در عصری که تلفن‌های همراه به بخش جدای ناپذیر زندگی بشر تبدیل شده‌اند و کاربران حجم بالایی از کارها و گفتگوهای خود را در آن ثبت می‌کنند عوض کردن گوشی موبایل با یک گوشی جدید می‌تواند یک تجربه ناراحت کننده باشد، به‌خصوص اگر گوشی جدید شما سیستم عاملی متفاوت از گوشی قبل داشته باشد، حتی ممکن است بعضی از کاربران از تغییر گوشی خود به‌دلیل عدم توانایی انتقال اطلاعات به سیستم عامل جدید پشیمان شوند.

به‌طور کلی در گذشته، امکان انتقال تاریخچه واتساپ و بیشتر برنامه‌های دیگر از آیفون به اندروید غیرممکن بود و شما با تغییر گوشی و سیستم عامل نمی‌توانستید چیزهایی مانند تاریخچه چت واتس اپ، خاطرات، عکس‌ها، پیام‌های صوتی و مکالمات با دوستان و خانواده را به گوشی جدید منتقل کنید و این موضوع می‌توانست برای بسیاری از کاربران آزار دهنده باشد، اما واتساپ در طی جدیدترین اخباری که منتشر کرده است این مشکل بزرگ را برای کاربران خود حل کرده است به این مفهوم که امکان انتقال تاریخچه چت‌های واتساپ از آیفون به هر گوشی مجهز به اندروید ۱۲ اکنون در دسترس است و شما به آسانی به کمک روشی که در ادامه توضیح می‌دهیم می‌توانید اطلاعات Whatsapp، اطلاعات حساب، عکس نمایه، چت‌های فردی، چت‌های گروهی، سابقه چت، رسانه و تنظیمات را از اندروید به iOS منتقل کنید.

در فرایند انتقال تاریخچه چت واتساپ از آیفون به گوشی‌های دارای اندروید 12، داده‌ها به‌طور ایمن بین تلفن‌ها جا به جا می‌شوند و گوگل می‌گوید که توافقات خوبی با واتساپ انجام داده تا اطمینان حاصل کند که از فرایند انتقال محافظت می‌شود و هیچ شخص دیگری نمی‌تواند به اطلاعات و فایل‌های شما دسترسی داشته باشد. به این ترتیب تاریخچه چت به‌سادگی از گوشی آیفون به اندروید کپی می‌شود و در حالی که انتقال در حال انجام است، آیفون توانایی دریافت پیام‌های جدید را از آن نقطه به بعد از دست می‌دهد.

 

آموزش انتقال مکالمات اپلیکیشن واتس‌آپ از آیفون به اندروید 12

انتقال تاریخچه واتس اپ از آیفون

برای انتقال اطلاعات واتساپ از ایفون به اندروید 12، شما به کمک یک کابل USB-C نیاز دارید تا بتوانید داده‌های WhatsApp خود را به گوشی جدید منتقل کنید. برای شروع، فقط باید گوشی آیفون را با استفاده از کابل USB-C به گوشی اندرویدی جدید وصل کنید. دستگاه Android یک کد QR را نمایش می‌دهد که باید آن را با گوشی آیفون اسکن کنید و صبر کنید تا واتس اپ روی سیستم عامل اندروید راه اندازی شود.

سپس پیغامی روی صفحه نمایش گوشی ظاهر می‌شود که در صورت تاییدکردن آن توسط شما، گوشی اندروید به‌طور خودکار همه برنامه‌ها را با نسخه آن‌ها در Google Play مطابقت داده و نصب می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد تا به راحتی تاریخچه پیامک‌ها و برنامه‌های پیام رسان خود را همراه با عکس‌ها، ویدیوها، مخاطبین، تقویم‌ها و موارد دیگر به گوشی جدید خود منتقل کنید. لازم به ذکر است که امکان انتقال تاریخچه واتساپ از اندروید به آیفون نیز امکان پذیر می‌باشد.