روش های حذف تبلیغات شیائومی

روش های حذف تبلیغات شیائومی

روش های حذف تبلیغات شیائومی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های کاربران گوشی‌های شیائومی محسوب می‌شود. اگر از گوشی‌های برند شیائومی استفاده کرده باشید، حتما در بخش‌ها و برنامه‌های مختلف گوشی با تبلیغات گوناگونی روبه‌رو شده‌اید. بسیاری از کاربران پس از خرید گوشی‌های شیائومی و مشاهده تعداد زیادی از تبلیغات که هنگام مراجعه به اکثر اپلیکشن‌ها نمایش داده می‌شوند، احساس نارضایتی می‌کنند. بسیاری از تبلیغاتی که درباره آن‌ صحبت کردیم، در رابط کاربری MIUI به نمایش در می‌آیند. این سیستم از برنامه‌های پیش فرض نصب شده، بر روی گوشی‌های شیائومی است؛ لذا بسیاری از کاربران در سراسر جهان با این مشکل مواجه می‌باشند. در راستای نارضایتی کاربران در پی نمایش این تبلیغات، بر آن شدیم تا در این مقاله از ایسل به بررسی روش‌های مختلف حذف این تبلیغات بپردازیم. پس برای اینکه بتوانید، برای همیشه این تبلیغات پر حجم را از گوشی و سیستم عامل خود حذف کنید، همراه ما باشید.

 

آشنایی با روش‌های حذف تبلیغات شیائومی

حذف تبلیغات در گوشی شیائومی

کمپانی شیائومی راهکاری که منجر به حذف 100 درصدی تبلیغات از رابط کاربری شود، ارائه نکرده است. باتوجه به این موضوع ما در این مطلب نحوه غیرفعال کردن برخی از اپ‌های موجود در گوشی را معرفی و بررسی خواهیم کرد. اگر مراحل آن‌ را تا انتها پیش ببرید، موفق به حذف بخش زیادی از تبلیغات خواهید شد.

 

مسدود کردن اپلیکیشن MSA

مسدود کردن اپلیکیشن MSA در شیائومی

یکی از اصلی‌ترین اپ‌های موجود در گوشی شیائومی که ارتباط مستقیمی با رابط کاربری MIUI دارد، اپلیکیشن MSA است که مخفف شده MIUI System Ads می‌باشد. با غیر فعال کردن این اپلیکشن قسمت زیادی از تبلیغاتی که در رابط کاربری MIUI نمایش داده می‌شود، حذف خواهند شد. سیستم کنترلی این اپلیکیشن در قسمت تنظیمات گوشی قرار گرفته است، لذا برای غیرفعال کردن آن باید مراحل پایین را ادامه دهید. در مرحله اول و پس از ورود به بخش تنظیمات، به قسمت Additional Settings بروید. سپس در همین پنل بخش Authorization & revocation را انتخاب و MSA را غیرفعال نمایید.

 

محدود کردن تبلیغات در بخش دانلودها

محدود کردن تبلیغات در بخش دانلودها در شیائومی

یکی دیگر از روش های حذف تبلیغات شیائومی ، غیرفعال کردن تبلیغات موجود در قسمت Downloads گوشی است. برای مسدود کردن تبلیغات در این بخش، باید در ابتدا به قسمت Downloads مراجعه نموده و سپس در منوی 3 نقطه، گزینه Settings را انتخاب نمایید. در مرحله بعد پنجره‌ای برای شما باز می‌شود که باید گزینهShow recommended content را مسدود کنید. با محدود کردن این گزینه، بسیاری از محتواهای به نمایش درآمده که به نوعی محتواهای پیشنهادی برای شما محسوب می‌شوند، حذف خواهند شد.

 

غیر فعال کردن بخش تبلیغات در MIUI Themes

غیرفعال کردن بخش تبلیغات در MIUI Themes در شیائومی

تعداد زیادی از روش‌های حذف تبلیغات در گوشی Xiaomi، مرتبط با رابط کاربری MIUI هستند. در این روش، تبلیغاتی که مرتبط با تم‌ها در گوشی شیائومی می‌باشند، غیر فعال می‌شوند. برای حذف این تبلیغات، اپ MIUI را اجرا کرده و به منوی Account مراجعه کنید. در قسمت حساب‌ها، گزینه Settings را انتخاب و Recommendations را غیر فعال نمایید. با غیر فعال کردن این بخش، تبلیغات زیادی که به عنوان گزینه‌های پیشنهادی نمایش داده می‌شدند، حذف خواهند شد.

