علت قطع تماس در گوشی شیائومی

راه حل هایی برای رفع مشکل call ended در شیائومی

آموزش
5 دیدگاه

اگه شما هم از موبایل‌های شیائومی استفاده کنین و یا به دنبال خرید گوشی هستین، ممکنه با مشکل قطع شدن تماس در گوشی شیائومی رو به رو شده باشین و در این حالت ناگهان موقع صحبت کردن، صدای طرف مقابل‌تون رو دیگه نمی‌شنوین. این ایراد، می‌تونه مربوط به تمامی مدل‌های موبایل این برند باشه که البته در بیشتر مواقع به راحتی قابل حله. در ادامه‌ی این مقاله برای رفع مشکل call ended در گوشی شیائومی و راه حل این مشکل همراه‌ من باشین.

اولین مشکل فاصله‌ی زیاد با برج آنتن اپراتور

فاصله زیاد با برج آنتن

اگه دیدین بعد از چند ثانیه، قطع شدن تماس اتفاق افتاد، این مشکل می‌تونه به دلیل فاصله‌ی زیاد با برج اپراتور رخ داده باشه. در این حالت سیگنال گوشی موبایل ضعیف می‌شه و یا قابل تشخص نیست. قرار گرفتن در محیطی که شرایط جوی نامناسب، ساختمان‌های بلند یا موانع طبیعی مثل کوه و پوشش متراکم درخت داره هم در قطع شدن تماس در گوشی شیائومی موثره.

جدیدترین مدل های گوشی شیائومی رو میتونین در سایت ایسل مشاهده کنین: قیمت گوشی شیائومی

ساده‌ترین دلیل قطع شدن تماس در موبایل‌های شیائومی

علت قطع شدن تماس گوشی شیائومی

یکی دیگه از دلایلی که خیلی ساده‌ست و ممکنه شما به خاطرش دچار مشکل قطع شدن تماس در گوشی شیائومی شده باشین، لمس تنظیمات MUTE یا قطع میکروفون هست. اگه مخاطب اعلام کرد صدای شما رو نمی‌شنوه، بهتره اول صفحه‌ی تلفن‌تون رو بررسی کنین که MUTE اون غیر فعال باشه؛ چون اگه گوشی با پوست صورتتون در تماس باشه، امکان به وجود اومدن این مسئله در مکالمه وجود داره.

 شاید این مقاله رو هم دوست داشته باشین : دلیل متصل نشدن گوشی شیائومی به اینترنت

بررسی صدای مکالمه‌ی تلفن همراه

بررسی صدای مکالمه گوشی شیائومی

یکی دیگه از علت‌هایی که در عدم بر قراری تماس در گوشی شیائومی موثره، تنظیمات صدای مکالمه‌ست. صدای تماس رو با کلید volume up زیاد کنین، احتمال داره علت کم شدن یا قطع شدن صدا موقع مکالمه، مربوط به این تنظیمات باشه. درصورتی که حالت do not disturb در تلفن شیائومی روشنه، صفحه‌ی اعلانات رو پایین بکشین و DND یا همون Do Not Disturb رو غیرفعال کنین. در برخی از موارد دیده شده که حالت سایلنت هم می‌تونه باعث اختلالاتی در صدای تماس گوشی بشه به همین دلیل بهتره مطمئن بشین که گوشی هنگام تماس بر روی حالت بی صدا نباشه.

استفاده از هدفون معیوب و قطع شدن صدای مکالمه گوشی

درصورتی که از هدفون در زمان مکالمه استفاده می‌کنین، مطمئن بشین که مشکل قطع شدن تماس در گوشی شیائومی به دلیل استفاده از هدفون خراب نباشه. برای اطمینان از سالم بودن هدفون، یک‌بار اون رو بدون هدفون تست کنین. اگه در این حالت موقع مکالمه صدا دریافت بشه، یعنی مشکل از هدفون مورد استفاده بوده. در این حالت چک کنین که جک 3.5 میلی‌متری هم به دلیل گرد و غبار کارایی خودش رو از دست نداده باشه. اگه بدون هدفون هم صدایی دریافت نکردین، گوشی شیائومی شما مشکل سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری داره.

 ممکنه این مطلب هم به دردتون بخوره: عمر مفید گوشی شیائومی چقدر است؟

قطع شدن تماس بعد از یک ساعت

قطع شدن تماس بعد از یک ساعت

اگه ناگهان متوجه قطع شدن تماس در گوشی شیائومی شدین، به زمان مکالمه توجه کنین. اگه زمان صحبت کردن یک ساعت شده باشه، قطع شدن خودکار توسط اپراتور‌های تلفن همراه اتفاق افتاده و تلفن شما هیچ مشکلی نداره.

حل قطع تماس در گوشی شیائومی با غیر فعال کردن گزینه

بعضی از تنظیمات گوشی مثل تماس تصادفی یا قطع کردن تماس‌ صوتی وجود داره که با مدیریت اون‌ها می‌تونین مشکل قطع شدن تماس در گوشی شیائومی رو برطرف کنین. در ادامه چهار مورد از تنظیماتی که غیر فعال کردن اون‌ها به حل مشکل قطع شدن تماس کمک می‌کنه رو آوردیم.

