علت‌های قطع شدن تماس در گوشی شیائومی

قطع شدن تماس در گوشی شیائومی

اگر شما هم از موبایل‌های شیائومی استفاده کنید، ممکن است با مشکل قطع شدن تماس در گوشی شیائومی رو به رو شده باشید و در این حالت ناگهان هنگام صحبت کردن صدای طرف مقابل خود را دیگر نشنیده باشید. این ایراد، می‌تواند مربوط به تمامی مدل‌های موبایل این برند باشد که البته در بیشتر مواقع به راحتی قابل حل است.  در ادامه‌ی این مقاله برای بررسی دلایل قطع شدن صدای مکالمه‌ گوشی شیائومی و راه حل این مشکل همراه ما باشید.

 

 

اولین مشکل فاصله‌ی زیاد با برج آنتن اپراتور

اگر مشاهده کردید پس از چند ثانیه، قطع شدن تماس اتفاق افتاد این مشکل می‌تواند به دلیل فاصله‌ی زیاد با برج اپراتور رخ داده باشد. در این حالت سیگنال گوشی موبایل ضعیف می‌شود و یا قابل تشخص نمی‌باشد‌. قرار گرفتن در محیطی که شرایط جوی نامناسب، ساختمان‌های بلند یا موانع طبیعی مانند کوه و پوشش متراکم درخت دارد نیز در قطع شدن تماس در گوشی شیائومی موثر است.

 

 

ساده‌ترین دلیل قطع شدن تماس در موبایل‌های شیائومی

 

دلیل قطع شدن تماس در گوشی شیائومی

یکی دیگر از دلایلی که بسیار ساده است و ممکن است شما به خاطر آن دچار مشکل قطع شدن تماس در گوشی شیائومی شده باشید، لمس تنظیمات MUTE یا قطع میکروفون می‌باشد. اگر مخاطب اعلام کرد صدای شما را نمی‌شنود، بهتر است اول صفحه‌ی تلفن خود را بررسی کنید که MUTE آن غیر فعال باشد زیرا اگر گوشی با پوست صورتتان در تماس باشد، امکان به وجود آمدن این مسئله در مکالمه وجود دارد.

 

 

بررسی صدای مکالمه‌ی تلفن همراه

دلیل قطع شدن تماس در گوشی شیائومی

 

یکی دیگر از علت‌هایی که در قطع شدن تماس در گوشی شیائومی موثر است، تنظیمات صدای مکالمه می‌باشد. صدای تماس را با کلید volume up زیاد کنید، احتمال دارد علت کم شدن یا قطع شدن صدا هنگام مکالمه، مربوط به این تنظیمات باشد. درصورتی که حالت do not disturb در تلفن شیائومی روشن است، صفحه‌ی اعلانات را پایین بکشید و DND یا همان Do Not Disturb را غیرفعال نمایید. در برخی از موارد مشاهده شده است که حالت سایلنت نیز می‌تواند موجب اختلالاتی در صدای تماس گوشی شود به همین علت بهتر است مطمئن شوید که گوشی هنگام تماس بر روی حالت بی صدا نباشد.

 

 

استفاده از هدفون معیوب و قطع شدن صدای مکالمه گوشی

درصورتی که از هدفون در زمان مکالمه استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که مشکل قطع شدن تماس در گوشی شیائومی به دلیل استفاده از هدفون خراب نباشد. برای اطمینان از سالم بودن هدفون، یکبار آن را بدون هدفون تست کنید. اگر در این حالت هنگام مکالمه صدا دریافت شود، یعنی مشکل از هدفون مورد استفاده بوده است. در این حالت چک کنید که جک 3.5 میلی‌متری نیز به علت گرد و غبار کارایی خود را از دست نداده باشد. اگر بدون هدفون هم صدایی دریافت نکردید، گوشی شیائومی شما مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری دارد.

 

 

قطع شدن تماس بعد از یک ساعت

اگر ناگهان متوجه قطع شدن تماس در گوشی شیائومی خود شدید، به زمان مکالمه توجه کنید. اگر زمان صحبت کردن یک ساعت شده باشد، قطع شدن خودکار توسط اپراتور‌های تلفن همراه اتفاق افتاده است و تلفن شما هیچ مشکلی ندارد.

