چگونه می بند 5 و 6 را به گوشی موبایل متصل کنیم؟

آموزش راه اندازی و اتصال می بند ۵ و ۶ به گوشی موبایل

گجت‌های هوشمند امروزه جایگاه ویژه‌ای نزد مردم دارند؛ چرا که باعث سهولت در روند زندگی آن‌ها خواهند بود. یکی از این وسایل جانبی بسیار کاربردی دستبند هوشمند است که استفاده از آن شما را از برخی وسایل جانبی دیگر بی‌نیاز می‌کند. از جمله محصولات محبوب و پرطرفدار برند شیائومی مچ‌بندهای هوشمند هستند. شیائومی به طور کلی نام مچ‌بندهای تولیدی خود را می بند گذاشته است. این شرکت به فراخور نیاز مخاطبان همواره در حال طراحی نوع جدیدی از می بندها است و از این رو سهم زیادی از بازار دستبندهای هوشمند را در اختیار دارد. می بند 5 و 6 آخرین و جدیدترین نسخۀ مچ بندهای هوشمند شیائومی است. اما برخی کاربران برای اتصال این مدل از می بند به گوشی خود دچار چالش شده‌اند. در این بخش قصد داریم آموزش راه اندازی و اتصال می بند ۵ و ۶ به گوشی موبایل را به صورت مرحله به مرحله شرح دهیم تا شما با طی‌کردن آن‌ها به راحتی از امکانات این مچ‌بندهای هوشمند استفاده کنید.

 

 

می بندها و علت محبوبیت آن‌ها

این که گوشی‌های هوشمند تا چه حد در زندگی ما نقش دارند امری انکارناشدنی است. پس از گوشی‌های موبایل این گجت‌های پوشیدنی هستند که توانسته‌اند در بازار محبوبیت ایجاد کنند. این که با استفاده از یک مچ بند بتوان تماس‌ها و پیام‌ها را بررسی کرد، میزان فعالیت روزانه را تحت نظر قرار داد و … همگی از جمله علت‌های محبوبیت این محصول است. اما چرا می بندها تا این حد پرطرفدارند؟ شیائومی می بندها را به‌گونه‌ای طراحی کرده است که قابلیت‌های بسیار زیادی دارند و در صورتی که کاربر آموزش راه اندازی و اتصال شیائومی 6 و Mi Band5 به موبایل را دیده باشد می‌تواند از تمامی این قابلیت‌ها استفاده کند.

 

 

آموزش راه اندازی و اتصال می بند ۵ و ۶ به گوشی موبایل

 

آموزش راه اندازی و اتصال شیائومی 6وMi Band5 به موبایل

 

مچ بندهای می بند به خودیِ خود کارایی دارند و اگر به گوشی هوشمند متصل نشوند نیز می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. علت اتصال این مچ‌بندها به گوشی موبایل این است که برخی از این قابلیت‌ها فقط از طریق اتصال به گوشی کاربرد دارند. اگر می بند 5 یا 6 دارید و می‌خواهید آن را به گوشی موبایل اتصال دهید به صورت گام به گام آموزش راه اندازی و اتصال می بند ۵ و ۶ به گوشی موبایل را در این بخش دنبال کنید:

گام اول) اولین قدم برای اتصال می بند به گوشی این است که از برنامۀ گوگل پلی در گوشی‌های اندروید و اپ استور در آیفون اپلیکیشن Mi Fit دانلود کنید. البته Mi Fit تنها برنامه‌ای نیست که برای اتصال می بند بتوان از آن استفاده کرد. برنامۀ Xiaomi Wear اپلیکیشن دیگری است که برای اتصال می بند 5 و 6 و حتی می بندهای 2 و 3 کاربرد دارد. در صورتی که به هر علتی نتوانستید یکی از این دو برنامه را نصب کنید از برنامه‌های دیگری نظیر Google Fit، Fit Pro، Health، Master استفاده کنید. البته خود شیائومی بر نرم‌افزار Mi Fit تاکید کرده است.