 

محدود کردن تبلیغات در قسمت Mi Video

محدود کردن تبلیغات در قسمت Mi Video

یکی دیگر از روش های حذف تبلیغات شیائومی مراجعه به اپلیکیشن Mi Video می‌باشد. برای حذف تبلیغات مرتبط با این بخش، باید به اپ Mi video مراجعه کرده و منوی Account را انتخاب کنید. سپس به گزینه Settings رفته و گزینه‌های Push message و Online Recommendation را انتخاب و غیر فعال کنید. با استفاده از این روش، تمام تبلیغاتی که باتوجه به وجود این اپ در پنل کاربری شما به نمایش در می‎آمدند، حذف خواهند شد.

 

مسدود کردن تبلیغات در Mi File Manager

مسدود کردن تبلیغات در Mi File Manager

برای اجرای یکی دیگر از ترفندهای حذف تبلیغات در گوشی Xiaomi باید به قسمت مدیریت پوشه‌های شخصی یا همان File Manager مراجعه کنید. بعد از ورود به این اپلیکیشن، از منوی سمت چپ گزینه Settings را انتخاب کرده و به بخش About رجوع نمایید. در این قسمت باید گزینه Recommendations را غیرفعال کنید. مانند تمام مواردی که در بالا گفتیم، در این اپلیکیشن نیز با غیرفعال کردن بخش پیشنهادات، بخش زیادی از محتواهای تبلیغاتی مرتبط، برای شما نمایش داده نخواهند شد.

 

غیر فعال کردن تبلیغات در بخش Mi Music

غیر فعال کردن تبلیغات در بخش Mi Music

یکی دیگر از روش های حذف تبلیغات شیائومی ، محدود کردن محتواهای تبلیغاتی مرتبط با بخش Music است. برای حذف تبلیغات این اپلیکیشن نیز باید از طریق منوی موجود در سمت چپ، به قسمت تنظیمات رفته و گزینه Advanced settings را انتخاب کنید. سپس در این بخش نیز گزینه پیشنهادات یا همان Recommendations را غیرفعال کنید. می‌توان گفت که نحوه حذف تبلیغات در گوشی شیائومی، تقریبا از یک الگوی واحد پیروی می‌کند.

 

حذف تبلیغات موجود در بخش Mi Browser

حذف تبلیغات موجود در بخش Mi Browser

وارد اپ Mi Browser شوید و سپس در سمت راست و پایین صفحه، گزینه منو را انتخاب کنید. در ادامه مانند موارد قبلی به بخش تنظیمات و Advanced بروید. برای حذف تبلیغات در گوشی شیائومی از طریق اپلیکیشن Mi Browser، باید گزینه Top sites order را انتخاب نمایید. پس از انتخاب Top sites order، قسمت Recommendations را غیرفعال کنید تا دیگر تبلیغات مربوط به این بخش نمایش داده نشوند.

 

محدود کردن تبلیغات Mi Security

محدود کردن تبلیغات Mi Security

برای حذف تبلیغاتی که مرتبط با بخش امنیت گوشی شیائومی هستند، باید در ابتدا به خود اپلیکیشن Mi Security مراجعه نمایید. سپس در بالای صفحه علامت چرخ دنده را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید. برای حذف تبلیغات این بخش، باید 2 مورد را غیر فعال کنید. در وهله‎‌ی اول بعد از ورود به بخش منو، روی Receive Recommendation کلیک کرده و آن را غیر فعال نمایید. سپس با مراجعه مجدد به منو و انتخاب بخش Cleaner و غیرفعال کردن قسمت Recommendation، می‎توانید تا حد زیادی از پخش تبلیغات این بخش جلوگیری کنید.

 

محدود کردن قدرت دستگاه در جمع‌آوری اطلاعات شخصی

حذف تبلیغات در گوشی شیائومی

یکی دیگر از روش های حذف تبلیغات شیائومی، جلوگیری از جمع‌آوری اطلاعات شخصی توسط گوشی است. برای انجام این کار، باید به تنظیمات مراجعه کنید و قسمت Additional Settings را انتخاب کنید. سپس در قسمت Privacy گزینه Ad services را پیدا کرده و بخش Personalized ad Recommendation را از حالت فعال بودن خارج بکنید. نکته‌ی مهمی که درمورد این روش حذف تبلیغات گوشی شیائومی وجود دارد، این است که غیر فعال کردن Personalized ad Recommendation، به صورت مستقیم در حذف تبلیغات موثر نیست. در واقع مسدود کردن این بخش، باعث می‌شود که نحوه کارکرد شما توسط گوشی ضبط نشود. در یک توضیح کلی می‌توان گفت که با استفاده از این روش، الگوی حرکتی شما در گوشی و موارد کارکرد شما از گوشی، دیگر ضبط و تشخیص داده نخواهد شد.

