شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هنگام زنگ خوردن گوشی موبایل، شماره‌‌ای روی آن نمایش داده نشود و با پیام شماره‌ی ناشناس یا Private number رو به رو شوید یا به هر دلیلی ممکن است این ایده به ذهنتان رسیده باشد که بخواهید از ترفند مخفی کردن شماره موبایل در زمان تماس استفاده کنید اما روش آن را بلد نباشید‌. شما می‌توانید هم شماره‌ی افرادی که با شما تماس می‌گیرند را مخفی کنید و هم با ترفند‌های ساده‌ای از نمایش شماره‌ی خود بر روی موبایل مخاطبینتان جلوگیری کنید‌. در ادامه به بررسی و توضیح بیشتر درباره‌ی روش عدم نمایش شماره موبایل در تلفن مقصد می‌پردازیم. برای یادگیری این روش کاربردی در ادامه‌ی مطلب همراه ما باشید.

 

آموزش مخفی کردن شماره تماس در تلفن‌های هوشمند با برند‌های مختلف

معمولا روش‌های مخفی کردن شماره تماس در گوشی‌های اندرویدی با هم یکسان هستند و تنها ممکن است اندکی تفاوت داشته باشند اما مراحل به انجام رساندن عدم نمایش شماره تماس ورودی در سیستم عامل آیفون متفاوت‌تر از سیستم عامل اندروید است. شما می‌توانید عدم نمایش شماره موبایل در تلفن مقصد را در ادامه یاد بگیرید اما مواردی که اکنون به آن می‌پردازیم درباره‌ی نشان ندادن شماره تماس مخاطبین خود بر روی گوشی موبایلتان می‌باشد. روش مخفی کردن شماره موبایل تماس گیرندگان در هنگام زنگ خوردن گوشی در سه مدل از پر فروش‌ترین تلفن‌های هوشمند یعنی گوشی‌های اپل، سامسونگ و شیائومی را در ادامه شرح داده‌ایم:

 

عدم نمایش تماس ورودی گوشی اپل

عدم نمایش شماره موبایل شما در تلفن مقصد

اگر به دنبال عدم نمایش شماره موبایل در تلفن مقصد نیستید و قصد شما عدم نمایش تماس دریافتی بر روی گوشی اپل می‌باشد، این راه حل مناسب شما است. می‌دانید که عموما تنظیمات تلفن‌های آیفون با سایر گوشی‌های همراه متفاوت می‌باشد. برای عدم نمایش شماره تماس ورودی در تلفن‌های اپل کافیست به بخش Setting موبایل خود بروید. پس از آن گزینه‌ی Phone را انتخاب کنید.  در مرحله‌ی بعد گزینه‌ی Show My Caller ID را لمس کنید‌. اکنون می‌توانید تیک Show My Caller ID را غیر فعال کنید و به آسانی از نمایش شماره موبایل افراد تماس گیرنده به گوشی آیفون خود جلوگیری نمایید.

 

عدم نمایش تماس ورودی گوشی سامسونگ

مخفی کردن شماره موبایل در زمان تماس

اگر شما از گوشی سامسونگ استفاده می‌کنید و می‌خواهید شماره موبایلی بر روی نمایشگر شما ظاهر نشود، روشی که از آن باید استفاده کنید کمی متفاوت‌تر از راه‌های عدم نمایش شماره موبایل در تلفن مقصد می‌باشد و این کار تنها از طریق Setting انجام می‌شود. به منوی برقراری تماس یا Phone بروید. علامت سه نقطه‌ای که در بالای صفحه نمایش قرار دارد را انتخاب کنید. وارد Setting شوید و در این صفحه بر روی  Call Setting ضربه بزنید. در اینجا گزینه‌ای به نام Additional Settings را مشاهده می‌کنید. پس از وارد شدن به این بخش، منویی دیده می‌شود که باید Caller ID را در این قسمت لمس کنید. پس از این مرحله چند گزینه به شما نمایش داده می‌شود که با انتخاب Hide Number هیچ شماره تماس ورودی بر روی گوشی شما نشان داده نمی‌شود و به راحتی از نمایش شماره موبایل مخاطبینتان بر روی تلفن همراه خود جلوگیری می‌کنید.

 

عدم نمایش تماس ورودی گوشی شیائومی

عدم نمایش تماس ورودی گوشی شیائومی

غیر فعال کردن نمایش شماره بر روی صفحه نمایش گوشی شیائومی هم کار آسانی می‌باشد. برای عدم نمایش شماره تماس ورودی در تلفن‌های هوشمند شیائومی، وارد برنامه‌ی Phone یا همان برقراری تماس شوید. علامت سه نقطه را پیدا کنید و بر روی آن ضربه بزنید. حال وارد بخش Setting شوید. گزینه‌ی Caller ID And Spam را لمس کنید. تیک گزینه‌ی See Caller And Spam ID را بردارید و این قابلیت را غیر فعال کنید. از این پس شماره‌ی افرادی که با گوشی شیائومی شما تماس می‌گیرند بر روی تلفن خود نمی‌بینید. تا به اینجا مخفی کردن شماره تلفن تماس گیرندگان بر روی گوشی را توضیح دادیم اکنون به ترفند‌های عدم نمایش شماره موبایل در تلفن مقصد می‌پردازیم‌‌.