گام دوم) در گام دوم آموزش راه اندازی و اتصال mi band ۵ و ۶ به گوشی موبایل، برند گوشی شما اهمیت پیدا می‌کند. در صورتی که گوشی شما از نوع شیائومی باشد باید نام کاربری و رمز عبور اکانت شیائومی خود را وارد کنید. اگر در شیائومی Mi Account ندارید یک حساب کاربری ایجاد کنید و سپس به برنامۀ Mi Fit ورود کنید. (در بخش تنظیمات گوشی شیائومی در قسمت Mi Account می‌توانید حساب کاربری جدید ایجاد کنید.) اما اگر گوشی شما از برند دیگری مانند سامسونگ یا ال‌جی یا… باشد حتماً باید یک حساب Mi Account روی گوشی ایجاد کنید.

گام سوم) مرحلۀ آخر آموزش راه اندازی و اتصال می بند ۵ و ۶ به گوشی موبایل، ورود به برنامۀ Mi Fit و انتخاب گزینۀ Add new device است. گزینۀ Band را انتخاب کنید و گوشی خود را به ساعت هوشمند نزدیک کنید. هنگامی که گوشی را نزدیک می‌کنید در ساعت خود لرزشی را احساس می‌کنید که نشانۀ اتصال موفق این دو به یکدیگر است. در این لحظه روی صفحۀ ساعت می بند پیامی خواهید دید که دربارۀ امنیت اتصال از شما می‌پرسد و باید آن را تأیید کنید تا به این برنامه اجازۀ اتصال دهید. به این ترتیب مراحل اتصال گوشی به ساعت هوشمند تکمیل می‌شود.

یکی از قابلیت‌های ساعت هوشمند این است که می‌توانید نوتیفیکیشن تماس‌ها و پیام‌های خود را روی صفحۀ آن ببینید. برای دسترسی به این قابلیت وارد Mi Fit شوید و گزینۀ نوتیفیکیشن را فعال کنید.

 

 

اتصال گوشی به مچ‌بند هوشمند از طریق بلوتوث

 

آموزش راه اندازی و اتصال mi band ۵ و ۶ به گوشی موبایل

 

برخی افراد معتقدند که اتصال گوشی و ساعت هوشمند از طریق بلوتوث انجام می‌شود. این عقیده درست است اما فقط برای قابلیت‌ اشتراک‌گذاری بعضی از اطلاعات مانند شرایط سلامتی جسمی، میزان کیفیت خواب و دریافت نوتیفیکیشن‌ها. برای دیگر قابلیت‌ها فقط می‌توان با طی‌کردن این سه مرحله میان ساعت هوشمند و گوشی اتصال را برقرار کرد.

 

 

اگر میان می بند و گوشی اتصال برقرار نشد چه کنیم؟

چند علت اصلی برای متصل نشدن می بند به گوشی وجود دارد که ما در این بخش به این علت‌ها و راه‌حل رفع این مشکلات می‌پردازیم:

  1. نیاز به ری‌بوت‌شدن دارد: اگر تمام مراحل بالا را انجام دادید و گوشی شما باز هم متصل نشد می‌بایست می بند را ری‌بوت کنید. پس از آموزش راه اندازی و اتصال می بند ۵ و ۶ به گوشی موبایل آموزش بعدی نحوه ری‌بوت‌کردن می بند 5 و 6 است.

برای ری‌بوت‌کردن می بند 5 ابتدا نمایشگر ساعت را چند ثانیه لمس کنید تا می بند روشن شود. پس از روشن‌شدن نمایشگر با انگشت صفحه را به سمت بالا ببرید و روی گزینۀ More ضربه بزنید. این مرحله برای می بند سری 6 متفاوت است. به طوری که گزینۀ More را نخواهید دید و یک‌سره به مرحلۀ بعدی می‌روید. در مرحله بعدی (در می بند 5 پس از انتخاب More و در می بند 6 پس از لمس چندثانیه‌ای صفحه) صفحه را به پایین ببرید و وارد بخش تنظیمات می بند خود شوید. در بخش تنظیمات گزینۀ Reboot را انتخاب کنید. انتخاب این گزینه باعث ری استارت شدن می بند خواهد شد و همین امر مشکل را حل می‌کند. سپس با طی کردن مراحل گفته شده در بالا می‌توانید می بند را به گوشی هوشمند خود متصل کنید.

