ایرپاد یک هدفون بی‌سیم و توگوشی پرطرفدار در بازار است که به دلیل ساختار فوق‌العاده کاربردی که دارد افراد زیادی از آن برای گوش دادن به موزیک، پاسخ به تماس‌های روزمره و کارهایی از این قبیل استفاده می‌کنند. بالا بودن کیفیت صدا و قابلیت حذف نویز در ایرپاد اپل موجب شده است تا افراد زیادی به خرید آن روی بیاورند. از آنجایی که ایرپادهای اپل فقط مختص گوشی‌های اپل نیستند و قابلیت اتصال به هر دستگاهی که دارای بلوتوث باشد را دارند، ما نحوه اتصال ایرپاد به گوشی و دیگر دستگاه‌های دارای بلوتوث و سیستم عامل اندروید و آی او اس را به شما آموزش می‌دهیم.

 

روش وصل شدن ایرپاد به گوشی

روش اتصال ایرپاد به گوشی

ایرپاد را می‌توان به آسانی به گوشی‌های دارای سیستم عامل اندروید و آی او اس متصل کرد. استفاده از ایرپاد به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید به راحتی موسیقی گوش کنید و یا به تماس‌های تلفنی خود در هر شرایطی پاسخ دهید. افرادی که در طول روز به دلیل مشغله زیاد نمی‌توانند با در دست داشتن تلفن همراه به تماس‌های خود پاسخ دهند، بهتر است از ایرپاد استفاده کنند. در این بخش قصد داریم تا روش اتصال ایرپاد به گوشی های اندرویدی و ای او اس را به شما آموزش دهیم.

 

شیوه متصل کردن ایرپاد به گوشی‌های iOS

ست کردن ایرپاد به گوشی

در گوشی‌های موبایل دارای سیستم عامل آی او اس به آسانی می‌توانید ایرپاد خریداری شده را به دستگاه متصل کنید. برای این کار کافی است پس از روشن کردن ایرپاد، کیس ایرپاد را در مقابل گوشی خود قرار داده و درب آن را باز کنید. در صورتی که بلوتوث دستگاه روشن باشد، یک پیغام بر روی صفحه نمایش گوشی نمایان می‌شود. با قبول درخواست نمایش داده شده ایرپاد به آسانی به گوشی متصل می‌شود.

 

وصل کردن ایرپاد به سایر دستگاه‌های اپل

اتصال ایرپاد به گوشی

علاوه بر آیفون، گجت‌های دیگر کمپانی اپل نیز قابلیت اتصال به ایرپاد را دارند. اپل واچ یک دستگاه دارای سیستم عامل است که به آسانی به ایرپاد متصل می‌شود. کافی است با روشن کردن اپل واچ و جستجو دستگاه‌های نزدیک، با انتخاب نام ایرپاد در کمترین زمان ممکن به دستگاه متصل شوید. اگر دارای سیستم iCloud هستید، پس از اتصال ایرپاد به گوشی، می‌توانید دستگاه را به اپل واچ و یا مک بوک نیز متصل کنید.

 

شیوه اتصال ایرپاد به گوشی‌های اندرویدی

ست کردن ایرپاد به گوشی

به منظور وصل کردن ایرپاد به گوشی‌ و تبلت‌های اندرویدی بهتر است مراحل زیر را دنبال کنید تا در کمترین زمان ممکن بتوانید ایرپاد را به دستگاه متصل کنید:

 • ایرپاد را از درون جعبه بیرون آورده و با لمس طولانی دکمه Pairing، دستگاه را روشن کنید.
 • در گوشی یا تبلت اندروید به تنظیمات مراجعه کرده و گزینه بلوتوث را روشن کنید.
 • در لیست دستگاه‌های قابل مشاهده به دنبال نام ایرپاد خود باشید و پس از مشاهده آن را لمس کنید.
 • پروسه متصل شدن ایرپاد به گوشی ممکن است چند دقیقه‌ای طول بکشد پس بهتر است صبر کنید.
 • پس از مشاهده گزینه Connected با خیال راحت می‌توانید از دستگاه استفاده کنید.

