مقاوم ترین گوشی های دنیا را بشناسید

مقاوم ترین گوشی های دنیا

در حال حاضر گوشی‌های هوشمند برای همه ما یکی از همیشگی‌ترین و همراه‌ترین وسایل روزمره شده است و تقریبا در هر شرایطی و در همه جا آن‌ها را به همراه داریم. حتی اگر جزو محتاط‌ترین و حواس جمع‌ترین افراد باشید، احتمالا گوشی شما چندین بار از دست‌تان افتاده است. ضربه‌خوردن گوشی‌ها می‌تواند اتفاق ناگواری باشد و حتی در محیط‌های کم‌خطر باعث ایجاد اشکال‌های متفاوتی در عملکرد گوشی شود. این اتفاق برای کسانی که در محیط‌های پر خطر هستند، با شدت بیشتری روی می‌دهد و اگر شما در یک محیط پر خطر کار می‌کنید یا به ورزش‌ها و سرگرمی‌های پر چالش و سخت علاقه دارید، احتمالا گوشی شما در معرض خطرهای بسیار بیشتری است. پیشنهاد ما برای رفع مشکل افتادن یا آسیب‌دیدن گوشی‌ها در محیط‌های خطرناک، خرید یکی از مقاوم ترین گوشی های دنیا است.

مقاوم ترین گوشی های دنیا که با نام‌های راگد-فون یا گوشی ضد ضربه نیز شناخته می‌شوند، در مقابل پرت‌شدن‌های دائم، زمین خوردن‌های متعدد و حتی در مقابل آب و گردوغبار، کاملا مقاوم هستند و کارایی آن‌ها تحت هیچ‌کدام از این شرایط کاهش پیدا نمی‌کند. آتش‌نشان‌ها، کوهنوردان، معدن‌چی‌ها، سربازان جنگی و افراد شاغل در کارگاه‌های مختلف که روزانه با حوادث مختلفی روبه‌رو می‌شوند، به گوشی‌های بسیار محکم و قوی نیاز دارند و در این مقاله می‌خواهیم به بررسی این گوشی‌های بسیار محکم و درواقع مقاوم‌ ترین گوشی ها بپردازیم. حتی اگر قصد خرید یکی از این گوشی‌ها را نداشته باشید، به شما اطمینان می‌دهیم که خواندن جزئیات جان سخت ترین گوشی های هوشمند برای شما نیز بسیار جذاب خواهد بود، پس همراه ما باشید.

 

مقاوم ترین برند گوشی

مقاوم ترین گوشی ها در برابر ضربه

در نگاه اول و برای یافتن گوشی های ضد ضربه ممکن است شما هم به برندهایی هم‌چون سامسونگ و اپل فکر کنید. باید بگوییم منظور ما از گوشی‌های مقاوم، چیزی فراتر ضربه‌های عادی است. مقاوم ترین موبایل ها باید در برابر شرایط آب و هوایی مختلف، بیشترین مقاومت را از خود نشان دهند و حتی در صورت سخت‌ترین حوادث، آسیبی نبینند و کاربر این گوشی‌ها در زمان‌های خطرناک بتواند به گروه‌های امداد موقعیت مکانی خود را گزارش دهد. با این توصیفات احتمالا شما هم می‌دانید منظور ما از مقاوم ترین گوشی های دنیا چیست و چه قابلیت‌هایی را برای این گوشی‌ها در نظر داریم.

یکی از مشهورترین و البته مقاوم ترین برند گوشی را می‌توان برند CAT نامید که برخی از محکم‌ترین مدل‌های دنیا را در طول سالیان اخیر به بازار معرفی کرده است. اما نکته مهم دیگری که راجع به این برند وجود دارد، قیمت نسبتا زیاد آن است که خرید آن را برای همه افراد کمی دچار مشکل کرده است. در این مقاله ابتدا مهم‌ترین ویژگی‌های مقاوم ترین گوشی های دنیا را با هم بررسی خواهیم کرد و سپس مدل‌های مختلف انواع گوشی‌های ضد ضربه را مرور می‌کنیم. همراه ما باشید.

