آموزش گام به گام ساخت اکانت شیائومی (Mi Account)

آموزش کامل ساخت اکانت شیائومی

بعد از خرید گوشی شیائومی، اولین کاری که باید انجام شود، ساخت اکانت شیائومی است. برای انجام این کار احتمال دارد کاربران با چالش‎هایی مواجه ‎شوند و اشکالاتی در این زمینه داشته باشند. به همین دلیل در این مقاله از ایسل قرار است آموزش کامل ساخت اکانت شیائومی را در اختیار شما قرار دهیم، پس تا پایان همراه ما باشید.

 

اکانت شیائومی چیست؟

 

ساخت اکانت شیائومی

 

اکانت شیائومی اکانتی است که بعد از خرید گوشی‌ شیائومی باید برای ساخت آن اقدام کنید. در صورتی که اکانت نداشته باشید، نمی‌توانید از برخی خدمات شرکت شیائومی استفاده کنید و از مزایای آن بهره ببرید.

البته توجه داشته باشید که بعد از فراگیری آموزش قدم به قدم ساخت mi account به راحتی و در کمترین زمان ممکن می‌توانید یک اکانت شیائومی بسازید.

البته مزیت ساخت Mi Account فقط استفاده از خدمات شرکت شیائومی نیست؛ بلکه شما می‌توانید با ساخت این اکانت امنیت دستگاه خود را هم افزایش دهید و در نهایت استفاده‌ای مطمئن از آن داشته باشید.

 

 

آموزش کامل ساخت اکانت شیائومی

در ادامه قرار است آموزش ساخت حساب کاربری شیائومی (Mi Account) را به صورت قدم به قدم توضیح دهید. توجه داشته باشید که در ابتدا قصد داریم روش ساخت اکانت شیائومی با استفاده از سایت را به شما آموزش دهیم.

 

 

1. ورود به سایت شیائومی

در مرحله اول، شما باید به سایت شیائومی وارد شوید. در واقع راهی برای ساخت اکانت شیائومی بدون ورود به این سایت وجود ندارد.

آدرس سایت شیائومی برای ساخت Mi Account

 

 

2. پر کردن فیلدها

در مرحله دوم آموزش قدم به قدم ساخت mi account و بعد از ورود به سایت شیائومی، باید فیلدهایی که مقابل شما قرار می‌گیرند را پر کنید.

توجه داشته باشید که در هر فیلد باید اطلاعات مورد نظری که خواسته شده است را وارد کنید؛ در غیر این صورت پیامی حاوی اخطار به شما داده می‌شود.

 

 

3. انتخاب روش ثبت حساب و وارد کردن رمز و کپچا

در مرحله سوم شما باید روش ثبت حساب خود را انتخاب کنید. در این‌جا شما می‌توانید یکی از دو روش تلفن همراه یا ایمیل را برای ثبت حساب و ساخت اکانت انتخاب نمایید.

زمانی که روش ثبت حساب را انتخاب کردید، باید رمزی را انتخاب و وارد نمایید. کپچایی که مربوط به ” من ربات نیستم ” را هم با انتخاب گزینه‌های درست پشت سر بگذارید. توجه داشته باشید که این کار به منظور این است که سایت شیائومی مطمئن شود که شما ربات نیستید.

 

 

4. فعال کردن ایمیل

در مرحله چهارم آموزش کامل ساخت اکانت شیائومی باید ایمیل خود را تایید کنید. بعد از اینکه مرحله سوم را گذراندید، پیامی به ایمیل شما ارسال می‌شود که حاوی لینک فعال‌سازی خواهد بود.

شما تا 24 ساعت فرصت دارید که این ایمیل را تایید کنید؛ در غیر این صورت می‌بایست مراحل گذشته را از ابتدا طی نمایید.

 

 

5. تایید حساب

در مرحله پنجم آموزش کامل ساخت اکانت شیائومی باید حساب خود را تایید کنید. برای این کار ابتدا به سایت شیائومی وارد شوید.

سپس باید اطلاعات مربوط به شماره تماس و ایمیل خود را وارد کنید تا حساب شما ثبت و تایید شود. در بخش اطلاعات شخصی خود، Nick name را هم وارد نمایید.