۱) غیر فعال کردن گزینه‌ی Power button ends call

غیر فعال کردن power button

با فعال بودن این گزینه، این امکان وجود داره که با دکمه‌ی پاور یا همون خاموش و روشن کردن نمایشگر، به تماس پایان بدین. با فعال بودن این قابلیت در بعضی از تلفن‌های شیائومی، قطع شدن تماس در گوشی شیائومی اتفاق میفته. برای خاموش کردن این گزینه، اول به قسمت Settings برین. بعد گزینه‌ی  additional settings رو انتخاب کنین. در ادامه به بخش accessibility رفته و power button ends call رو غیر فعال کنین.

۲) غیر فعال کردن گزینه‌ی Double tap screen to wake

غیر فعال کردن double-tab

با روشن بودن این ویژگی وقتی که نمایشگر خاموشه و به صفحه نمایش دوبار ضربه بزنین، صفحه نمایش روشن می‌شه. در زمان فعال بودن این گزینه‌، موقع صحبت با تلفن، ممکنه تلفن به گوش شما چند بار برخورد کنه و باعث اختلال در عملکرد این قابلیت بشه. برای پیش نیومدن این مشکل بهتره به Settings برید و Display رو انتخاب کنین و این گزینه‌ رو غیر فعال کنید.

۳) غیر فعال کردن گزینه‌ی Smart cover mode

Smart Coverها یا همون کیس‌های هوشمند، لوازم جانبی هستن که با قرار گرفتن روی صفحه‌ی نمایش، تلفن هوشمند خودکار خاموش میشه و یا نمایشگر اطلاعاتی مثل ساعت رو نشون می‌ده. با فعال بودن این گزینه، گوشی برای ارائه‌ این قابلیت نیاز داره که تلفن همراه متوجه بشه، کی کاور بر روی صفحه نمایش قرار گرفته به همین دلیل موقع نزدیک شدن گوش در زمانی که با تلفن صحبت می‌‌کنین، ممکنه تلفن درست تشخیص نده و قطع شدن تماس در گوشی شیائومی اتفاق بیفته. برای جلوگیری از این مشکل، به Settings برید و وارد Lock screen & passwords بشین و adances Smart cover mod رو خاموش کنین.

۴) غیر فعال کردن گزینه‌ی Pocket mode 

غیر فعال کردن pocket mode

احتمالا برای شما هم پیش اومده باشه که زمانی تلفن هوشمندتون رمز نداره و اون رو داخل جیب‌تون گذاشته باشین، خودکار شماره‌ی کسی گرفته شده و یا یک برنامه‌ی خاص گوشی باز بشه. با وجود روشن بودن قابلیت Pocket mode، تلفن همراه تشخیص می‌ده که چه زمانی گوشی رو داخل کیف یا جیب خودتون قرار دادین تا دیگه اتفاق‌هایی مثل تماس خودکار و… رخ نده.

اما این گزینه با تموم خوبی‌هایی که داره ممکنه اختلالاتی در هنگام مکالمه ایجاد کنه و حتی موجب قطع شدن تماس در گوشی شیائومی بشه به همین سبب بهتره به Settings رفته و بر روی گزینه‌ی Lock screen & passwords ضربه بزنین. حالا وارد بخش Advances Pocket mode بشین و این گزینه رو غیر فعال کنین.

تست اسپیکر گوشی‌های شیائومی

اگه با مشکل قطع شدن تماس در گوشی شیائومی مواجه شدین و یا موقع مکالمه صدای مخاطب‌تون رو نمی‌شنوین، ممکنه تلفن شما دچار مشکل سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری شده باشه. به این منظور، باید تست‌هایی بر روی گوشی موبایل انجام بشه تا دلیل قطع شدن تماس در گوشی شیائومی مشخص بشه.

تست اسپیکر گوشی شیائومی با استفاده از کد دستوری

تست اسپیکر گوشی شیائومی با استفاده از کد دستوری

با استفاده از کد دستوری *#*#6484#*#* میشه اسپیکر گوشی شیائومی رو تست کرد و از درست عمل کردن اون اطمینان حاصل کرد. بعد از زدن گزینه‌ی تماس با این کد، صفحه‌ای برای تست سخت‌افزار تلفن باز می‌شه. گزینه‌ی Main Mic Speaker Feedback Test رو انتخاب کنین و صفحه‌ی باز شده رو ببندین و تلفن رو خاموش و روشن کنین.

حالا باید مجددا کد دستوری رو وارد کنین و گزینه‌ی Main Mic Speaker Feedback Test رو انتخاب کنین تا ببینین صدایی از اسپیکر گوشی می‌شنوین یا نه. اگر صدایی نشنیدین یعنی تلفن شما مشکل سخت‌افزاری داره و باید اون رو برای تعمیر به افراد متخصص بسپارین. اما اگه صدایی از گوشی تلفن اومد یعنی مشکل نرم‌افزاری وجود داره که باید به حل اون بپردازین.