 

 

حل قطع تماس در گوشی شیائومی با غیر فعال کردن گزینه

برخی از تنظیمات گوشی مانند تماس تصادفی یا قطع کردن تماس‌ صوتی وجود دارد که با مدیریت آن‌ها می‌توانید مشکل قطع شدن تماس در گوشی شیائومی را برطرف کنید. در ادامه چهار مورد از تنظیماتی که غیر فعال کردن آن‌ها به حل مشکل قطع شدن تماس کمک می‌کند را آورده‌ایم.

 

 

۱) غیر فعال کردن گزینه‌ی Power button ends call

 

راه حل مشکل قطع شدن تماس تلفنی در گوشی شیائومی

 

با فعال بودن این گزینه، این امکان وجود دارد که با دکمه‌ی پاور یا همان خاموش و روشن کردن نمایشگر، به تماس پایان دهید. با فعال بودن این قابلیت در برخی از تلفن‌های شیائومی، قطع شدن تماس در گوشی شیائومی اتفاق می‌افتد. برای خاموش کردن این گزینه، ابتدا به قسمت Settings بروید. سپس گزینه‌ی  additional settings را انتخاب کنید. در ادامه به بخش accessibility رفته و power button ends call را غیر فعال کنید.

 

 

۲) غیر فعال کردن گزینه‌ی Double tap screen to wake

 

دلیل قطع شدن تماس در گوشی شیائومی

 

با روشن بودن این ویژگی هنگامی که نمایشگر خاموش است و به صفحه نمایش دوبار ضربه بزنید، صفحه نمایش روشن می‌شود‌. در زمان فعال بودن این گزینه‌ هنگام صحبت با تلفن، ممکن است تلفن به گوش شما چند بار برخورد کند و باعث اختلال در عملکرد این قابلیت شود. برای پیش نیامدن این مشکل بهتر است به Settings بروید و Display را انتخاب کنید و این گزینه‌ را غیر فعال نمایید.

 

 

۳) غیر فعال کردن گزینه‌ی Smart cover mode

 

راه حل مشکل قطع شدن تماس تلفنی در گوشی شیائومی

 

اسمارت کاور‌ها یا همان کیس‌های هوشمند، لوازم جانبی هستند که با قرار گرفتن روی صفحه‌ی نمایش، تلفن هوشمند خودکار خاموش می‌شود و یا نمایشگر اطلاعاتی مانند ساعت را نشان می‌دهد. با فعال بودن این گزینه، گوشی برای ارائه‌ این قابلیت نیاز دارد که تلفن همراه متوجه شود، کی کاور بر روی صفحه نمایش قرار گرفته است به همین علت هنگام نزدیک شدن گوش در زمانی که با تلفن صحبت می‌‌کنید، ممکن است تلفن درست تشخیص ندهد و قطع شدن تماس در گوشی شیائومی اتفاق بیفتد. برای جلوگیری از این مشکل، به Settings بروید و وارد Lock screen & passwords شوید و dvances  Smart cover mod را خاموش کنید.

 

 

۴) غیر فعال کردن گزینه‌ی Pocket mode 

قطع شدن صدای مکالمه گوشی شیائومی

 

احتمالا برای شما نیز پیش آمده باشد که زمانی تلفن هوشمندتان رمز ندارد و آن را داخل جیبتان گذاشته باشید، خودکار شماره‌ی کسی گرفته شده و یا یک برنامه‌ی خاص گوشی باز شود. با وجود روشن بودن قابلیت Pocket mode، تلفن همراه تشخیص می‌دهد که چه زمانی گوشی را داخل کیف یا جیب خود قرار داده‌اید تا دیگر اتفاق‌هایی مثل تماس خودکار و… رخ ندهد. اما این گزینه با تمام خوبی‌هایی که دارد ممکن است اختلالاتی در هنگام مکالمه ایجاد کند و حتی موجب قطع شدن تماس در گوشی شیائومی شود به همین سبب بهتر است به Settings رفته و بر روی گزینه‌ی Lock screen & passwords ضربه بزنید. اکنون وارد بخش Advances Pocket mode شوید و این گزینه را غیر فعال کنید.

 

 

تست اسپیکر گوشی‌های شیائومی

اگر با مشکل قطع شدن تماس در گوشی شیائومی مواجه شده‌اید و یا هنگام مکالمه صدای مخاطب خود را نمی‌شنوید، ممکن است تلفن شما دچار مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری شده باشد. به این منظور، باید تست‌هایی بر روی گوشی موبایل انجام شود تا دلیل قطع شدن تماس درگوشی شیائومی مشخص شود.

