تحریم‌­های آمریکا چه تأثیری بر استفاده از گوشی­‌های هواوی دارد؟ آیا با این تحریم‌­ها دیگر نمی­‌توان از گوشی هواوی استفاده کرد؟ گوشی هواوی بخرم یا نه؟ چرا ساخت اکانت هواوی ضروری است؟ آیا ساخت هواوی ایدی دشوار است؟ این موارد از جمله پرسش­‌هایی هستند که کاربران گوشی­‌های هواوی مطرح می­‌کنند. تحریم شرکت هواوی توسط ایالات‌متحده، در ابتدا مسئله چندان مهمی برای کاربران به شمار نمی‌آمد. ماجرا از جایی بغرنج شد که گوگل اعلام کرد به دلیل تبعیت از سیاست­‌های ایالات‌ متحده همه مجوزهای اندرویدی را برای این شرکت لغو می­‌کند. این تصمیم گوگل، ترس استفاده از گوشی­‌های هواوی را در دل کاربران فعلی و آینده آن انداخت. البته همچنان امکان استفاده از سیستم ‌عامل اندروید برای کاربران فراهم است؛ اما سرویس‌های گوگل مانند فروشگاه گوگل پلی یا اپلیکیشن‌هایی مثل یوتیوب و گوگل کروم خارج از دسترس شد. هواوی، غول بزرگ دنیای تکنولوژی بیکار ننشست و همچنان به دنبال حفظ امپراتوری خود بود. هواوی برای مقابله با این تحریم‌­ها تدابیری را اتخاذ کرد تا خیال کاربران پرشمارش را از استفاده مطلوب محصولات خود راحت کند. اولین واکنش هواوی ارائه خدمات اختصاصی خود با نام HMS یا Huawei Mobile Services بود. در HMS اپلیکیشن  Huawei App gallery جایگزین Play store شد. همچنین این شرکت سیستم‌عامل هارمونی 2 را ارائه کرد تا کاربران علاقه­‌مند آن را جایگزین سیستم‌ عامل اندروید کنند. لازمه استفاده از خدمات ویژه شرکت هواوی ساخت هواوی ایدی است. شما تا زمانی که اقدام به ساخت اکانت هواوی نکنید امکان استفاده از سرویس‌­های ویژه هواوی را نخواهید داشت. ایجاد اکانت هواوی روش‌­های مختلفی دارد؛ پیشنهاد می­‌کنیم تا انتهای مقاله با ایسل همراه باشید تا با این روش‌­ها آشنا شوید.

 

روش‌­های مختلف ساخت هواوی ایدی

برای استفاده از سرویس‌­های اختصاصی گوشی­ هواوی ساخت HMS  یک ضرورت است. در گوشی هواوی روش‌های متعددی برای ساخت اکانت هواوی وجود دارد و دست شما برای انتخاب روش مناسب باز است. در ادامه این روش‌ها را به صورت گام به گام آموزش خواهیم داد.

 

 آموزش گام‌به‌گام ساخت اکانت هواوی با استفاده از گوشی

ساخت هواوی ایدی

بهترین و آسان‎‌ترین راه برای ایجاد اکانت هواوی استفاده از گوشی می‌باشد. در ادامه ساخت اکانت با گوشی آورده شده است.