 

مهم‌ترین مشخصات گوشی های مقاوم

بی‌شک نمی‌توانیم تنها در یک مطلب مختصر تمام گوشی‌های مقاوم و مستحکم دنیا را با هم بررسی کنیم و بهترین کار این است که مهم‌ترین مشخصات گوشی های مقاوم را مرور کرده و در زمان خرید یک گوشی ضد ضربه، وجود این فاکتورها را در آن چک کنیم.

 

گواهی MIL-STD-810

ایالات متحده به داشتن بهترین امکانات و ادوات جنگی شهرت دارد و گواهی MIL-STD-810 نیز یکی از گواهی‌های مرتبط با انواع گوشی برای شرایط جنگی است. به‌صورت خلاصه باید بگوییم هر برند و مدلی که این گواهی را کسب کند، قادر است در هر شرایط سخت و خطرناکی، فعالیت کرده و عملکرد بسیار مناسبی داشته باشد. داشتن این گواهی تضمین سازگاری دستگاه با شرایط سخت و حتی جنگی بوده و نشان می‌دهد که این گوشی در برابر انواع ضربه‌ها و اتفاقات، مقاوم است.

 

گواهی IP69K

ممکن است کد IP را پیش از این در مشخصات گوشی‌های مختلف دیده باشید. این کد به همراه عدد مقابل آن، نشان می‌دهد که گوشی مورد نظر در مقابل آب و گردوغبار تا چه حد مقاومت دارد. بدون تردید داشتن یک گوشی مقاوم، به‌معنای داشتن انواع قابلیت‌های مختلف است و مقاوم ترین گوشی های دنیا باید بتوانند به‌راحتی در انواع شرایط آب‌وهوایی، محیط‌های بیابانی و پر از خاک یا حتی باران و افتادن در آب نیز دوام آورند.

کد IP69K به‌صورت اختصاصی نشان می‌دهد که این گوشی قادر است فشار بسیار بالا را نیز تحمل کند و حتی عبور تانک از روی آن نمی‌تواند مشکل چندانی برای آن ایجاد نماید. IP69K بالاترین سطح مقاومت است و دستگاهی که این گواهی را کسب کند، در مقابل فشار و بخار نیز مقاومت بالایی دارد.

 

جنس بدنه گوشی

جان سخت ترین گوشی های هوشمند

جنس بدنه گوشی حتی در خرید گوشی‌های معمولی نیز اهمیت دارد و اگر جزو افرادی هستید که گوشی دائما از دست آن‌ها پرتاب می‌شود، خرید یک گوشی با بدنه فلزی برای شما بسیار بهتر از خرید یک گوشی با بدنه پلاستیکی خواهد بود. این مسئله در بین مقاوم ترین گوشی های دنیا نیز وجود دارد و بدنه گوشی باید تحمل ضربه‌ها و پرت‌شدن‌های متوالی را داشته باشد.

بهترین و ایده‌آل‌ترین بدنه برای مقاوم ترین گوشی ها در برابر ضربه، یک بدنه مستحکم با نمای «لاستیکی» است. این بدنه‌ها معمولا ضخیم و منعطف هستند و در زمان پرت‌شدن گوشی، شدت ضرب را به شکل چشم‌گیری کاهش می‌دهند. علاوه بر این، بدنه لاستیکی در مقابل خراش، شکستگی و آسیب‌های مشابه کاملا مقاوم است و بهترین حالت داشتن یک بدنه ترجیحا فلزی مستحکم همراه با نمای لاستیکی است.

