امروزه سلامتی و تناسب اندام به یکی از اصلی‌ترین نیازها و اهداف افراد تبدیل شده است. در همین راستا برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های مختلفی برای تلفن‌ها و دستگاه‌های هوشمند طراحی شده‌اند که رژیم غذایی روزمره افراد را دنبال کرده و نکات لازم را به آنها ارائه می‌دهد. توجه کنید که برای استفاده از این اپلیکیشن‌ها باید حق اشتراک ماهانه یا سالانه مورد نیاز آنها را پرداخت کنید تا بتوانید از قابلیت‌ها و بخش‌های مختلف آنها استفاده کنید. ما نیز در ادامه این مطلب به معرفی اپلیکیشن های رژیم غذایی خواهیم پرداخت که می‌تواند شما را برای انتخاب بهترین اپ رژیم غذایی، راهنمایی کند.

 

بهترین اپلیکیشن های رژیم غذایی کدامند؟

انواع نرم افزار برنامه غذایی و اپلیکیشن‌ های رژیم غذایی، برنامه‌هایی هستند که می‌توانید روی تلفن همراه یا تبلت خود دانلود و نصب کنید و با استفاده از آنها به راحتی عادات و سبک زندگی خود، مانند؛ میزان کالری دریافتی و مصرفی و حتی فعالیت‌های ورزشی خود را ردیابی کنید. در ادامه لیستی از بهترین اپلیکیشن های رژیم غذایی برای آشنایی بیشتر شما عزیزان معرفی می‌کنیم.

 

Lifesum

اپلیکیشن های رژیم غذایی

Lifesum را می‌توان به عنوان یکی از کامل‌ترین، محبوب‌ترین و فراگیرترین اپلیکیشن ‌های رژیم غذایی دانست که با انواع رژیم‌های غذایی سازگار است و جنبه‌های مختلف یک سبک زندگی سالم را ترویج می‌کند. این برنامه به شما کمک می‌کند تا یاد بگیرید که رژیم غذایی خود را با رفتارها و عادات سالم ادغام کنید و از آنها برای رسیدن به اهداف سلامتی و تناسب اندام خود کمک بگیرید. این برنامه بهترین اپ رژیم غذایی است که با انعطاف پذیری فوق العاده و سازگاری با هر نوع رژیم غذایی، به شما کمک می‌کند تا هر چه سریع‌تر به وزن ایده آل خود برسید و تغییرات مثبت و موثری در زندگی خود ایجاد کنید.

Lifesum تلاش می‌کند تا با ثبت وعده‌های غذایی، فعالیت‌های ورزشی، کنترل میزان آب مصرفی و دیگر موارد، انگیزه شما را بالا برده و شما را به اهدافتان نزدیک‌تر سازد.

استفاده از نسخه پیشرفته این برنامه، نیازمند به پرداخت حق اشتراک ماهانه است. اما پس از پرداخت این حق اشتراک، شما می‌توانید تمام اطلاعات سلامتی خود را با دیگر برنامه‌های تناسب اندام مانندApple Health ، Fitbit ،Google Fit ، Withings همگام سازی کنید.

 

Lose It

اپلیکیشن های رژیم غذایی

Lose It یک اپلیکیشن رژیم غذایی است که بر شمارش کالری و ردیابی وزن تمرکز دارد. شما با استفاده از این اپلیکیشن به تجزیه و تحلیل وزن، سن و اهداف سلامتی خود پرداخته و به آسانی کاهش وزن هدفمند را دنبال خواهید کرد. با استفاده از این اپلیکیشن، یک برنامه غذایی برای شما طراحی شده و شما پس از آن قادر خواهید بود تا مواد غذایی مورد نیاز برای برنامه غذایی هفتگی خود را خریداری کرده و در طول وعده‌های مختلف، مصرف کنید.