 1. در ابتدا از اتصال گوشی خود به اینترنت مطمئن شوید سپس “منوی تنظیمات” گوشی را باز کنید. از منوی تنظیمات گوشی ورود به “شناسه HUAWEI ” را انتخاب نمایید.
 2. به دلیل تحریم با فشار دکمه “ثبت‌نام” با مشکل مواجه خواهید شد و موفق به ساخت هواوی ایدی نخواهید شد. پس از انتخاب گزینه ثبت‌نام صرف‌نظر کنید و علامت “G” که در پایین صفحه است را انتخاب نمایید. با انتخاب G شما به صفحه بعد منتقل خواهید شد.
 3. در این صفحه امکان ساخت اکانت هواوی با استفاده از ایمیل و شماره موبایل فراهم است. توصیه می­کنیم از وارد کردن شماره موبایل خود خودداری کنید و یک ایمیل معتبر را وارد کرده و دکمه “بعدی” را انتخاب نمایید.
 4. به دلیل تحریم‌­ها امکان استفاده از شماره موبایل با پیش‌ شماره ایران وجود ندارد. اما استفاده از شماره موبایل غیر از ایران بلامانع است.
 5. ساخت اکانت Huawei id با استفاده از Gmail و Yahoo نیز امکان­ پذیر است و با وارد کردن اکانت جیمیل و یاهو نیز مشکلی پیش نخواهد آمد. از یک ایمیل معتبر استفاده کنید.
 6. سپس در صفحه بعد، پسورد ایمیل مربوطه را وارد کنید و بر روی ” Sign in ” ضربه بزنید.
 7. در این بخش، برای اینکه اکانت هواوی به ایمیل دسترسی پیدا کند ” Allow” را انتخاب کنید.
 8. در صفحه بعد، برای موفقیت‌آمیز بودن ساخت اکانت هواوی گزینه “باز کردن” را از پایین صفحه انتخاب نمایید.
 9. در قسمت بعدی برای پیوند ایمیل و اکانت هواوی بر روی “بله” ضربه بزنید.
 10. در صفحه بعد باید نام یک کشور را انتخاب کنید. در این قسمت شما می‌­توانید اسم یکی از کشورهای همسایه را انتخاب کنید.
 11. در ادامه لازم است تا تاریخ تولدتان را وارد نمایید، این قسمت را باید منطبق با تاریخ میلادی پر کنید.
 12. تاریخ تولد خود را به‌ صورت صحیح وارد کنید؛ چرا که اگر رمز عبور خود را فراموش کردید باید تاریخ تولد وارد شده در زمان ساخت اکانت را به یاد داشته باشید.
 13. در گام انتهایی باید پسورد حداقل 8 کاراکتری شامل حروف و ارقام را وارد کنید. بعد از تائید پسورد، “پایان” را انتخاب کنید.

به‌منظور احراز هویت، کدی به ایمیل شما ارسال می­‌شود. کد ارسال‌شده را در قسمت مشخص‌ شده وارد کنید و روی تائید ضربه بزنید.

توجه: اگر کد تائید را وارد نکنید ساخت اکانت هواوی شما با مشکل مواجه خواهد شد و امکان ورود به‌ حساب کاربری خود را نخواهید داشت.

 

آموزش گام‌به‌گام ساخت اکانت هواوی با کامپیوتر

ایجاد حساب Huawei

ساخت اکانت Huawei id با استفاده از کامپیوتر، روش مرسوم دیگر برای ساخت شناسه کاربری است. ابتدا آدرس وب‌سایت هواوی را در مرورگر خود بازکنید. برای ساخت هواوی آیدی دو گزینه پیش روی شما است: ثبت‌نام با استفاده از ایمیل ، ثبت‌نام با استفاده از شماره موبایل

 

برای ثبت‌نام با استفاده از ایمیل باید اطلاعات زیر را وارد کنید:

 1. نام یک کشور را به صورت دلخواه انتخاب کنید.
 2. آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
 3. کد تائید ارسال‌شده به ایمیل را وارد نموده و یک پسورد برای اکانت هواوی خود قرار دهید. سپس تیک شرایط و ضوابط را در حالت انتخاب قرار دهید.
 4. برای تکمیل گزینه “ثبت” یا ” Register” را فشار دهید.

 

برای ثبت‌نام با استفاده از شماره موبایل باید اطلاعات زیر را وارد کنید:

 1. نام یک کشور را انتخاب کنید.
 2. شماره موبایل خود را وارد کنید.
 3. یک پسورد را برای اکانت هواوی خود وارد کنید.
 4. در زیر کد پیام کوتاه گزینه “ارسال” را انتخاب کنید تا کد تائید برای شما ارسال شود.
 5. تیک شرایط و ضوابط را در حالت انتخاب قرار دهید.
 6. برای تکمیل گزینه “ثبت” یا ” Register” را فشار دهید.

با طی کردن هرکدام از مراحل بالا ساخت اکانت هواوی شما با موفقیت به اتمام خواهد رسید و به‌راحتی خواهید توانست از تمام سرویس­‌های گوشی خود استفاده کنید.