 

استفاده از کد مخفی کردن شماره موبایل در زمان تماس

زمان‌هایی ممکن است بنا به دلایل شخصی نخواهید شماره‌ی شما بر روی گوشی مخاطب مورد نظر بیفتد یا تا هنگامی که جواب تلفن را نداده است، شما را نشناسد‌. در این زمان‌ها استفاده از کد‌های مخفی ساده‌ترین راه ممکن است که در زمان کوتاهی خواسته‌ی شماره را محقق می‌کنند‌.

 

کد مخفی برای مشترکین همراه اول و ایرانسل

عدم نمایش شماره تماس ورودی

اگر مشترک یکی از این دو اپراتور هستید و به دنبال روش عدم نمایش شماره موبایل در تلفن مقصد باشید، می‌توانید به راحتی قبل از گرفتن شماره‌ی مشترک مورد نظر کد ۰۲۱۲۹۹۸۰ را گرفته و پس از آن شماره‌ی مخاطب را وارد نمایید. این روش در برخی از مناطق کارایی دارد و با آن به هدف خود یعنی عدم نمایش شماره تماس خود در تلفن مقصد می‌رسید اما ممکن است با استفاده از این روش به هدف خود نرسید و به سادگی نتوانید این کار را انجام دهید‌ در این صورت شما می‌توانید از راه‌های دیگری که برای مخفی کردن شماره موبایل در زمان تماس در ادامه‌ ذکر می‌کنیم استفاده کنید.

 

کد مخفی کردن شماره موبایل در زمان تماس برای خط ثابت

مخفی کردن شماره تماس

اگر علتی که دارید مطالب عدم نمایش شماره موبایل در تلفن مقصد را می‌خوانید این می‌باشد که می‌خواهید شماره تلفن ثابت منزل یا محل کارتان بر روی گوشی فرد مورد نظر نیفتد، کافیست کد *۶۷ را شماره‌گیری کنید و بعد از آن شماره‌ی فرد مورد نظر را وارد کنید. در این حالت شما به صورت ناشناس با آن فرد تماس خواهید گرفت.

 

کد مخفی کردن شماره تماس برای استان تهران

عدم نمایش شماره تماس ورودی

شاید هدف شما از دنبال کردن مطلب عدم نمایش شماره موبایل در تلفن مقصد، تماس با یک شماره در استان تهران باشد و بخواهید از نمایش شماره‌ی خود بر روی تلفن فرد مورد نظر جلوگیری کنید. برای این کار ابتدا کد ۰۲۱۲۹۹۸۰ را وارد کنید پس از آن شماره‌ی ۸ رقمی مربوط به استان تهران که برای فرد مورد نظر است را بگیرید‌‌‌. نکته‌ای که در این روش وجود دارد این است که نیازی به گرفتن کد شماره تهران یعنی ۰۲۱ قبل از شماره‌ی مقصد نمی‌باشد.

 

خرید شماره مجازی برای مخفی کردن شماره موبایل

مخفی کردن شماره موبایل در زمان تماس

یکی دیگر از راه‌هایی که به وسیله‌ی آن می‌توانید به عدم نمایش شماره موبایل در تلفن مقصد برسید، استفاده از شماره‌های مجازی می‌باشد که با خرید آن امکان برقراری تماس به صورت مخفیانه به وجود می‌آید‌. این شماره‌ها کاملا مجازی هستند و در واقعیت وجود خارجی ندارند به همین علت نیازی به استفاده از سیم کارت ندارید و به همین علت هویت شما ناشناس خواهد ماند. برای دسترسی به این شماره‌ها، شما می‌توانید خودتان شماره مجازی را بسازید و به صورت رایگان تماس‌های ناشناس برقرار کنید و یا از سایت‌های معتبری که شماره مجازی می‌فروشند این شماره‌ها را خریداری کنید و اینگونه به صورت مخفیانه تماس برقرار کنید.