شما همچنین گزارش‌هایی از میزان کالری دریافتی روزانه و هفتگی خود در اختیار خواهید داشت. به عبارت بهتر، شما با عکس گرفتن از وعده‌های غذایی خود قادر به پیگیری میزان کالری آنها خواهید بود و اگر از این برنامه برای پیگیری روند کاهش وزن خود استفاده کنید، تغییرات وزن را روی نمودار به شما نشان خواهد داد. از طرفی این برنامه با دیگر برنامه‌های کاهش وزن و تناسب اندام از جمله Apple Health و Google Fit همگام سازی می‌شود.

یکی دیگر از نکات مهم در ارتباط با این برنامه، قابلیت تعامل شما با جامعه کاربران آن است که به شما اجازه می‌دهد تا در چالش‌های مختلف با سایر کاربران شرکت کنید و اطلاعات خود را با آنها به اشتراک بگذارید. امکان دانلود کردن این برنامه به صورت رایگان برای همگان وجود دارد. اما شما با پرداخت 9.99 دلار به برخی از ویژگی‌های بهترین اپلیکیشن‌های لاغری دسترسی خواهید داشت و می‌توانید با پرداخت 39.99 دلار به عنوان حق اشتراک سالانه، از تمامی امکانات آن بهره مند شوید.

 

MyFitnessPal

بهترین اپ رژیم غذایی

MyFitnessPal یکی از اپلیکیشن ‌های رژیم غذایی محبوب و پرطرفدار در سراسر دنیاست که نیاز روزانه شما به کالری را محاسبه کرده و می‌توانید کالری انواع غذاهای مصرفی شما را با کمک یک پایگاه داده تغذیه با بیش از 11 میلیون غذای مختلف را ثبت کنید. این ویژگی حتی شامل بسیاری از غذاهای رستوران‌هایی است که ردیابی آنها همیشه آسان نیست.

این برنامه پس از دریافت اطلاعات غذای شما، میزان کالری و مواد مغذی که در طول روز مصرف کرده‌اید را به شما ارائه داده و حتی می‌تواند چند گزارش مختلف از مصرف چربی، کربوهیدرات و پروتئین را به شما ارائه دهد.

امکان پیگیری تغییرات وزن، تعامل و ارتباط با دیگر کاربران و همچنین قابلیت همگام سازی آنها با دیگر برنامه‌های سلامتی و تناسب اندام مانندFitbit ، Jawbone UP، Garmin و Strava از جمله دیگر امکانات این برنامه است. شما می‌توانید MyFitnessPal را به صورت رایگان دانلود کرده و با پرداخت 9.99 دلار یا حق اشتراک سالانه 49.99 دلار، از دیگر قابلیت‌های این برنامه نیز استفاده کنید.

 

Fitbit App

نرم افزار برنامه غذایی

یکی از راه‌های کاهش وزن این است که عادات ورزشی خود را با یکی از دستگاه‌های پوشیدنی مجهز به قابلیت ردیاب فعالیت، پیگیری کنید. Fitbitها دستگاه‌های پوشیدنی هستند که قابلیت این مسئله را دارند که سطح فعالیت شما در طول روز همانند؛ تعداد گام‌ها، مسافت طی شده و ضربان قلب را اندازه‌گیری کنند. استفاده از این دستگاه‌ها، به شما امکان دسترسی به برنامه Fitbit نیز می‌دهد. در این برنامه، تمام اطلاعات و فعالیت‌های بدنی شما طبقه‌بندی شده و پیگیری مواردی مانند: میزان کالری مصرفی، ساعات خواب و تغییرات وزنی شما به راحتی انجام می‌شود.

شما با استفاده از Fitbit قادر خواهید بود تا با دوستان، اعضای خانواده و دیگر اعضای جامعه این برنامه ارتباط برقرار کنید، در چالش‌های مختلف شرکت کرده و پیشرفت‌های خود را با آنها به اشتراک بگذارید. دانلود و نصب این برنامه نیز رایگان است اما برای استفاده از دیگر قابلیت‌های این برنامه، باید حق اشتراک سالانه یا ماهانه آن را پرداخت کنید.