یکی از شکننده‌ترین بخش‌های بدنه هر گوشی، نمایشگر آن است و بهترین گوشی های ضد ضربه در این بخش نیز از استحکام خوبی برخوردارند. گوریلا گلس که توسط شرکت کورنینگ توسعه یافته‌اند، شیشه‌های بسیار مستحکمی هستند که در هر دو پنل جلو و پشت گوشی قرار می‌گیرند و وظیفه محافظت از گوشی را برعهده خواهند داشت. گوریلا گلس تا نسخه 3 قادر بود که گوشی‌ها را از خراش‌های معمول محافظت کند، اما خوشبختانه از نسخه 4 به بعد، قابلیت محافظت نسبت به ضربه‌ها نیز در این محافظ‌ها افزوده شده است. گوریلا گلس 4 از گوشی‌ها در برابر پرت‌شدن از ارتفاعات نسبتا کم محافظت می‌کند و گوریلا گلس 5 سقوط از ارتفاع 1.6 متری را پوشش خواهد داد.

بهترین نسخه این محافظ‌ها، نسخه 6 به بعد هستند. گویلا گلس 6 استحکام بسیار خوبی دارد و گوشی با این محافظ می‌تواند تا 15 سقوط پیاپی از ارتفاع  بیش از یک متری را به‌راحتی دوام آورد. نکته جذاب این است که یک نسخه بالاتر از 6 نیز وجود دارد که با نام گوریلا گلس ویکتوس به بازار آمده و بالاترین سطح محافظت را در اختیار گوشی‌های مختلف می‌گذارد. این محافظ می‌تواند سقوط از ارتفاع بیش از 2 متر را نیز دوام آورد و از پنل گوشی محافظت نماید.

بیش از این شما را منتظر نخواهیم گذاشت و در بخش بعدی به معرفی مقاوم ترین گوشی های دنیا می‌پردازیم.

 

معرفی مقاوم ترین گوشی های دنیا

گوشی‌هایی که در این لیست قرار دارند، ضد گردوخاک هستند و در مقابل پاشیدن مقداری آب نیز محافظت می‌شوند. البته برخی از مدل‌ها کاملا ضد آب هستند و حتی می‌توانند عمق خاصی از فشار آب را تحمل کرده و در عملکرد آن‌ها خللی ایجاد نشود. علاوه بر این تمام این گوشی‌های بدنه بسیار محکمی دارند یا با محافظ‌های خاصی همراه شده‌اند، به طوری که می‌توانند هر نوع ضربه، فشار و حتی سقوط از ارتفاع را بدون ایجاد هر گونه مشکلی در کارایی، تحمل کنند و حتی خراشی بر بدنه آن‌ها ایجاد نشود.

برخی از این گوشی‌ها تست‌های بسیار سختی را پشت سر گذاشته‌اند تا استانداردهای لازم برای فعالیت در محیط‌های جنگی را به‌دست آورند و حتی دماهای بسیار بالا، شوک‌های الکتریکی و سایر موارد مشابه را تحمل می‌کنند.

 

Motorola Defy

مقاوم ترین گوشی ها در برابر ضربه

این گوشی موتورولا در سال 2021 به بازار عرضه شده، دارای IP68 و MIL-SPEC-810H است و سقوط از ارتفاع 1.8 متری بر روی بتن نیز هیچ خللی در کارایی آن ایجاد نخواهد کرد. نکته جالب و البته مهم این است که بدنه و قاب این گوشی از جنس پلاستیک بوده اما با این وجود یکی از مقاوم ترین گوشی های دنیا است. نمایشگر 6.5 اینچی این گوشی توسط گوریلا گلس ویکتوس محافظت شده، باتری آن 5000 میلی‌آمپر بوده و دارای پردازنده اسنپ‌دراگون 662 است.