 

ساخت اکانت شیائومی با تلفن همراه

 

6. ورود به سایت https://i.mi.com

در نهایت می‌توانید به سایت https://i.mi.com وارد شوید و از اکانت خود استفاده کنید. شما می‌توانید به فضای ابری شیائومی در گوشی خود دسترسی داشته باشید.

سرویس ابری شیائومی خدمات زیادی به شما ارائه می‌دهد؛ برای مثال می‌توانید مخاطبین خود را در آن مرتب، حذف و یا اضافه کنید، پیام‌ها را ضبط کنید و تصاویر موجود در گالری را ببینید و آلبومی برای آن‌ها بسازید.

به طور کلی استفاده از فضای ابری شیائومی به شما در بسیاری از موارد کمک خواهد کرد و باعث می‌شود که استفاده بهتری از گوشی خود داشته باشید.

 

 

آموزش کامل ساخت اکانت شیائومی با استفاده از شماره تلفن همراه

با به پایان رسیدن آموزش قدم به قدم ساخت mi account با استفاده از سایت، به سراغ ساخت اکانت شیائومی با استفاده از شماره تلفن همراه خواهیم رفت.

برای ساخت اکانت با شماره همراه به Setting یا همان تنظیمات گوشی خود بروید و به بخش Mi Account وارد شوید. سپس بر روی ساخت حساب کاربری یا همان Create Account بزنید.

سپس صفحه‌ای مقابل شما به نمایش در خواهد آمد که باید بر روی شماره تلفن بزنید و شماره تلفن خود را با پیش شماره +98 ایران وارد نمایید. (شماره تلفن باید بدون صفر وارد شود)

سپس یک کد که 6 رقمی است برای شما ارسال می‌شود و باید آن را در کادری که مقابلتان قرار دارد وارد نمایید. توجه داشته باشید که گوشی تلفن شما باید به اینترنت متصل باشد؛ در غیر این صورت نمی‌توانید اکانتی را بسازید.

در صورتی که کد 6 رقمی برای شما ارسال نشد، حتما از درست وارد کردن شماره تلفن همراه خود اطمینان حاصل کنید. در صورتی که اشتباه وارد کرده اید، حتما شماره درست را جایگزین نمایید.

در مرحله بعد باید رمز اکانت شیائومی خود را وارد نمایید؛ تا حد امکان، سعی کنید این رمز را به شکلی تنظیم کنید که به یادتان بماند. (در صورت فراموش کردن رمز عبور، می‌توانید آن را بازیابی کنید)

به همین راحتی شما آموزش ساخت حساب کاربری شیائومی (Mi Account) با استفاده از شماره تلفن همراه را پشت سر گذاشتید.

توجه داشته باشید که فرایند بازگردانی اکانت شیائومی شما در صورتی که با تلفن همراه آن را ساخته باشید، بسیار راحت و بی‌دردسر خواهد بود.

همچنین با استفاده از این روش، امنیت اکانت شما بالاتر خواهد رفت و البته سرعت ساخت نیز افزایش خواهد یافت.

با این روش از آموزش کامل ساخت اکانت شیائومی می‌توانید زیر 1 دقیقه اکانت خود را بسازید و از مزایای Mi Account استفاده کنید.

 

 

از اکانت شیائومی چه استفاده‌ها‌یی می‌شود؟

 

مزایای ساخت اکانت شیائومی

 

بعد از فراگیری آموزش کامل ساخت اکانت شیائومی که در این مقاله ارائه شد، بهتر است از مزایای استفاده از آن نیز مطلع شوید. همانطور که به صورت مختصر در بالا هم گفته شد، از Mi Account استفاده‌های زیادی می‌توان کرد.

این اکانت مخصوص افرادی می‌باشد که از گوشی‌های برند شیائومی استفاده می‌کنند و دیگر افراد قادر به استفاده از آن و بهره‌مندی از مزایایش نیستند.

اکانت شیائومی بیشتر برای کاربران رابط کاربری MIUI که در اکثر گوشی‌های Xiaomi وجود دارند، به وجود آمده است. این کاربران می‌توانند گوشی‌ خود را لینک کنند و از خدمات مربوط به فضای ابری شیائومی با نام MiCloud بهره بگیرند.

با ساخت اکانت شیائومی شناسه‌ای منحصر به فرد در اختیار شما قرار می‌گیرد که می‌توانید با آن به اکثر سرویس‌ها وارد شوید بدون اینکه نیاز باشد اطلاعات دیگری را وارد کنید.

