پک گلوبال در گوشی های شیائومی

پک گلوبال

شیائومی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان تلفن‌های همراه میان رده در سراسر دنیا، محصولات خود را در بسته بندی‌ها و پکیج‌های متنوعی مانند پک گلوبال، چین و … به کاربران خود ارائه می‌کند. اما تفاوت این پکیج‌ها با یکدیگر در چیست و چرا شیائومی این نحوه بسته بندی را برای محصولات خود انتخاب می‌کند؟ با ما در ادامه این مطلب همراه باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم.

 

انواع پک‌های محصولات شیائومی

شرکت شیائومی انواع محصولات خود را به کشورهای مختلف در سراسر جهان عرضه کرده و سیاست خاصی برای محصولات توزیع شده خود در کشورهای مختلف دارد. در واقع، شیائومی این محصولات را بسته به خصوصیات منطقه جغرافیایی که در آن توزیع می‌شوند مانند نوع شبکه و میزان پوشش دکل‌های مخابراتی، شیوه تامین انرژی الکتریکی و… در پک‌های مختلفی مانند پک چینی، هندی، اروپایی و پک گلوبال بسته بندی می‌کند.

در ادامه این پک‌ها را به تفصیل مورد بررسی قرار می‌دهیم. اما پیش از آن، بد نیست تا نگاهی به تفاوت میان رام‌های مختلف شیائومی بیندازیم.

 

انواع رام‌های شیائومی

شیائومی، برای مدل‌های مختلف دستگاه‌های خود، از رام‌های متنوعی استفاده می‌کند تا این رام‌ها متناسب با نیاز کاربران کشور هدف بوده و خصوصیات لازم برای راحتی استفاده کاربران را فراهم آورند. بر همین اساس، رام‌ها نیز دارای انواع گوناگونی هستند که آنها را معرفی می‌کنیم.

 

رام گلوبال شیائومی

پک گلوبال

در اکثر کشورها، از رام گلوبال برای گوشی‌های هوشمند شیائومی استفاده می‌شود. این رام از نرم افزارهای گوگل پشتیبانی کرده، امکان انتخاب منطقه را فراهم می‌آورد و از منو و صفحه کلیدهای فارسی نیز پشتیبانی می‌کند. تلفن‌های شیائومی که بعد از سری Xiaomi Mi 9T Pro به بازار عرضه شده و رام آنها گلوبال است، برنامه تماس گیر و پیامک شرکت گوگل را نیز دارند. البته این رام، تبلیغات پاپ آپ زیادی دارد که می‌توانید آن را غیر فعال کنید.

برای تشخیص رام گلوبال شیائومی، باید به نسخه MIUI توجه کنید. اگر این نسخه شامل دو حرف MI باشد، یعنی رام دستگاه، رام گلوبال است.

راه دیگر برای تشخیص رام گلوبال، این است که از سایت رسمی شیائومی، وارد بخش Product Authentication شوید، کد IMEI و کد امنیتی را وارد کنید و در نهایت روی دکمه Verify کلیک کنید. اگر رم شما، رم گلوبال باشد، اطلاعات گوشی در این صفحه به شما نمایش داده خواهد شد. اگر کد IMEI دستگاه خود را در اختیار ندارید، می‌توانید کد دستوری #06#* را از روی دستگاه خود شماره گیری کرده یا آن را روی جعبه دستگاه ببینید.

 

رام چینی شیائومی

پک گلوبال

همانطور که از نام این رام پیداست، از این رام در پک‎‌های چینی محصولات شیائومی استفاده می‌شود. رام چینی امکان انتخاب منطقه، دسترسی به برنامه‌های گوگل و پشتیبانی از منو و صفحه کلید فارسی را ندارد. در مقابل، شما می‌توانید برنامه‌های گوگل را بعدا روی آن نصب کرده و از برخی نرم افزارهای چینی پرکاربرد که به صورت پیش فرض روی آن وجود دارند بهره ببرید. همچنین توجه کنید که عملکرد رام چینی در زمان شارژ دستگاه و سرعت دریافت بروزرسانی‌ها، نسبت به رام گلوبال، بسیار بهتر است.

برای تشخیص رام چینی، نسخه MIUI را بررسی کنید تا ببینید که آیا دو حرف CN در آن وجود دارند یا خیر؟!

 

رام هندی

پک گلوبال

رام هندی شباهت زیادی به رام گلوبال داشته و تمام خصوصیات آن را به همراه دارد. برای تشخیص رام هندی از رام گلوبال شیائومی، در نسخه MIUI، به دنبال دو حرف IN بگردید. تفاوت میان دو حرف IN و MI، نشان دهنده تمایز رام هندی از گلوبال است.

حال که با انواع رام شیائومی آشنا شدیم، به سراغ معرفی پک‌های مختلف شیائومی می‌رویم.

 

تفاوت پک گلوبال با دیگر پک‌های شیائومی

پک گلوبال

هر یک از پک‌های شیائومی دارای رام‌های مختلفی است که با نشانه‌هایی روی بسته، قابل تشخیص است.