 

نرم افزار‌های عدم نمایش شماره موبایل در تلفن مقصد

در میان‌ راه‌های گفته شده، اپلیکیشن‌های عدم نمایش شماره موبایل در تلفن مقصد هم وجود دارند که با دانلود و نصب آن‌ها می‌توانید شماره موبایل خود را مخفی کنید‌.  در ادامه چهار برنامه‌ی برتر مخفی سازی شماره تماس گیرنده را معرفی می‌کنیم:

 

1)Hide My Phone Number

این برنامه‌ی اندرویدی به سادگی مخاطبین تلفن همراهتان را مدیریت می‌کند. با نصب و استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید انتخاب کنید که شماره تلفنتان برای همه‌ی مخاطبین یا مخاطبان خاص خود مخفی شود. این کار توسط کد پنهان کردن که برای کشور‌های مختلف متفاوت است، انجام می‌شود. از مزایای این اپلیکیشن این است که کار کردن با آن راحت است و به آسانی عدم نمایش شماره موبایل در تلفن مقصد را برای شما فراهم می‌کند. این برنامه را می‌توانید از گوگل پلی یا از برنامه‌ها و سایت‌های معتبر دانلود نمایید.

 

2)Hidden Call

عدم نمایش شماره تماس ورودی

یکی دیگر از برنامه‌ها برای برقراری یک تماس مخفی Hidden Call می‌باشد که برای عدم نمایش شماره موبایل در تلفن مقصد می‌توانید از آن استفاده کنید. کافیست قبل از وارد کردن شماره تلفن مخاطب، کد #۳۱# را وارد کنید و در نهایت پس از ثبت کد، شماره مورد نظر را شماره‌گیری کنید تا یک تماس مخفی را تجربه نمایید. این برنامه نیز برای سیستم عامل اندروید طراحی شده است.

 

3)Hide Phone Number Cuntacts

یکی دیگر از برنامه‌هایی که می‌تواند به شما در زمینه‌ی عدم نمایش شماره موبایل در تلفن مقصد کمک کند، Hide Phone Number Cuntacts می‌باشد که برای سیستم عامل اندروید قابل استفاده است. برخی از ویژگی‌های این برنامه عبارت است از: محافظت از مخاطب‌های پنهان شده به وسیله‌ی پین کد، محیط کاربری آسان، امکان وارد کردن مخاطب جدید، امکان پنهان کردن مخاطب‌های مورد نظر از دید دوستان.

 

4)Call Recorder

عدم نمایش شماره موبایل شما در تلفن مقصد

تنها برنامه‌ی عدم نمایش شماره موبایل در تلفن مقصد که برای هر دو سیستم عامل Android و IOS جواب می‌دهد، Call Recorder می‌باشد. شاید ابتدا پس از نصب آن با یک برنامه‌ی ضبط صدا مواجه شوید اما هنگامی که کمی جست و جو کنید از طریق بخش اکانت، دو گزینه مشاهده می‌کنید که اولین مورد ضبط صدا می‌باشد و دومی مربوط به مخفی کردن شماره تماس است. استفاده از این برنامه هزینه دارد اما در ابتدا پس از نصب، می‌توانید چند دقیقه با آن تماس رایگان داشته باشید. میزان اعتبار، در بالا سمت راست نمایش داده می‌شود. نکته‌ای که هنگام استفاده از این برنامه باید بدانید این است که این برنامه هنگام تماس از یک شماره‌ی ثالث برای برقراری ارتباط استفاده می‌کند.

 

عدم توانایی مخفی کردن شماره موبایل در تمامی تماس‌ها

گاهی اوقات حتی با استفاده از روش‌های گفته شده نمی‌توانید شناسه تماس خود را از کسانی که با آن‌ها تماس می‌گیرید مخفی کنید‌ و در واقع هیچ راه قطعی برای عدم نمایش شماره موبایل در تلفن مقصد وجود ندارد‌. در این موارد، شماره‌ی شما برای برخی از شماره‌های ضروری و خاص قابل مشاهده خواهد شد. برنامه‌هایی نیز وجود دارد که در صورت نصب آن‌ها می‌توان فهمید که چه کسی با شما در حال تماس گرفتن می‌باشد. به همین علت اگر از ترفند‌های مخفی کردن شماره تماس برای کسانی که این برنامه‌ها را بر روی تلفن هوشمند خود دارند استفاده کنید، احتمال این که شماره‌ی شما شناخته شود زیاد است.

 

جمع بندی

در این مقاله به روش‌های عدم نمایش شماره موبایل شما در تلفن مقصد و همچنین راهی برای عدم نمایش شماره تماس ورودی مخاطبین بر روی تلفن همراهتان پرداختیم. همانطور که شرح دادیم، با استفاده از کد‌های دستوری، نرم افزارهای عدم نمایش شماره موبایل و یا خرید شماره مجازی عدم نمایش شماره موبایل در تلفن مقصد امکان پذیر خواهد بود اما اگر مخاطب شما از برنامه‌هایی که می‌توان فهمید چه کسی تماس گرفته استفاده کند یا شماره‌ی مورد نظر جزو شماره‌های ضروری یا خاص باشد، احتمال این که شماره‌ی شما قابل مشاهده و شناسایی باشد وجود دارد.