 

Ulefone Armor 11T 5G

احتمالا گوشی Armor 11T 5G یکی از به‌روزترین و مقاوم ترین گوشی های دنیا است که به‌راحتی قادر به جلب رضایت کاربران خود خواهد بود. پشتیبانی از شبکه 5G، اندروید 11، نمایشگر 6.1 اینچی، پردازنده Dimensity 800 5G تنها برخی از مشخصات این مدل جذاب است که با ویژگی‌های فوق‌العاده‌ای هم‌چون IP69K و MIL-STD-810G ترکیب شده است. بدنه و قاب این گوشی از جنس آلومینیوم بوده که با یک لایه لاستیکی پوشانده شده‌اند. تحمل ضربه‌های نسبتا محکم و پرتاب از ارتفاع 1.2 متر بر روی بتن، از دیگر ویژگی‌های این گوشی جذاب است.

 

Ulefone Armor 9 FLIR Rugged Smartphone

مقاوم ترین گوشی ها در برابر ضربه

گوشی Ulefone Armor 9 FLIR را باید یکی از بهترین و مقاوم ترین گوشی های دنیا نامید که در حال حاضر در بازار وجود دارد و برخی از امکانات آن را حتی بهترین رقبایش نیز عرضه نکرده‌اند. یکی از مهم‌ترین مزایای این گوشی داشتن دوربین FLIR و Endoscope  است که دامنه وسیعی از انواع کاربردها را در اختیار کاربر خود می‌گذارد. با داشتن باتری 6,600mAh این گوشی می‌تواند مدت زمان زیادی روشن بماند و حتی در هنگام استفاده از برنامه‌های سنگین، خاموش نشود. پردازنده Helio P90، رم 6GB، اندروید 10، حافظه ذخیره‌سازی 128GB، و رزولوشن 2340 * 1080 همراه با دوربین سه‌گانه، همه جزو مشخصات مهم این گوشی هستند که با قیمت بسیار مناسبی عرضه شده است.

 

Blackview BV9900 Pro Rugged Smartphone

تا چندی پیش این گوشی را می‌توانستیم یکی از بهترین و مقاوم ترین گوشی های دنیا بنامیم، اما با عرضه برخی از بهترین گوشی های ضد ضربه جدید، این گوشی در لیست بهترین‌ها کمی به رتبه‌های پایین‌تر سقوط کرد. در این مدل شاهد دوربین حرارتی یا همان دید در شب کمپانی FLIR هستیم که به همراه دوربین سه‌گانه این گوشی ترکیب شده است.

از دیگر مشخصات خوب این گوشی می‌توان به پردازنده MediaTek Helio G90، 8GB حافظه اجرایی، باتری 4,380mAh، اندروید 10، رزولوشن 2280 * 1080 و قیمت مناسب اشاره کرد. این گوشی مجهز به سنسور اندازه‌گیری فشار خون و ضربان قلب است که باعث تمایز آن از سایر گوشی‌های مشابه شده است.

 

Dogee S95 Pro Rugged Smartphone

مقاوم ترین موبایل ها

این گوشی با داشتن یک قاب فلزی و لاستیکی، تقریبا می‌تواند تمام بلایای طبیعی و انسانی را به‌راحتی پشت سر بگذارد. داشتن قابلیت‌هایی هم‌چون دکمه SOS برای مواقع خطر، سنسور اثر انگشت و دوربین اصلی سه‌گانه باعث شده که Dogee S95 Rugged یکی از مقاوم ترین گوشی های دنیا با کاربردهای متنوع باشد.

عملکرد و کارایی این گوشی با داشتن پردازنده MediaTek Helio P90 و حافظه اجرایی 8GB بسیار عالی است. از دیگر مشخصات خوب این گوشی می‌توان به حافظه داخلی 128GB، باتری 5150mAh، دوربین اصلی سه‌گانه و نمایشگر 6.3-Inch اشاره کرد. با توجه به این موارد باید بگوییم اگر به یکی از گوشی های ضد ضربه اندروید نیاز دارید که از لحاظ پردازش نیز بسیار قوی باشد، این مدل برای شما بسیار مناسب خواهد بود.