پس از اتصال اگر بخواهید ارتباط خود را با ایرپاد قطع کنید، مراحل بالا را دنبال کرده و در بخش آخر بر روی گزینه Disconnect کلیک کنید. خاموش کردن بلوتوث گوشی نیز می‌تواند ارتباط بین ایرپاد و دستگاه را به شکل اتوماتیک قطع کند.

 

اتصال ایرپاد به کامپیوتر و لپ تاپ

نحوه اتصال ایرپاد به گوشی

پس از یادگیری اتصال ایرپاد به گوشی در این بخش قصد ارائه آموزش اتصال ایرپاد به کامپیوتر و لپ تاپ را داریم. زمانی که بخواهید ایرپاد را به سیستم رایانه و لپ تاپ متصل کنید باید دستگاه مورد نظرتان مجهز به بلوتوث باشد. برای داشتن یک اتصال بدون دردسر و آسان کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ایرپاد را از درون جعبه بیرون آورده و با لمس طولانی دکمه Pairing، دستگاه را روشن کنید.
 • به تنظیمات کامپیوتر یا لپ تاپ رفته و قابلیت بلوتوث را روشن کنید.
 • در لیست دستگاه‌های قابل مشاهده، نام ایرپاد خود را انتخاب کنید.
 • پروسه اتصال و همگام‌سازی ممکن است نیاز به زمان داشته باشد، پس بهتر است در این مرحله چند دقیقه صبر کنید.
 • پس از مشاهده گزینه Connected می‌توانید از ایرپاد استفاده کنید.

 

وصل کردن ایرپاد به تلویزیون هوشمند

وصل کردن ایرپاد به تلویزیون هوشمند

اگر تلویزیون هوشمند مجهز به قابلیت بلوتوث دارید، می‌توانید ایرپاد را به آن متصل کنید. روش اتصال در تلویزیون‌های دارای سیستم عامل اندروید و آی او اس در چند مرحله قابل انجام است:

 

شیوه اتصال در تلویزیون‌های اندروید

ست کردن ایرپاد به گوشی

شیوه اتصال ایرپاد به تلویزیون دارای سیستم عامل اندروید نیز مانند اتصال ایرپاد به گوشی آسان است. برای داشتن یک اتصال پایدار کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ایرپاد را از درون جعبه بیرون آورده و با لمس طولانی دکمه Pairing، دستگاه را روشن کنید.
 • به تنظیمات تلویزیون مراجعه کرده و از بین گزینه‌های مختلف بلوتوث را روشن کنید.
 • پس از پیداکردن نام ایرپاد بر روی آن بزنید.
 • پس از چند دقیقه مشاهده خواهید کرد که ایرپاد به تلویزیون متصل شده است.

 

شیوه اتصال در تلویزیون‌های ios

شیوه اتصال در تلویزیون‌های ios

برای داشتن یک اتصال پایدار کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

 • مانند اتصال ایرپاد به گوشی کافی است ایرپاد را از درون جعبه بیرون آورده و با لمس طولانی دکمه Pairing، دستگاه را روشن کنید.
 • وارد تنظیمات اپل تی وی شوید و بعد گزینه Remotes and Devices را انتخاب کنید.
 • در صفحه جدید گزینه بلوتوث را انتخاب کنید.
 • در میان دستگاه‌های مختلف به دنبال نام ایرپاد باشید.
 • پس از اتصال موفق اگر بخواهید ارتباط خود را با ایرپاد قطع کنید، می‌توانید بلوتوث دستگاه را خاموش کنید و یا گزینه Forget Device را بزنید.

 

جمع بندی

نام هدفون‌ بی‌سیم کمپانی اپل ایرپاد است که بسیار سبک بوده و شارژدهی قابل قبولی دارد. ساختار این گجت به گونه‌ای است که با سایر دستگاه‌های مختلف قابل اتصال است. در این مقاله به ست کردن ایرپاد به گوشی، لپ تاپ و تلویزیون پرداخته شده است. اگر بخواهید ایرپاد را به گوشی‌های دارای سیستم عامل مختلف متصل کنید، کافی است از آموزش روش اتصال ایرپاد به گوشی استفاده کنید. کیفیت اتصال برقرار شده بستگی به عوامل مختلفی دارد که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به کیفیت ایرپاد، نسخه بلوتوث دستگاه و محدوده قرارگیری ایرپاد اشاره کرد.