در کامپیوتر خود به اینترنت دسترسی ندارید و بدون شبکه سرگردان هستید؟ باید بدانید که در جیب خود یک دستگاه متصل به اینترنت دارید که می‌توانید به کمک آن داده‌ها را به شکل ساده با سیستم رایانه به اشتراک بگذارید. برای استفاده از اینترنت گوشی نیاز به بهره‌گیری از قابلیت هات اسپات دارید. در گوشی‌های دارای سیستم عامل اندروید می‌توانید با مراجعه به تنظیمات هات اسپات در اندروید به راحتی اینترنت گوشی را با کامپیوتر خود به اشتراک بگذارید. در این مقاله می‌خواهیم در مورد شیوه فعال سازی هات اسپات و تنظیمات این بخش صحبت کنیم. در صورتی که قصد دارید داده تلفن همراه خود را بر روی سیستم رایانه به اشتراک بگذارید، مطالعه این مطلب به شما در انجام این کار کمک بسیاری می‌کند. همراه ایسل باشید.

 

هات اسپات چیست؟

نحوه فعال سازی و تنظیمات هات اسپات در اندروید

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن سخت افزار‌های پیشرفته، می‌توانید در کمترین زمان ممکن اینترنت گوشی موبایل خود را با دیوایس‌های دیگر به اشتراک بگذارید. در واقع اگر دارای تلفن هوشمند هستید، برای شیر کردن اینترنت نیاز به فعالسازی هات اسپات گوشی دارید. آشنایی با نحوه فعال سازی و تنظیمات هات اسپات در اندروید به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید در کمترین زمان ممکن به شبکه اینترنت دسترسی پیدا کنید. هات اسپات کردن گوشی هوشمند باعث می‌شود تا موبایل هوشمندتان به مودم وای فای تبدیل شود که بسیار کارآمد است. مانند مودم، دستگاه‌های مختلف می‌توانند با داشتن پسورد شبکه به راحتی به هات اسپات فعال شده، متصل شوند. اگر بخواهید از اینترنت پرسرعت بهره‌مند شوید، باید گوشی هوشمندتان قابلیت اتصال به اینترنت نسل 4.5 را داشته باشد.

 

نحوه راه‌ اندازی هات اسپات موبایل در اندروید

روش تنظیم هات اسپات در اندروید

بسیاری از کاربران سیستم عامل اندروید اگر بخواهند هات اسپات گوشی خود را فعال کنند، احتمالا در کشوی تنظیمات سریع می‌توانند به این قابلیت دسترسی پیدا کنند. سریع‌ترین شیوه برای فعالسازی هات اسپات استفاده از منوی سریع در تنظیمات است. در صورتی که تنظیمات گوشی شما به گونه‌ای است که در کشوی تنظیمات سریع به گزینه هات اسپات دسترسی ندارید، برای فعال سازی تنظیمات Hotspot در اندروید کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

 •   وارد بخش تنظیمات گوشی خود شوید.
 •   روی گزینه Network & internet ضربه بزنید.
 •   سپس در این بخش گزینه نقطه اتصال و اتصال به اینترنت (Hotspot & tethering) را انتخاب کنید.
 •   روی نقطه اتصال وای فای کلیک کنید.
 •   در این صفحه گزینه‌هایی برای روشن و خاموش کردن تنظیمات هات اسپات وجود دارند.
 •   تنظیمات هات اسپات در اندروید را می‌توانید در این صفحه شخصی سازی کرده و هات اسپات را روشن کنید.

مراحل دشوار در اینجا به پایان می‌رسد چرا که در این مرحله به راحتی می‌توانید گزینه هات اسپات را روشن کرده و داده‌های تلفن همراه را بر روی گجت‌های مختلف و سیستم رایانه به اشتراک بگذارید.

 

نحوه پیکربندی نقطه اتصال وای فای

فعال سازی تنظیمات Hotspot در اندروید

اگر برای نخستین بار از قابلیت هات اسپات گوشی خود استفاده می‌کنید، باید به بخش پیکربندی مراجعه کرده و یک نام مناسب و رمز عبور قوی برای هات اسپات خود انتخاب کنید. برای این کار کافی است در منوی نقطه اتصال موبایل، بر روی گزینه More که در سمت راست بالای صفحه قرار دارد ضربه بزنید. در این بخش گزینه پیکربندی هات اسپات (Configure Mobile hotspot) را انتخاب کنید و سپس یک نام کاربری مناسب و رمز عبور قوی برای هات اسپات خود تعیین کنید.