 

 

تست اسپیکر گوشی شیائومی با استفاده از کد دستوری

با استفاده از کد دستوری *#*#6484#*#* می‌توان اسپیکر گوشی شیائومی را تست کرد و از درست عمل کردن آن اطمینان حاصل کرد. بعد از زدن گزینه‌ی تماس با این کد، صفحه‌ای برای تست سخت افزار تلفن باز می‌شود. گزینه‌ی Main Mic Speaker Feedback Test را انتخاب کنید و صفحه‌ی باز شده را ببندید و تلفن را خاموش و روشن کنید. اکنون باید مجددا کد دستوری را وارد کنید و گزینه‌ی Main Mic Speaker Feedback Test را انتخاب کنید تا ببینید صدایی از اسپیکر گوشی می‌شنوید یا خیر. اگر صدایی نشنیدید یعنی تلفن شما مشکل سخت افزاری دارد و باید آن را برای تعمیر به افراد متخصص بسپارید. اما اگر صدایی از گوشی تلفن آمد یعنی مشکل نرم افزاری وجود دارد که باید به حل آن بپردازید.

 

 

حل مشکل نرم افزاری اسپیکر

در بیشتر مواقع، مشکلات نرم افزاری اسپیکر به دلیل باگ سیستم عامل و یا اپلیکیشن دستگاه به وجود می‌آید. اولین راه حل آن است که گوشی خود را همیشه آپدیت نگه‌دارید. به این منظور، آخرین نسخه‌ی منتشر شده به‌روزرسانی را دریافت کنید تا باگ‌ها و ایرادات فنی موبایل برطرف شود.

پس از به‌روزرسانی، به بخش تنظیمات بروید و پس از وارد شدن به بخش Apps، برنامه‌ی Phone را پیدا کنید و وارد آن شوید. حال وارد Storage شوید و با استفاده از Clear Data تمام اطلاعات موجود این برنامه را بازنشانی کنید.  احتمالا پس از انجام کارهای گفته شده مشکل قطع شدن تماس در گوشی شیائومی برای شما حل می‌شود.

 

 

اپلیکیشن Phone گوگل برای تماس تلفنی

 

دلیل قطع شدن تماس در گوشی شیائومی

 

اگر با وجود تمام راه‌های گفته شده مشکل قطع شدن تماس در گوشی شیائومی برای شما حل نشد، می‌توانید با استفاده از یک برنامه‌ی ثانویه مانند اپلیکیشن تلفن گوگل (Google Phone) برای تماس تلفنی استفاده کنید. این برنامه یکی از برنامه‌‌های تماس برای اندروید است که با استفاده از آن امکاناتی مانند مقابله با اسپم، تماس ویدیویی از طریق سرویس Google Dou و همچنین قابلیت کوچک کردن صفحه‌ی تماس تلفنی در اختیارتان قرار می‌گیرد.

 

 

ریست فکتوری گوشی برای حل مشکل قطع شدن تماس

بهتر است قبل از زدن گزینه‌ی بازگشت به کارخانه گوشی، تمام برنامه‌های تلفن شیائومی خود را اسکن و یا در صورت لزوم حذف کنید. اگر با این کار مشکل قطع شدن تماس در گوشی حل نشد، می‌توانید تلفن خود را ریست فکتوری کنید. فقط به یاد داشته باشید از اطلاعات مهم خود یک نسخه تهیه کنید تا با پاک شدن تمام فایل‌ها، با مشکلی مواجه نشوید.

 

 

جمع بندی

در این مقاله به راه حل مشکل قطع شدن تماس تلفنی در گوشی شیائومی پرداختیم. هنگامی که با مشکل قطع شدن تماس در گوشی شیائومی مواجه می‌شوید، بهتر است ابتدا مسائل ساده مانند داشتن آنتن، MUTE نبودن گوشی، بررسی هدفون مورد استفاده را بررسی کنید و در ادامه مواردی که نشان دهنده‌ی مشکلات نرم افزاری یا سخت افزاری را کنترل کنید. در آخر اگر موفق به رفع مشکل نشدید، گوشی شیائومی خود را به یک متخصص بسپارید.

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.