعه کنید.

  • اپلیکیشن‌های پرداخت غیرحضوری: اپلیکیشن‌های خدمات پرداخت غیرحضوری مانند سوپر اپلیکیشن تاپ از دیگر ابزارهایی هستند که باکمک آن‌ها می‌توان خرید شارژ مستقیم همراه اول را در کوتاه‌ترین زمان انجام داد.

  • کد دستوری: با استفاده از کدهای دستوری نیز می‌توان خرید شارژ را به‌طور مستقیم انجام داد، اما با توجه به لزوم داشتن رمز دوم اینترنتی، این روش کمی دشوار است.

هزینه بسته‌های مختلف شارژ همراه اول

بسته‌های شارژ همراه اول در قالب بسته‌های 5000، 10000، 20000، 50000 و 100000 تومانی به‌صورت پیش‌فرض ارائه می‌شوند، اما مشتریان این امکان را دارند، مبالغ دلخواهی که از 5000 تومان کمتر نباشند و مضربی از 100 تومان باشند را نیز به‌عنوان شارژ خریداری کنند؛ در نظر داشته باشید که مبلغی به‌عنوان کارمزد تراکنش در خرید اینترنتی به هزینه اصلی شارژ افزوده می‌شود. درصورت خرید مستقیم شارژ همراه اول، مبلغ فورا به حساب شماره شما افزوده می‌شود.

تاپ؛ بهترین و سریع‌ترین راه برای خرید انواع شارژ و بسته

همان‌طورکه گفته شد، روش‌های مختلفی برای خرید شارژ مستقیم همراه اول وجود دارد که استفاده از سوپر اپلیکیشن تاپ یکی از آن‌هاست. با استفاده از این نرم‌افزار علاوه‌بر خرید انواع شارژ، امکان تهیه انواع بسته‌های مکالمه، اینترنت و… نیز برای کاربران وجود دارد

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

عضویت در خبرنامه

لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

همچنین شاید دوست داشته باشید!