تنظیمات هات اسپات در اندروید به طور ثابت برای همه گوشی‌های موبایل اندرویدی فارغ از این که گوشی از چه برندی است، مشترک است و به راحتی می‌توانید طبق آموزش‌های بیان شده نسبت به فعالسازی هات اسپات اقدام کنید. در بحث اتصال کافی است یک رمز عبور قوی برای شبکه خود تعیین کنید تا افراد نتوانند به راحتی به آن متصل شوند. در بخش تنظیمات می‌توانید با فعال کردن گزینه مدیریت هات اسپات، در زمان‌هایی که به شبکه متصل نیستید به آسانی اتصال را قطع کنید.

 

اشتراک اینترنت گوشی اندروید از طریق کابل USB

تنظیمات Hotspot در اندروید

زمانی که توانستید تنظیمات Hotspot در اندروید را به درستی فعال کنید، برای این که بتوانید اینترنت را به دستگاه‌های فاقد وای فای متصل کنید نیاز است که از طریق کابل USB این کار را انجام دهید. به عنوان مثال اگر بخواهید داده‌های تلفن همراه را بر روی سیستم کامپیوتر فاقد وای فای به اشتراک بگذارید باید از کابل USB استفاده کنید.

یک سری تنظیمات کلیدی در شیوه اشتراک اینترنت اندروید از طریق USB وجود دارد که شناخت آن به شما کمک خواهد کرد تا در کمترین زمان ممکن بتوانید اتصال پایداری داشته باشید. جهت استفاده از این قابلیت کافی است تنظیمات هات اسپات در اندروید را به شکل زیر انجام دهید:

 • کابل USB را به گوشی و از طرف دیگر به سیستم رایانه متصل کنید.
 • کمی صبر کنید تا سیستم رایانه بتواند اتصال شما را به درستی تنظیم کند.
 • سپس به تنظیمات گوشی خود رفته و گزینه Network & internet را انتخاب کنید.
 • در این بخش بر روی گزینه Hotspot & tethering ضربه بزنید.
 • اکنون گزینه USB Tethering را انتخاب کنید.

این فرآیند باعث می‌شود تا بتوانید اتصال اینترنت را از طریق کابل USB به سیستم رایانه متصل کنید. البته باید خاطر نشان کرد که برای داشتن اتصال پایدار نباید سیم USB را در حین اتصال تکان دهید چرا که ممکن است باعث قطع شدن اتصال اینترنت شود.

 

روش تنظیم هات اسپات در اندروید قدیمی

فعال سازی تنظیمات Hotspot در اندروید

گوشی‌های جدید اندروید دارای سخت افزار لازم برای استفاده از قابلیت هات اسپات هستند اما در گذشته این موضوع رایج نبوده است. کسانی که دارای گوشی اندروید قدیمی هستند برای استفاده از اشتراک گذاری اینترنت گوشی باید از یک نرم افزار جانبی استفاده کنند. در واقع می‌توان گفت که تنظیمات هات اسپات در اندروید‌ قدیمی کمی متفاوت است. کسانی که دارای گوشی قدیمی اندروید با سیستم عامل پایین هستند ممکن است گزینه هات اسپات را نداشته باشند، در این صورت برای این که بتوانند داده‌های تلفن همراه خود را با سیستم رایانه و سایر گجت‌ها به اشتراک بگذارند نیاز به استفاده از یک نرم افزار جانبی دارند.

نرم افزارهای جانبی زیادی وجود دارند که می‌توانند اشتراک گذاری داده‌های تلفن همراه را انجام دهند، از این رو اگر بخواهید به بهترین و امن‌ترین نرم افزار دسترسی پیدا کنید، بهتر است از طریق فروشگاه Google Play اقدام به نصب نرم افزار جانبی داشته باشید. دقت داشته باشید که در هنگام استفاده از هات اسپات موبایل، رعایت امنیت ضروری است. برای این که اتصال پایداری داشته باشید و از دسترسی دیگران به اینترنت خود جلوگیری کنید، کافی است یک رمز عبور قوی برای هات اسپات گوشی خود تعیین کنید.

 

جمع بندی

زمانی که بخواهید داده‌های تلفن همراه خود را با سیستم رایانه و گجت‌های امروزی به اشتراک بگذارید، می‌توانید از شیوه اتصال هات اسپات استفاده کنید. در این مقاله به بررسی تنظیمات هات اسپات در اندروید پرداخته شده است تا به آسانی بتوانید داده‌های تلفن همراه خود را به اشتراک بگذارید. اگر دستگاه دریافت کننده اینترنت فاقد وای فای باشد، می‌توانید داده‌های تلفن همراه خود را از طریق کابل USB به اشتراک بگذارید. افرادی که دارای گوشی قدیمی اندروید هستند، برای این که بتوانند از این قابلیت کاربردی استفاده کنند، به ناچار باید از نرم افزارهای جانبی بهره‌مند شوند. جهت نصب نرم افزارهای جانبی کافی است از طریق فروشگاه گوگل نسبت به نصب اپلیکیشن مورد نظر خود اقدام کنید.