 

Ulefone Armor 10 Rugged Smartphone

گوشی Armor 10 5G یکی از جدیدترین گوشی‌های مقاوم دنیا است که از قابلیت 5G نیز پشتیبانی می‌کند. در اغلب مقاوم ترین گوشی های دنیا مزایایی هم‌چون شارژ بی‌سیم، پشتیبانی از 5G و دوربین عالی وجود ندارد، اگر می‌خواهید یکی از گوشی های ضد آب و ضد ضربه را داشته باشید که تمام این قابلیت‌ها را نیز ارائه دهد؛ خرید این مدل را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

این گوشی با داشتن رزولوشن 2400 * 1080، حافظه اجرایی 8GB، دوربین چهارگانه و اندروید 10، تقریبا مهم‌ترین مشخصات یک گوشی هوشمند را دارد.

 

Unihertz Atom XL Rugged Smartphone

Unihertz یکی از کمپانی‌های معروف در زمینه ساخت مقاوم ترین گوشی های دنیا است که همیشه در لیست بهترین گوشی های مقاوم، حداقل یک نماینده دارد. در حال حاضر مدل Atom XL یکی از بهترین گوشی‌های دنیا در این حوزه است که به معرفی آن خواهیم پرداخت.

گوشی‌های Atom معمولا بسیار کوچک هستند و حتی بزرگ‌ترین مدل آن‌ها با داشتن نمایشگری با ابعاد 4 اینچی، جزو گوشی‌های کوچک و اصطلاحا خوش‌دست معرفی می‌شوند. البته باید اشاره کنیم که ارائه قابلیت‌های مختلف مثل باتری 4,300mAh، دوربین 48MP، حافظه اجرایی 6GB و پردازنده Helio P60 در این گوشی نسبتا کوچک، بسیار جالب توجه است. شاید مهم‌ترین عقب‌گرد این گوشی پردازنده آن باشد و البته نداشتن درپوش مناسب برای پورت‌های مختلف نیز یکی از نقاط ضعف گوشی Atom XL است. هرچند برای معرفی این مدل باید از تکنولوژی فیس آیدی و آنتن قابل جداشدن گوشی نیز نام برد که این آنتن باعث شده گوشی عملکرد بیسیم واکی-تاکی نیز داشته باشد.

 

CAT S62 Pro

جان سخت ترین گوشی های هوشمند

برند کت برخی از بهترین و مقاوم ترین گوشی های دنیا را به بازار معرفی کرده است و در این لیست نیز باید یکی از مدل‌های برتر آن را معرفی کنیم. گوشی CAT S62 Pro با داشتن یک قاب آلومینیومی، پنل پشت پلاستیک و البته محافظ گوریلا گلس 6، یکی از مقاوم ترین گوشی‌های دنیا است که سقوط از ارتفاع 1.8 متری را به‌راحتی تحمل خواهد کرد.

داشتن گواهی IP68 و البته MIL-STD-810T، نشان می‌دهد که با یک گوشی مقاوم و ضد ضربه روبه‌رو هستیم که قادر است در شرایط بسیار سخت نیز کارایی خوب خود را حفظ کند.

در این لیست می‌توانیم مدل‌های بسیار بیشتری نیز معرفی کنیم، اما اگر به دنیال یک گوشی هوشمند مقاوم باشید، حتما یکی از این مدل‌ها می‌تواند نیاز شما را به‌خوبی رفع کند. در میان گوشی‌های اپل نیز مدل  SE نسبت به سایر مدل‌های قدیمی‌ مقاوم‌تر است و با داشتن گواهی IP67، باید آن را یک گوشی نسبتا مقاوم بدانیم. هرچند ناگفته پیدا است این گوشی برای استفاده روزمره مناسب‌تر است و نمی‌توان آن را یکی از مقاوم ترین گوشی های دنیا نامید. جدیدترین گوشی این برند یعنی iPhone 12 نیز جزو گوشی‌های بسیار مقاوم است که در برابر ضربه‌ها خفیف به‌راحتی دوام می‌آورد.

