شنبه
۳۰ فروردين ۱۳۹۳
۱۸:۵۸
از دیگران
یادداشتیادداشت
گفتگوگفتگو
گزارشگزارش
مقالهمقاله
اعتیاد ‌از‌ نوعی ‌دیگرامین رحیمی
۸۷.۱۲.۵
تقسیم بازار اپراتورها (1)محمد رضایی
۸۷.۹.۲۵
پیامک و كاركردهای سیاسی–اجتماعی آنمنیره‌عرب/مجتبی مقصودی
۸۷.۸.۲۲

از دیگراناز دیگران
دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۸۷ - ۱۲:۳۸0

عطوفی: همراه‌اول ابزاری برای سوزاندن سیم‌کارت از راه دور ندارد

پایگاه خبری مخابرات سلولی – ایسل / گروهِ «از دیگران»:
معاون بازاریابی و امور مشتریان شرکت ارتباطات سیار گفت:شرکت ارتباطات سیار برای سوختن سیم کارت ها ابزاری ندارد که قادر به سوختن یا از بین بردن سیم کارت ها از راه دور باشد.
"محمد مهدی عطوفی"درگفت وگو با خبرنگار اقتصادی برنا، درخصوص شایعه سوختن سیم کارت های مشترکان همراه اول از سوی شرکت ارتباطات سیارگفت:شرکت ارتباطات سیار برای این منظور ابزاری ندارد که قادر به سوختن یا از بین بردن سیم کارت ها از راه دور باشد.
معاون بازاریابی و امور مشتریان همراه اول ادامه داد: به هیچ وجه هیچ سیم کارتی از طرف اپراتور نمی سوزد.
وی سوختن سیم کارت های 1و2 را به دلیل قدیمی بودن آنها عنوان کرد که عمر این سیم کارت ها تمام شده است.
عطوفی اضافه کرد:بر اساس اطلاع رسانی های شرکت ارتباطات سیار هر مشترک می تواند در صورت علاقه مندی به دفاتر خدمات این شرکت مراجعه کند تا سیم کارت آنها مورد تست فنی قرار گیرد.
وی با بیان این که هزینه تست و بازبینی در مرحله اول دریافت می شود اظهارداشت:اما در مراحل بعدی در صورت نیاز، این خدمات رایگان ارایه می شود.
معاون بازاریابی و امور مشتریان همراه اول عمر سیم کارت ها را منوط به دو قطعه فنی وامنیتی دانست وگفت:از جمله ویژگی های سیم کارت های تلفن همراه این است که به دلیل بروز برخی مشکلات مانند پر شدن کانتر سیم کارت، از مدار خارج می شوند.
وی ادامه داد:با هر بار خاموش و روشن شدن سیم کارت یا از مدار خارج شدن آن، یک واحد به کانتر سیم کارت اضافه می شود.
معاون بازاریابی و امور مشتریان همراه اول اضافه کرد:در صورت پر شدن کانترهای سیم کارت احتمال از کار افتادن آن زیاد است.
وی خاطرنشان کرد:در مواردی که سوختن سیم کارت ها به دلیل مشکل فنی از سوی شرکت ارتباطات سیار یا پر شدن کانتر باشد مشترکین می توانند با مراجعه به دفاتر شرکت ارتباطات سیار سیم کارت خود را بدون هزینه تعویض کنند.
عطوفی سوختن سیم کارت های کاربران تلفن همراه را امری کاملا اتفاقی دانست و گفت: هیچ دخالتی از سوی اپراتور برای خارج کردن سیم کارت از شبکه صورت نمی گیرد.
وی اظهارداشت: مشکلات فنی تنها 2 درصد مجموع سیم کارت های سوخته را به خود اختصاص داده است که این میزان از ابتدای امر نیز ثابت مانده است.
معاون بازاریابی و امور مشتریان همراه اول با اشاره به حذف تعرفه سیم کارت های ارسال نشده گفت:قاعدتا شرکت ارتباطات سیار در این خصوص متحمل ضرر خواهد شد.
وی افزود: زمانی که پیامی ارسال نمی شود برای خارج شدن آن از شبکه باید بیش از 10 بار سعی شود تا عمر پیامک تمام و از شبکه حذف شود.
عطوفی اظهارداشت:برای ارسال هر پیامک غیر موفق تعداد زمانی که همراه اول برای خارج شدن آن متحمل می شود چندین برابر ارسال یک پیامک موفق است.

نظرات کاربران