  1. لازم است می بند را شارژ کنید: گاهی علت متصل نشدن می بند به گوشی این است که این گجت شارژ کافی برای دریافت اطلاعات و اتصال به گوشی ندارد و راه‌حل شارژ کردن می بند است.
  2. روشن‌بودن بلوتوث: در بخش آموزش راه اندازی و اتصال می بند ۵ و ۶ به گوشی موبایل گفتیم که نیازی به روشن‌بودن بلوتوث برای اتصال این دو دستگاه هوشمند وجود ندارد. گاهی شما در حین اتصال با یک پیغام خطا مواجه می‌شوید که به بلوتوث دستگاه مرتبط است و برای رفع این خطا باید بلوتوث گوشی خود را خاموش کنید.
  3. فایل‌های مزاحم انباشته شده‌اند: علت بعدی می‌تواند جمع‌شدن تعداد زیادی از فایل‌های مزاحم در گوشی موبایل باشد. در این حالت می‌توانید به‌سادگی وارد بخش تنظیمات خود شوید و با انتخاب برنامۀ Mi Fit فایل‌های مزاحم یا همان cache را پاک کنید و مجدداً سه مرحلۀ اتصال می بند به گوشی را طی کنید.
  4. مشکل از تلفن همراه شما است: اگر هیچ‌کدام از حالات زیر وجود نداشت و باز هم نتوانستید می بند را به گوشی موبایل خود وصل کنید بهتر است آن را به یک دستگاه موبایل دیگر اتصال دهید. چنانچه متصل نشد مشکل از می بند و اگر وصل شد مشکل از گوشی موبایل شما است. البته اگر می بند را به گوشی دیگری وصل کردید برای اتصال مجدد به گوشی خود به برنامۀ Mi Fit آن دستگاه مراجعه کنید و گزینۀ unpair را بزنید.

 

 

فرق بین می بند سری 5 با می بند سری 6

 

آموزش راه اندازی و اتصال می بند ۵ و ۶ به گوشی موبایل

 

همان‌طور که ملاحظه کردید ما در این مقاله آموزش راه اندازی و اتصال می بند ۵ و ۶ به گوشی موبایل رابه طور همزمان توضیح دادیم؛ اما نمی‌توان گفت که می بند 5 و 6 کاملاً با هم برابر هستند. برخی از تفاوت‌های می بند 6 با سری قبل از خود عبارت‌اند از: داشتن صفحه نمایش بزرگ‌تر، شارژماندن در مدت زمانی طولانی‌تر، بهبودیافتن سنسور پایش ضربان قلب، کنترل استرس کاربر، توانایی پشتیبانی از انواع فعالیت‌های ورزشی، پشتیبانی از نوتیفیکیشن‌ها با زبان فارسی که برای سری 5 امکان‌پذیر نبود و… .

این نکته را در نظر داشته باشید که برای اتصال راحت می بند 5 و 6 به گوشی باید بلوتوث دستگاه شما حداقل 5 باشد. همان‌طور که در بالا اشاره کردیم نیازی نیست بلوتوث گوشی دائم روشن باشد اما برای امکان‌پذیربودن اتصال می بند 5 و 6 به گوشی لازم است بلوتوث شما پیشرفته باشد. در صورتی که اتصال به بلوتوث به درستی صورت نمی‌گیرد در قسمت تنظیمات بلوتوث مشکل را بررسی کنید و توجه کنید که در مقابل گزینۀ Mi Band چه نوشته شده و مطابق همان عمل کنید.

 

 

جمع‌بندی

می بند 5 و 6 جدیدترین مچ‌بندهای شیائومی هستند که در حین تولید آن‌ها تلاش شد که بهترین کارایی را داشته باشند. اگر مخاطب نتواند این گجت را به گوشی موبایل خود متصل کند، از بسیاری از امکانات این محصول بی‌بهره خواهد ماند. از این رو، در این بخش به صورت قدم‌به‌قدم آموزش راه اندازی و اتصال می بند ۵ و ۶ به گوشی موبایل را شرح دادیم، خطاهای احتمالی را نام بردیم و نحوۀ رفع این خطاها را نیز توصیف کردیم. به خاطر داشته باشید که این گام‌ها برای تمام می بندهای شیائومی صدق می‌کند و فقط مختص مدل 5 و 6 نیست. همچنین شما می‌توانید این می بندها را به هر برندی از گوشی متصل و از امکانات آن استفاده کنید.

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.