چگونگی فعال سازی هات اسپات در آیفون سوالی است که شاید ذهن شما را هم به خود مشغول کرده باشد. از همین رو قصد داریم در این مقاله از ایسل به صورت کامل نحوه فعال سازی و تنظیمات هات اسپات را مورد بررسی قرار دهیم. پس تا پایان ما را همراهی فرمایید.

 

هات اسپات چیست؟

اشتراک گذاری اینترنت به وسیله هات اسپات

هات اسپات یا همان HotSpot یک قابلیت و ویژگی در گوشی های آیفون است. این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید در شرایط و موقعیتی که شبکه وای فای در دسترس نیست، اینترنت خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. در واقع با استفاده از هات اسپات، گوشی موبایل شما به همان وای فای تبدیل خواهد شد و افراد دیگر با اتصال به گوشی شما، می‌توانند از اینترنت استفاده نمایند.

 

چگونگی فعال سازی HotSpot در آیفون

 

مرحله اول

بخش personal hotspot در آیفون برای فعال سازی هات اسپات

به احتمال زیاد تصور می‌کنید که انجام این کار کمی پیچیده است؛ اما باید بگوییم که فقط با چند ضربه می‌توانید هات اسپات گوشی آیفون خود را فعال کنید. البته این ویژگی و قابلیت بستگی به سطح دسترسی‌های گوشی شما نیز خواهد داشت. تنظیمات HotSpot در آیفون کاری پیچیده نیست. برای فعال سازی هات اسپات HotSpot در آیفون ابتدا باید به تنظیمات (Setting) مراجعه کنید؛ سپس به بخش Personal Hotspot بروید.

 

مرحله دوم

گزینه ی Allow Others to Join برای فعال سازی هات اسپات آیفون

بعد از طی کردن مراحل بالا، به صفحه‌ای وارد می‌شوید که تیک گزینه Allow Others to Join به صورت خاموش مشاهده می‌شود. برای ادامه فرایند فعال سازی هات اسپات در آیفون تیک این گزینه باید فعال باشد. بعد از فعال کردن این گزینه، رمز عبور وای فای دستگاه شما به نمایش در خواهد آمد؛ برای اتصال دستگاه دیگر، باید این رمز عبور را به خاطر بسپارید. همانطور که گفته شد، تنظیمات HotSpot در آیفون پیچیدگی زیادی ندارد. شما موفق شدید که به راحتی نحوه فعال سازی HotSpot در گوشی آیفون را یاد بگیرید.

 

مرحله سوم

نحوه گذاشتن پسورد برای هات اسپات گوشی آیفون

اگر بخواهید دستگاه دیگر را به وای فای گوشی خود متصل نمایید، ابتدا باید به بخش تنظیمات گوشی مورد نظر رجوع کنید. سپس قسمت Wi-Fi در این بخش را انتخاب کرده و نام دستگاهی که هات اسپاتش فعال شده است را پیدا کنید. سپس بر روی نام آن دستگاه کلیک کنید و رمز عبوری که بعد فعال کردن تیک گزینه Allow Others to Join به شما داده شد را در کادر پسوورد وارد کنید. اگر مشکل خاصی در وارد کردن رمز وجود نداشته باشد، اتصال شما به راحتی برقرار خواهد شد و می‌توانید از اینترنت آن دستگاه بهره ببرید. با دیدن مراحل بالا، به خوبی در می‌یابیم که نحوه فعال سازی HotSpot در گوشی آیفون و اتصال دیگر گوشی‌ها به آن راحت است. لازم به ذکر است که برای قطع هات اسپات گوشی آیفون مورد نظر، باید تیک گزینه Personal HotSpot را غیر فعال کنید.

 

کاربرد فعال سازی هات اسپات در آیفون

کاربرد فعالسازی هات اسپات در ایفون

فعال سازی تنظیمات هات اسپات در آیفون کاربردهای نسبتا زیادی دارد. برای مثال در مواقعی که مودم و شبکه وای فای در دسترس شما نیست اما قصد دارید به یک شبکه اینترنتی وصل شوید، می‌توانید با گوشی دیگری به اینترنت متصل شوید و از اینترنت آن دستگاه به صورت وای فای بهره ببرید. البته توجه داشته باشید که با فعال‌ سازی هات اسپات در اندروید و یا آیفون، شارژ باتری گوشیتان با سرعت بیشتری نسبت به قبل کم خواهد شد. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود در زمانی که شارژ زیادی ندارید و شارژر در دسترس نیست، از این قابلیت استفاده نکنید.

البته در صورت داشتن یک پاوربانک یا همان شارژر همراه، در هر مکان و شرایطی می‌توانید از این ویژگی بهره بگیرید. جالب است بدانید که محدودیتی در اتصال گوشی‌های دیگر به دستگاه شما وجود ندارد و اتصال 5 دستگاه به صورت همزمان نیز در برخی گوشی‌ها مشاهده شده است. از همین رو شما می‌توانید در موقعیت‌هایی که دیگران نیاز به اینترنت دارند با فعال سازی هات اسپات اینترنت خود را به اشتراک بگذارید. البته توجه داشته باشید که میزان مصرف داده شما در آن لحظه با توجه به تعداد گوشی‌های متصل شده بالا خواهد رفت. زمانی که اینترنت خانگی شما در دسترس نیست و شما هم قصد دارید در کامپیوتر یا لپ تاپ خود کارهای اینترنتی انجام دهید، می‌توانید برای گوشی خود یک بسته اینترنتی خریداری کرده و سپس با انجام فرآیند فعال سازی هات اسپات در آیفون، اینترنت را به کامپیوتر یا لپ تاپ مورد نظر منتقل کنید.

 

جمع بندی نهایی

تقریبا در تمامی گوشی‌های امروزی قابلیت هات اسپات مشاهده می‌شود و شما به راحتی می‌توانید از آن بهره بگیرید. اگر یک گوشی قدیمی دارید که از این قابلیت پشتیبانی نمی‌کند، نگران نباشید. شما می‌توانید با استفاده از نرم افزارهای ثالث مانند PdaNet+ و …، هات اسپات خود را فعال کنید. نگارش این مقاله در جهت آموزش نحوه فعال سازی هات اسپات در آیفون می‌باشد و شما با مطالعه آن می‌توانید این قابلیت را در گوشی خود فعال کرده و از آن در مواقع نیاز بهره ببرید.