توجه داشته باشید که رمز عبور و نام کاربری که برای ساخت اکانت شیائومی وارد کرده‌‌اید را همواره به خاطر بسپارید. اگر نمی‌توانید چنین کاری را انجام دهید، حتما از نرم‌افزارهای محافظ رمز (Password) استفاده کنید.

 

دسترسی به تنظیمات

شما با استفاده از Mi Account می‌توانید بسیاری از بخش‌های تنظیماتی گوشی خود را کنترل کنید و در صورت نیاز آن‌ها را تغییر دهید. برای مثال، شما می‌توانید با این اکانت، به پیکربندی و تنظیمات مربوط به WiFi دستگاه خود دسترسی داشته باشید.

 

 

بکاپ گرفتن و بازیابی اطلاعات

 

ردیابی گوشی شیائومی با اکانت شیائومی

 

شما می‌توانید از اکانت شیائومی برای بکاپ گرفتن یا همان پشتیبان گیری اطلاعات دستگاهتان نیز استفاده کنید. در صورتی که اطلاعات مهم شما (مانند تصاویر، پیام‌ها، مخاطبین، تماس‌ها، صداهای ضبط شده و … به صورت اتفاقی حذف شده باشند، با استفاده از این اکانت قابل بازیابی خواهد بود.

بدون شک هرچه بیشتر از مزایای استفاده از Mi Account اطلاع پیدا کنید، بیشتر برای فراگیری آموزش کامل ساخت اکانت شیائومی ترغیب خواهید شد.

 

 

پیدا کردن گوشی در صورت مفقود یا دزدیده شدن

جالب است بدانید که در صورت مفقود یا دزدیده شدن گوشی شیائومی خود، به راحتی می‌توانید با استفاده از اکانت شیائومی آن را پیدا کنید. حتی می‌توانید با استفاده از این اکانت بسیار کاربردی، گوشی خود را قفل کنید تا سارق نتواند از آن استفاده‌ای کند.

این ویژگی امنیت گوشی شما را تا حد بسیار زیادی بالا خواهد برد؛ به طور کلی، این امکانات و قابلیت را به ندرت در دیگر گوشی‌ها می‌توان پیدا کرد در صورتی که برای کاربران شیائومی به راحتی قابل دسترس خواهد بود.

 

 

به وجود آمدن مشکل برای اکانت شیائومی

حل مشکل اکانت شیائومی (در صورت به وجود آمدن مشکل) هم کار چندان سختی نخواهد بود و به راحتی می‌توانید با یک جستجوی اینترنتی، دلیل به وجود آمدن مشکل را بفهمید و آن را به سرعت برطرف کنید.

در صورتی که هنگام وارد کردن اطلاعات برای ساخت اکانت شیائومی دقت داشته باشید، مشکلی در فرایند ساخت اکانت به وجود نخواهد آمد.

معمولا عمده‌ترین مشکلی که برای شما ممکن است پیش بیاید، فراموش کردن رمز عبورتان خواهد بود. البته توجه داشته باشید که تا حد امکان تلاش کنید تا رمز عبورتان را به خاطر بسپارید.

اما در صورتی که تا رمز عبور خود را فراموش کردید، به راحتی می‌توانید به آدرس نحوه ساخت اکانت شیائومی وارد شوید و شماره همراه خود را برای بازیابی رمز عبور وارد نمایید.

بعد از وارد کردن شماره تلفن همراه شما، پیامی حاوی لینک مربوط به بازیابی رمز عبور برایتان ارسال می‌شود که با زدن بر روی آن لینک به صفحه‌ای هدایت می‌شوید و می‌توانید رمز عبور خود را بازگردانی کنید.

 

 

جمع بندی

در این مقاله به صورت گام به گام نحوه ساخت اکانت شیائومی را مورد بررسی قرار دادیم و همچنین مزایا و کاربردهای این اکانت را نیز بیان کردیم. امیدواریم که با مطالعه این مطلب آموزش کامل ساخت اکانت شیائومی بتوانید به راحتی و در کمترین زمان ممکن اکانت خود را بسازید؛ هر دو روشی که برای آموزش قدم به قدم ساخت mi account به شما گفته شد، راحت هستند و کار پیچیده‎ای را پیش رو نخواهید داشت.

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.