 

 آموزش گام‌به‌گام ساخت اکانت هواوی با شماره موبایل مجازی

ساخت HMS

ایجاد اکانت هواوی با استفاده از شماره موبایلی که پیش‌ شماره ایران فراهم نیست. اما همچنان می‌­توان ترفندهایی را برای ساخت هواوی آیدی با استفاده از شماره موبایل به کار گرفت. چگونه؟ با استفاده از شماره مجازی که هم با پرداخت هزینه و هم به‌صورت رایگان می­‌توانید از آن استفاده کنید. در ادامه همه مراحل ایجاد حساب Huawei با استفاده از شماره مجازی رایگان آورده شده است.

 1. ابتدای “منوی تنظیمات” گوشی خود را باز نمایید.
 2. در منوی تنظیمات “شناسه HUAWEI ” را انتخاب کنید.
 3. وب‌سایت https://sms.sellaite.com/ امکان دسترسی به شماره مجازی در کشور استونی را می­دهد؛ پس لازم است در زمان انتخاب نام کشور اسم استونی (Estonia) را برگزینید.
 4. اکنون نوبت انتخاب شماره مجازی است. به صفحه https://sms.sellaite.com/ مراجعه کنید و یکی از شماره‌­های مجازی را انتخاب کنید.
 5. کشور استونی دارای پیش‌شماره 372 است که در قسمت پیش‌شماره به‌صورت 372+ نمایش داده می‌­شود. شماره مجازی انتخاب‌ شده را در مقابل پیش‌ شماره وارد کنید.
 6. کد تائید احراز هویت به شماره مجازی شما ارسال می‌­شود.
 7. در وب‌سایت https://sms.sellaite.com/ روی شماره مدنظرتان کلیک کنید تا پیامک‌های ارسال‌شده را مشاهده کنید.
 8. کد تائید ارسال‌ شده را در قسمت مربوطه جایگذاری نمایید.
 9. قسمت موافقت با شرایط و ضوابط را تیک بزنید.
 10. تاریخ تولد خودتان را به تاریخ میلادی تبدیل کرده و در قسمت مربوطه وارد نمایید.
 11. پسورد حداقل 8 رقمی شامل ارقام و حروف را برای اکانت هواوی خود وارد کنید.
 12. مراحل ثبت‌ نام را با دقت تا انتها ادامه دهید.
 13. اکنون شما موفق به ساخت اکانت هواوی شده‌­اید و قادر به استفاده از تمامی امکانات گوشی هواوی ازجمله اپ گالری هستید.

 

با Huawei App gallery بیشتر آشنا شوید

به زبان ساده اپ گالری جایگزین گوگل پلی بعد از تحریم ایالات‌ متحده است. هواوی با طراحی اپ گالری سعی در رفع محدودیت دسترسی به برنامه­‌های مختلف بود. اپ گالری سومین فروشگاه نرم‌افزاری دنیا محسوب می‌­شود. هرچند نسبت به فروشگاه نرم‌افزاری دو غول بزرگ آیفون و گوگل دارای نواقصی است اما امکانات آن روزبه‌روز پیشرفت می­‌کند. برای استفاده از اپ گالری ساخت اکانت هواوی ضروری است.

 

جمع بندی

طبق آنچه در این متن اشاره شد، در ابتدا سرویس‌­های موبایل‌های هواوی محدودیت‌­های زیادی داشت و امکان نصب اپلیکیشن­‌ها وجود نداشت مثلاً نصب اسنپ امکان­ پذیر نبود. همچنین امکان استفاده از اکانت­‌های قدیمی گیمرها وجود نداشت و گیمرهای قدیمی مجبور به شروع مجدد بازی­‌ها بودند. امروزه همه این محدودیت‌­ها توسط شرکت هواوی برطرف شده است و شما بدون محدودیت می‌توانید اپلیکیشن‌های مورد نیاز خود را نصب و استفاده کنید. اگر به خاطر عدم استفاده از سرویس­‌های گوگل در خرید گوشی هواوی مردد هستید باید بگوییم که با ساخت اکانت هواوی با هیچ محدودیتی روبه‌­رو نخواهید بود. در این مقاله ایجاد اکانت هواوی را قدم به قدم آموزش دادیم.