 

پک گلوبال شیائومی

خصوصیات پک‌های گلوبال شیائومی به شرح زیر هستند:

 •         اطلاعات نوشته شده روی جعبه دستگاه به زبان انگلیسی است.
 •         آداپتور دستگاه، اغلب دارای دو شاخه بوده و در برخی موارد نیز آداپتور سه شاخه رویت شده است.
 •         پک گلوبال شیائومی برای رعایت قوانین اتحادیه اروپا، دارای لوگوی CE یا WEEE است.
 •         تلفن همراه داخل پک گلوبال باید مجوز Widevine L1 را داشته باشد تا شما بتوانید محتواهای Amazon Prime و Netflix را در آن مشاهده کنید.

برای تشخیص وجود این مجوز در تلفن هوشمند شیائومی خود، کافی است ابتدا از فروشگاه برنامه گوگل، برنامه کاربردی DRM Info را دانلود و نصب کنید. در ادامه وارد برنامه شوید و ببینید که در میان اطلاعات قابل مشاهده روی صفحه عبارت Widevine CDM نوشته شده است یا خیر. اگر این عبارت را مشاهده کردید، یعنی تلفن هوشمند شما این مجوز را دارد. همچنین از رام گلوبال در ساختار سخت افزاری این تلفن‌های هوشمند استفاده شده است.

توجه کنید که پک گلوبال، در سری‌های ساخت چینی و هندی نیز عرضه می‌شود و تنها تفاوت آنها در این است که در کشورهای مختلفی ساخته و عرضه شده‌اند.

 

پک اروپایی شیائومی

پک‌های اروپایی نیز مانند پک گلوبال شیائومی بوده و همان خصوصیات و ویژگی‌ها را ارائه می‌دهند.

 

پک چینی شیائومی

پک‌های چینی محصولات شیائومی با نشانه‌های زیر قابل شناسایی هستند:

 •         نوشته‌ها و اطلاعات روی این پک‌ها به زبان چینی است.
 •         اغلب پک‌های چینی به صورت غیر پلمپ به فروش می‌رسند که نشان می‌دهد، محصولات قبل از ارسال، تست شده‌اند.
 •         درون این پک‌ها، آداپتور دو شاخه‌ای تخت وجود دارد و برای اتصال به پریز برق باید از تبدیل استفاده کنید.
 •         در تلفن‌های هوشمند این دستگاه‌ها، رام چینی به کار رفته است. اما برخی کشورها مانند دبی، این رام را با رام گلوبال تعویض می‌کنند.
 •         تلفن‌های هوشمند شیائومی با پک چینی، در ایران از شبکه 4G+ پشتیبانی نمی‌کنند.

شاید برای شما نیز این سوال به وجود بیاید که آیا می‎‌توان روی گوشی‌های شیائومی پک چین، رام گلوبال نصب کرد؟

بله! شما می‌توانید بوت لودر را Unlock کنید و به راحتی از رام گلوبال روی گوشی‌های پک چین استفاده کنید.

به عبارت بهتر، از آنجا که گوشی‌های شیائومی پک چین، نسبت به گوشی‌های پک گلوبال مقرون به صرفه‌تر هستند، خرید آنها برای کاربران بهتر است. به همین دلیل برخی کاربران ایرانی شیائومی، محصولات پک چینی را خریداری کرده و با مراجعه به افراد حرفه‌ای و خبره در این زمینه، بوت لودر را unlock کرده و با استفاده از رام گلوبال، از امکانات رام گلوبال مانند سرویس‌های گوگل، دسترسی به منطقه جغرافیایی و منو و زبان فارسی بهرمند می‌شوند.

توجه کنید که unlock کردن بوت لودر ممکن است باگ‌های نرم افزاری مانند عدم امکان بروزرسانی سیستم و دیگر اشکالات این چنینی را برای دستگاه شما ایجاد کند. همچنین اگر این کار را به عهده افراد غیر حرفه‌ای بسپارید، ممکن است دستگاه شما به طور کلی از کار بیفتد.

 

پک‌های هندی شیائومی

‌پک‌های هندی محصولات شیائومی اغلب با خصوصیات زیر شناخته می‌شوند:

 • اطلاعات درج شده روی بسته بندی محصولات به زبان انگلیسی بوده و نماد Made In India روی آنها وجود دارد.
 • روی گوشه سمت چپ و بالای جعبه دستگاه، نمادی با عنوان 1 همراه با مشخصات فنی گوشی درج شده است.
 • آداپتورهای این محصولات، به شکل دو شاخه‌ای بوده و در کشور ایران نیز به راحتی قابل استفاده است.

 

پک گلوبال محصولات شیائومی چیست و چه خصوصیاتی دارد؟

در این مطلب به بررسی انواع بسته بندی‌ها و پک‌های محصولات شیائومی پرداختیم و دیدیم که این پک‌ها برای مناطق و کشورهای خاصی طراحی شده‌اند و قابلیت‌های مختلفی را ارائه می‌دهند. بنابراین اگر به دنبال خرید تلفن همراه شیائومی هستید، بهتر است در هنگام خرید، دستگاهی را خریداری کنید که امکان پشتیبانی از منو و زبان فارسی را برای شما به ارمغان آورده و شارژر دو شاخه‌ای داشته باشد.

امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما مفید بوده و شما را در انتخاب محصول مورد نظرتان یاری کرده باشد. اگر به مطالعه مقالات مربوط به معرفی تلفن‌های هوشمند و انواع تبلت‌‎ها علاقمند هستید، با ما در دیگر مقالات وب‌سایت ایسل نیز همراه باشید.

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

7 دیدگاه برای “پک گلوبال در گوشی های شیائومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.