اگر ترجیح می‌دهید یک گوشی ساده اما مقاوم و ضد ضربه داشته باشید، مدل‌های بسیار متنوعی وجود دارد که برای شما مناسب خواهد بود. در بخش بعد به بررسی این مدل از گوشی‌ها خواهیم پرداخت.

 

مقاوم ترین گوشی های ساده

اگر شما هم جزو افراد هستید که در محیط‌های پر خطر فعالیت می‌کنید، برای محیط کاری خود تنها به یک گوشی مقاوم و ساده نیاز خواهید داشت که مهم‌ترین قابلیت یک گوشی همراه را در اختیار شما بگذارد. این لیست حاوی اسامی برخی از مقاوم ترین گوشی های دنیا است.

  • CAT B40: این گوشی با داشتن گواهی IP69 و MIL-STD-810H یکی از بهترین گوشی های ساده و مقاوم است که می‌تواند سقوط از ارتفاع 8 متری بر روی بتن را به‌راحتی تحمل کند؛
  • Nokia 800 Tough: داشتن گواهی‌های IP68 و MIL-STD-810G در این مدل باعث شده که این گوشی نوکیا یکی از گزینه‌های مناسب باشد. این گوشی با نمایشگر 4 اینچ و البته قیمت 79 یورو در بازار وجود دارد؛
  • Hope K36 TV: این برند چینی در زمینه ساخت گوشی‌های مقاوم فعالیت دارد و با معرفی مدلK36 TV ، توانسته در لیست مقاوم ترین گوشی های دنیا حضور داشته باشد. این گوشی با پشتیبانی از 3 سیم‌کارت و داشتن یک باتری با ظرفیت 15000 میلی آمپر، به‌عنوان یک گوشی پاوربانک ضد ضربه مشهور شده است.

 

جمع‌بندی نهایی مقاوم ترین گوشی ها از لحاظ ضربه

گوشی‌های مختلفی در بازار وجود دارند که به‌عنوان گوشی‌های ضد آب و ضد ضربه معرفی شده‌اند. شاید این گوشی‌ها در زندگی روزمره چندان کاربردی نداشته باشند؛ اما اگر شما هم جزو ورزشکارانی هستید که دائم در سخت‌ترین محیط‌ها ورزش می‌کنند یا جزو شاغلین در مشاغل سخت هستید، بی‌شک به یکی از مقاوم ترین گوشی های دنیا نیاز خواهید داشت. این گوشی‌ها می‌توانند دمای بسیار بالا یا پایین، ضربه‌های مختلف و انواع اتفاقات دیگر را به‌راحتی از سر بگذرانند و از همه مهم‌تر حتی در صورت وقوع حوادث خطرناک، کارایی خود را از دست نداده و به‌عنوان راه ارتباطی با گروه‌های نجات و امداد استفاده خواهند شد.

اگر بخواهید یکی از مقاوم ترین موبایل ها را خریداری کنید، باید در مشخصات آن گوشی گواهی MIL-STD-810G وجود داشته باشد و در این صورت می‌توان گفت که با یک گوشی ضد ضربه و مقاوم روبه‌رو هستیم. داشتن محافظ گوریلا گلس 6 به بالا نیز یکی از مشخصات مهم گوشی‌های مقاوم است که کارایی بسیار خوبی در مقابل انواع خراش‌ها و شکستگی‌های احتمالی خواهد داشت. اگر به یکی از مقاوم ترین گوشی های دنیا دسترسی ندارید، می‌توانید با خرید یک محافظ مستحکم برای گوشی خود و استفاده از یک محافظ نمایشگر معتبر، گوشی خود را در مقابل انواع ضربه‌های معمولی و خفیف، ایمن کنید.

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.