 

Fooducate

اپلیکیشن های رژیم غذایی

اگر به دنبال کاهش وزن هستید، باید بدانید که انتخاب مواد غذایی سالم در هنگام خرید، بسیار مهم است. به همین دلیل نیز استفاده از یک نرم افزار برنامه غذایی عالی مانند Fooducate به شما در انتخاب محصولات مفید، کمک می‌کند. Fooducate یک اسکنر تغذیه است که با اسکن کردن بارکد مواد غذایی، اطلاعات مفصلی در مورد آنها به شما می‌دهد. یکی از جنبه‌های مفید و موثر این قابلیت، آن است که شما را از وجود مواد ناسالم مانند چربی‌های ترانس و شربت‌هایی با فروکتوز بالا و پنهان، مطلع می‌کند.

Fooducate علاوه بر اینکه توجه شما را به جنبه‌های مختلف مواد غذایی جلب می‌کند، لیستی از گزینه‌های سالم‌تر برای خرید را در اختیار شما قرار می‌دهد. این برنامه همچنین دارای ابزارهایی است که به شما امکان می‌دهد تا عادات ورزشی و میزان کالری دریافتی خود را پیگیری کنید. دانلود کردن این برنامه نیز رایگان است اما خریدهای درون برنامه ای از 0.99 دلار تا 89.99 دلار هزینه دارد.

 Fooducateیک انتخاب عالی برای افراد یا خانواده‌هایی است که به دنبال یک اپلیکیشن برنامه غذایی با قابلیت پیگیری تعداد و کیفیت کالری مصرفی، پیشنهاداتی برای مصرف غذای سالم و ارائه نکات و اطلاعاتی در مورد یک رژیم غذایی مناسب هستند.

تا اینجا به معرفی برخی از بهترین اپلیکیشن های رژیم غذایی در سراسر دنیا پرداختیم. در ادامه، نمونه‌هایی از اپلیکیشن‌های لاغری ایرانی و فارسی را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

کرفس

اپلیکیشن های رژیم غذایی

نرم افزار برنامه غذایی کرفس، یکی از مشهورترین برنامه‌های ایرانی برای مدیریت رژیم غذایی و کالری دریافتی و مصرفی است. این اپلیکیشن تلاش می‌کند تا با توجه به اطلاعات فردی شما، رژیم غذایی مناسب برای رسیدن به وزن متناسب و ایده آل شما را در اختیارتان قرار دهد. این اپلیکیشن بر اساس شمارش کالری‌های دریافتی و مصرفی به کنترل وزن شما کمک می‌کند. همچنین می‌توانید با وارد کردن یک ماده غذایی، میزان کالری آن را بررسی کرده و سپس آن را میل کنید.

برنامه کرفس، پیشنهادات و مقالات جالبی در خصوص رژیم غذایی را در اختیار شما قرار داده و امکان ویرایش دستورات رژیم یا افزودن یادآورهایی برای مصرف برخی از مواد غذایی خاص را نیز به شما می‌دهد. اگر از این برنامه استفاده کنید، برای هر وعده 4 پیشنهاد غذایی دریافت خواهید کرد که حجم و میزان مصرف آنها نیز برای شما (با توجه به مشخصات فردی شما) تعیین شده است.

شما برای هر روز باید مقدار مشخصی کالری و آب مصرف کنید و آنها را به درستی در برنامه وارد کنید تا پیگیری رژیم شما به درستی صورت گیرد. دانلود کردن این اپلیکیشن رایگان است اما برای استفاده از قابلیت‌های مختلف و بهره‌مندی از برنامه‌های رژیم غذایی باید حق اشتراک ماهانه این برنامه را پرداخت کنید.

توجه کنید که اپلیکیشن کرفس به عنوان یک برنامه رژیم غذایی ایرانی، ویژگی‌های بهترین اپلیکیشن‌ های رژیم غذایی را گرد هم آورده و در شمار بهترین برنامه‌ها برای دستگاه‌های اندروید و آی او اس قرار دارد.

 

لاغری آسان

اپلیکیشن های رژیم غذایی

اپلیکیشن لاغری آسان، شامل دو بخش رژیم‌های لاغری و دستورات آشپزی برای تهیه غذاهای رژیمی است که به صورت پیش فرض تعریف شده و در اختیار کاربران قرار می‌گیرند. در بخش اول، بیش از 15 روش برای لاغری همراه با توضیحات و نکات مفصل ارائه شده است. در بخش دوم نیز بیش از 20 دستور غذای رژیمی تعبیه شده که به شما در رعایت رژیم و مصرف غذاهای سالم کمک می‌کند.