 

آیا روش های حذف تبلیغات شیائومی موثر واقع می‌شوند؟

شرکت تولیدکننده گوشی‌های شیائومی همواره به دنبال سود کمتر اما بازار گسترده‌تر است. این برند سالانه محصولات با کیفیت اما ارزان قیمت وارد بازار می‌کند؛ لذا حاشیه سود خود را در کمترین حد ممکن نگه می‌دارد. با در نظر گرفتن این موارد می‌توان نتیجه گرفت که برند شیائومی برای کسب درآمد، نیازمند منابع تامین‌کننده دیگری نیز می‌باشد. یکی از این منابع پر سود و درآمدزا، نمایش تبلیغات گسترده بر روی پنل‌های کاربری مشتریان خود است. همانطور که اشاره کردیم به طور کلی راهکارهای مشخصی برای حذف تبلیغات در گوشی شیائومی ارائه نشده است، اما با بهره‌گیری از ترفندهای ذکر شده، می‌توان مطلوب‌ترین نتیجه ممکن را دریافت کرد و تعداد این تبلیغات را به کمترین حد خود رساند. البته مد نظر داشته باشید که این تبلیغات و نحوه عملکرد آن‌ها درمدل‌های مختلف شیائومی متفاوت است. کمپانی شیائومی برای کشورهای گوناگون، مدل‌های مختلفی را طراحی کرده است و توانسته میلیون‌ها کاربر را به خود جذب کند. اما تقریبا بسیاری از کاربران از وجود تبلیغات در برنامه‌های این گوشی ناراضی هستند. بهره گرفتن از روش های حذف تبلیغات شیائومی تا حد زیادی این نارضایتی را کاهش خواهد داد.

 

آیا تبلیغات در پلتفرم‌های دیگری هم نمایش داده می‌شوند؟

یکی از سوالاتی که برای بسیاری از کاربران گوشی‌های شیائومی پیش می‌آید، این است که آیا تبلیغات در پلتفرم‌های دیگر هم وجود خواهند داشت؟ ممکن است برخی اوقات با نصب یک برنامه روی سیستم گوشی، تعدادی تبلیغ به شما نمایش داده شود. که به احتمال زیاد این مورد برای شما ناخوشایند خواهد بود. در این مورد هم جای نگرانی نیست؛ چرا که راهکاری برای حذف این تبلیغات نیز وجود دارد که در این قسمت بررسی خواهیم کرد. بهتر است در اولین قدم و پس از نصب یک برنامه یا اپلیکشن روی گوشی و مشاهده تبلیغات، به سرعت وارد بخش تنظیمات شوید و گزینهReceive Recommendation را غیر فعال کنید. در این حالت دیگر تبلیغات مربوط به آن اپ، روی گوشی شما نمایش داده نخواهد شد. با به کار بردن روشی که در بالا به آن‌ اشاره کردیم، دیگر زمان ورود به اپ مورد نظر در گوشی خود، با تعداد زیادی از تبلیغات روبرو نخواهید شد. این تبلیغات برای بسیاری از کاربران آزار دهنده خواهد بود؛ زیرا تعدد آن‌ها می‌تواند تمرکز کاربر را برهم بزند و از طرفی این تبلیغات گاها محتواهای اصلی گوشی را نیز می‌پوشانند. به طور مثال بسیاری از کاربران مدل‌های جدید این برند، ادعا می‌کنند که گاهی اوقات با ورود به فایل‌های شخصی، تبلیغات به سرعت نمایش داده می‌شوند و محتواهای اصلی را پنهان می‌کنند.

 

سخن پایانی

در این مقاله روش های حذف تبلیغات شیائومی را معرفی و بررسی نمودیم؛ چرا که این تبلیغات کارکرد خوب گوشی‌های شیائومی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهند و همچنین موجب نارضایتی کاربر هم می‌شوند. با بهره گرفتن از روش‌های ذکر شده می‌توانید به حذف تبلیغات در گوشی شیائومی بپردازید و هنگام مراجعه به اپلیکیشن‌های مختلف دیگر شاهد نمایش تبلیغات متعدد نباشید.

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.