به این مطلب هم سر بزن: بهترین گوشی شیائومی

حل مشکل نرم افزاری اسپیکر

در بیشتر مواقع، مشکلات نرم‌افزاری اسپیکر به دلیل باگ سیستم عامل و یا اپلیکیشن دستگاه به وجود میاد. اولین راه حل اینه که گوشی خودتون رو همیشه آپدیت نگه‌دارین. به این منظور، آخرین نسخه‌ی منتشر شده به‌روزرسانی رو دریافت کنین تا باگ‌ها و ایرادات فنی موبایل برطرف بشه.

بعد از به‌روزرسانی، به بخش تنظیمات برین و بعد از وارد شدن به بخش Apps، برنامه‌ی Phone رو پیدا کنین و وارد اون بشین. حالا وارد Storage بشین و با استفاده از Clear Data تمام اطلاعات موجود این برنامه رو بازنشانی کنین. احتمالا بعد از انجام کارهای گفته شده، علت تماس پایان یافت چیست در شیائومی برای شما حل می‌شه.

اپلیکیشن Phone گوگل برای تماس تلفنی

اپلیکیشن phone برای تماس تلفنی

اگه با وجود تمام راه‌های گفته شده مشکل قطع شدن تماس در گوشی شیائومی برای شما حل نشه، می‌تونین با استفاده از یک برنامه‌ی ثانویه مانند اپلیکیشن تلفن گوگل (Google Phone) برای تماس تلفنی استفاده کنین. این برنامه یکی از برنامه‌‌های تماس برای اندرویده که با استفاده از اون امکاناتی مثل مقابله با اسپم، تماس ویدیویی از طریق سرویس Google Dou و همچنین قابلیت کوچک کردن صفحه‌ی تماس تلفنی در اختیارتون قرار می‌گیره.

ریست فکتوری گوشی برای حل مشکل قطع شدن تماس

بهتره قبل از زدن گزینه‌ی بازگشت به کارخونه گوشی، تموم برنامه‌های تلفن شیائومی خودتون رو اسکن و یا در صورت لزوم حذف کنین. اگه با این کار مشکل قطع شدن تماس در گوشی حل نشد، می‌تونین تلفن‌تون رو ریست فکتوری کنین. فقط به یاد داشته باشین از اطلاعات مهم‌تون یک نسخه تهیه کنین تا با پاک شدن تمام فایل‌ها، با مشکلی مواجه نشین.

جمع بندی

در این مقاله راه حل علت تماس پایان یافت چیست در شیائومی رو بررسی کردم. وقتی که با مشکل قطع شدن تماس در گوشی شیائومی مواجه می‌شین، بهتره اول مسائل ساده مثل داشتن آنتن، MUTE نبودن گوشی، بررسی هدفون مورد استفاده رو بررسی کنین و در ادامه مواردی که نشون دهنده‌ی مشکلات نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری هستن رو کنترل کنین. در آخر اگه موفق به رفع مشکل نشدین، گوشی شیائومی‌تون رو به یک متخصص بسپارین.

4/5 - (2 امتیاز)

5 دیدگاه. Leave new

 • سلام وقتتون بخیر گوشیم شیائومی نوت ۱۱ اس
  چند وقتیه که میخوام تماس بگیرم گوشی انگار آنتن نداره آنتن دارم ولی اصلا بوق نمیخوره بعد یک دقیقه خودکار قطع میشه بنظرتون چطور مشکلمو حل کنم

  پاسخ
  • منم همین مشکل رو با note 13 5G دارم. تماس های ورودی اوکی هست اما خروجی رو نمی تونم برقرار کنم. وقتی گوشی رو خاموش روشن می کنم برای نیم ساعت درست میشه و بعدش دیگه تماس های خروجی با پیغام «پایان تماس» برقرار نمیشه.

   پاسخ
 • سلام گوشی من پوکو x5 وقتی بیشتر از ۱۶ دقیقه حرف میزنم خودکار تماس قطع میشه باید چیکار کنم

  پاسخ
 • من گوشیم poco f3 شیائیمی هست وقتی کسی با من تماس میگیره یا من میخام با کسی تماس بگیرم یا اصلا زنگ نمیخوره یا زنگ میخوری بعد از دو ثانیه قطع میشه و انتن گوشیم در هر دو حالت کلا میپره مشکل از چیه؟

  پاسخ
 • حمزه لویی
  آبان 15, 1402 11:02 ق.ظ

  مطالبتون کامل بود،فقط چون زبان گوشی ها فارسی هست کاش شماهم مراحل حل مشکل روبه فارسی میفرمودین،گوشی من نت8tهست موقع تماس گرفتن بین انتخاب مخاطب و گرفتن تماس باسیمکارت مورد نظر مدت دو دقیقه زمان میبره و طولانی میشه ،این مشکل راه حلی داره

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

پربازدیدترین ها

عضویت در خبرنامه

لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

همچنین شاید دوست داشته باشید!