جالب است بدانید که علاوه بر رایگان بودن امکان دانلود این برنامه، تمامی امکانات و بخش‌های آن نیز به صورت رایگان در اختیار تمام کاربران قرار می‌گیرند. بنابراین استفاده از انواع رژیم‌ها یا دستورات غذای رژیمی موجود در این برنامه، نیازمند پرداخت حق اشتراک نخواهد بود.

 

مانکن

اپلیکیشن مانکن سعی دارد تا با ارائه یک رابط کاربری ساده و جذاب، کالری‌های دریافتی و مصرفی شما را محاسبه کرده و از این طریق، شما را در رسیدن به وزن ایده‌آل‌ خود یاری دهد. از جمله قابلیت‌های مختلف این برنامه می‌توان به قابلیت چربی سوزی برای لاغری سریع‌تر، ارائه تمرینات ورزشی در سطوح مختلف و تجزیه و تحلیل بشقاب غذا اشاره کرد. این تجزیه و تحلیل به شما کمک می‌کند تا مواد غذایی مختلف را به برنامه معرفی کنید و مقدار مناسب برای مصرف آنها را دریافت کنید.

 

سالما

اپلیکیشن های رژیم غذایی

اپلیکیشن برنامه غذایی سالما برای هر فرد، بر اساس ویژگی‌های فردی او یک برنامه غذایی همراه با برنامه تمرینی متشکل از فعالیت‌های ورزشی مختلف طراحی کرده و او را در مسیر رسیدن به تناسب اندام و وزن ایده آل خود یاری می‌دهد. در این برنامه بخشی با عنوان آشپزی وجود دارد که دستورات آشپزی برای تهیه غذاهای رژیمی را ارائه می‌دهد. جالب است بدانید که با استفاده از این برنامه، شما قادر خواهید بود تا به صورت آنلاین، با کارشناسان تغذیه، مشاوره کرده و راهنمایی‌های لازم را از آنان دریافت کنید.

دانلود برنامه و استفاده از قابلیت‌های اصلی آن، به صورت رایگان امکان‌پذیر است. اما برای استفاده از بخش رژیم غذایی، باید حق اشتراک آن را خریداری کنید. شما همچنین می‌توانید در این اپلیکیشن، با دوستان و دیگر افرادی که از این سالما برای سلامتی و تناسب اندام استفاده می‌کنند، تعامل داشته و روند پیشرفت خود را با آنها به اشتراک بگذارید.

 

خورشاد

خورشاد به عنوان یکی از بهترین اپلیکیشن های رژیم غذایی ایرانی است که امکان استفاده از آن برای کاربران اندروید و آی او اس وجود دارد. این اپلیکیشن، وضعیت جسمانی هر فرد را به صورت دقیق بررسی کرده و با توجه به آن، برای او یک رژیم غذایی دقیق و موثر ارائه می‌دهد. یکی از امکانات اصلی این برنامه، قابلیت شمارش کالری است که به شما در حفظ وزن ایده‌آل و رسیدن به اهداف سلامتی‌، کمک می‌کند. امکان محاسبه میزان کربوهیدرات، پروتئین و چربی روزانه، یکی دیگر از قابلیت‌های این اپلیکیشن لاغری است.

 

جمع‌بندی

برنامه‌های رژیم غذایی راهی سریع و موثر برای دنبال کردن یک سبک زندگی سالم و با اطمینان از پایبندی به اهداف کاهش وزن برای شما می‌باشند. اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که به سلامتی و تناسب اندام خود اهمیت می‌دهید و دوست دارید تا رژیم غذایی سالمی داشته باشید، می‌توانید از انواع اپلیکیشن های رژیم غذایی که در Google Play، App Store و اپلیکیشن‌های ایرانی مانند بازار و سیبچه ارائه می‌شوند، استفاده کنید.